Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидроизолация на сутеренни стени

Публикувано от Stefan 
Stefan
Хидроизолация на сутеренни стени
06-03-2006 - 16:40:12
Моля, дайте ориентировъчна цена за хидроизолация на сутеренни стени. Става дума за започнат строеж в съседен на моя парцел, чиито собственик иска да изолира и после да използва пръстта от моя изкоп за да засипе до кота 0, от което и аз, естествено имам интерес, защото са копани и наливани основите на тази сграда преди 5 години и сега са решили да си дострояват отгоре (има и дренаж под основите и изолация отдолу - били си сложили още на времето) а и ще глътне доста пръст и това ще ми спести от транспорта на моя изкоп. Обаче, съседът иска преди това моите майстори да му изолират стените на основата - преди време, като е лял основите в кофража е слагал Фибран от външната страна и сега тоя Фибран си стои залепен на бетона. Явно ще трябва да се маже или лепи отгоре с нещо, та да се изолира добре, защото между платната фибран се виждат процепи, а и тук-таме стърчат харизонтално железа. Какво може да се използва за да се изолира преди да го засипя и някаква идея цена на кв. метър ако ми дадете, ще съм ви благодарен.
Re: Хидроизолация на сутеренни стени
07-03-2006 - 14:10:45
Много се говори напоследък за Фундалин. Доколкото чета може да се използва за хидроизолация и за ЗАЩИТА на топлоизолацията при обратния насип.
На тази тема съм контактувал с ф. ВИ ДЖИ ЕФ - при тях цените на основния продукт (по спомен италиански-викат му Изостуд) започват от 2,26лв/м2.
Имат сайт : www.vjfmarketing.com (не съм влизал в него) и офиси в София и Пловдив.
Тел: 02/962 96 96, 032/ 962 660 Радослав, който живее вече в новата си къща ги препоръча за покрив.
Фундалин мисля че е названието на български подобен продукт.

P.S. Погледнах сайта им набързо. Това, за което говоря в българския вариант на страницата се вика Tefond и седи :
[www.vjfmarketing.com]
Може би търгуват и с българския или друг вариант, който е Изостуд.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-03-07 14:19 от Любо.
R. Velchev
Re: Хидроизолация на сутеренни стени
07-03-2006 - 14:37:17
Във Ви Джи Еф търсете Георги Иванов, той ще Ви даде пълна информация за всичко. Между другото те имат страхотни системи за дренаж на склонове и геозащита
Stefan
Re: Хидроизолация на сутеренни стени
07-03-2006 - 15:37:52
Благодаря много за отговорите. Междувременно ходихме днес да трасираме и използвахме отиването за да огледаме със съседа какво точно трябва да се изолира, оказа се, че върху съществуващите излети бетонни стени , както вече висах с Фибран от външната страна (поставян още в кофража, преди изливането на бетона) ще трябва да се сложи една мрежа и тегли една замазка, за да има на какво да се залепи изолацията впоследствие.
Та май ще се пооскъпи...
Сега влизам да гледам сайта, благодаря.
Re: Хидроизолация на сутеренни стени
07-03-2006 - 15:42:28
ЗА да е сигурен, че няма да му се наложи втори път- старата изпитана технология - прави се замазка върху фибрана ( армирана със стоманена армировка, като армировката се връзва за стърчащите железа и ако е необходимо с дюбели), след това битумен грунди и два слоя воалит. За предпазване на воалита - има една тънка пластмасова мембрана на пъпки - тя е за да не се скъса воалита при обратното засипване. Гарантирам, че дренажът ще му е излишенsmiling smiley
Иначе върху фибрана какво можеад се полага дирекно - просто няма идея. Може да опита с замазка с мрежичка и след това мазана хидро изолация на циментова основа - въпрос на сметка.
Стефане въпросът е има ли напорни води или не. Ако няма може и направо да засипваsmiling smiley
Стефан
Re: Хидроизолация на сутеренни стени
07-03-2006 - 16:53:15
4овеко, мерси че се обади!!
Там вода има много, но и денивелацията си я бива, днес точно трасираха при мен, от нулата горе долу (на 50 м) е минус 6.70. Така че и наклона си го бива.
Той си е правил сериозен дренаж около основите, както си трябва, вкарал е водата в шахта и оттам в уличния "канал" демек течащата отстрани целогодишно в циментово корито вада. Този дренаж работи.
Отделно отгоре по улицата по протежение на цялата граница са хванати водите с друг дренаж дълбок около 2 метра. Той сэщо работи.
Но човека иска да си изолира стените преди да се засипе, дано го устрои цената дето ще му я оферира тия дни строителя, щото и на мен не ми се гледат стърчащи арматури и ровове по границата между двата парцела... Дори изкопът на едно място се е свлякъл на 2 метра от моята страна, ако тръгна да правя ограда бая зор ще видя, с мноооого голяма пета ще трябва да е...
Днес техническия същото казваше като теб, мрежа, дюбели където е нужно, замазка, воалит и отгоре мембрана или нещо подобно за изолация на воалита. Три стени са, по 10 метра всяка на горе-долу 3 метра височина, демек около 100 квадрата.
Какво може да излезе като материали и работа, според теб.
Re: Хидроизолация на сутеренни стени
07-03-2006 - 16:57:07
Грубо - над 20лв. на кв.м. Ама много груба е тази сметка - няма да се изненадам и на по-висока оферта.
Re: Хидроизолация на сутеренни стени
07-03-2006 - 16:59:44
4ovek и Стефан,
Това на пъпките, което и аз имах предвид по-горе, го дават да се кове със специални полусфери. Казват, че през образувалия се въздушен слой основите също се проветряват.
Дали има подходящи пирони за през фибрана не знам. Заради спициалните си снадки казват, че може да ЗАМЕСТИ хидроизолацията, доколкото съм разбрал.
Хората действително изглеждат компетентни и си струва да се консултира с тях.
Аз съм контактувал със Светозар Банкин.
Re: Хидроизолация на сутеренни стени
07-03-2006 - 18:33:45
Не и ако има напор. Ако водите са безнапори може и само бетонът да не пропуснеsmiling smiley По принцип водата тече по пътя на най-малкото осъпротивление и дренажът в доста случаи е достатъчен за да не ти влиза вода в мазето. Но ако има напор - водата минава и през най-малката цепнатина.
Re: Хидроизолация на сутеренни стени
07-03-2006 - 18:38:52
Обърках сметките предишния път - 20лв. няма да стигнат за нищо. Армираната замазка труд + материали ще е поне 10лв., още толкова за изолацията без труд, над 30лв. на кв.м. ще е със сигурност при двупластова изолация.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход