Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сонда за вода

Публикувано от parvanova 
Сонда за вода
12-12-2006 - 15:43:13
Здравейте,

в парцела, на който имаме намерение да строим няма вода и няма възможност да се прекара поне за сега. Така че ни предстои да "бием" сонда за вода. Моля ако някой е минал вече по този път да сподели и ако може да препоръча (или пък да се оплаче) от фирма или сондьор.

Благодаря.
Re: Сонда за вода
28-12-2006 - 19:29:22
Zdr. Na men mi predstoi sa6toto. Cenata koiato imam kato oferta e 40 lv. na metar s vkliu4eni trabi i podarak malka vibracionna pompa. Znam sa6to 4e podobni vodoisto4nici ve4e triabva da se registrirat no neznam zasega to4no kade. Ak tazi ccena te interesuva 6te dam i telefon. Ako ima6 ne6to po-dobro dai go nasam smiling smiley
Re: Сонда за вода
29-12-2006 - 11:40:12
Преди време се бях навил да си правя термопомпа. Свързах се с Коликовски, фирма Геосолар виждахме се и той ми прати сондор(не мога да намеря ермалък) кйто дойде, огледа парцела и ми каза, че цената ще е 100 лв на метър, понеже било в южната дъга на София и излизали много валуни и камънак, водата - подпочвената, не повърхностната, била надълбоко.
По принцип за термопомпите правят по 30-50 метра кладенец, за да се осигури дебит
Тогава си направих сметка, че само за сонди ще трябва да дам 7500 лв - ако първата сонда не дава необходимия дебит се прави още една, и се връзва на затворен цикъл между двете. Отказах се.
Тогава питах и за кладенец. Сондора ми обясни, че за кладенец диаметърът е по-голям и цената е 40-50 лв на метър.
Телефонът на този сондор беше 0888 732764 инж. Влъчков - ет Велам-Гео.
Re: Сонда за вода
12-03-2008 - 11:05:33
търся да закупя сонда за вода оборудвана
Re: Сонда за вода
12-03-2008 - 11:11:33
Тони, какво означава вибрационна помпа и за какво е ?
Re: Сонда за вода
12-03-2008 - 18:30:51
Вибрационната помпа е вид електрическа помпа за вода, най-евтиния тип. Става за по-неинтензивно използване, за поливане на малки площи, но не става за хидрофор.
Re: Сонда за вода
12-03-2008 - 19:33:19
Здравейте,

Преди месец геоложка фирма ми прави геоложко заснемане(проучване) на земята свързано с предстоящо строителство. Та открили са вода която излиза на повърхноста! Мястото е в Банкя и се чудя дали е възможно да е минерален извор? Аз от преди си мислех да сондирам за вода, но това е нещо което май ще улесни работата ми. Какво мислите, че би трябвало да направя? Някакви идеи?

Поздрав,
Re: Сонда за вода
12-03-2008 - 19:42:51
Ако ми кажеш къде точно ти е мястото ще се опитам да ти отговоря, макар че едва ли е минерална smiling smiley
Дано да не е по неприятния вариант - от близка попивна яма на комшиите smiling smiley
Re: Сонда за вода
12-03-2008 - 19:43:08
Тя ако е минерална вода, само ще си вкараш беля - минералните води са държавна собстеност и не можеш да я ползваш. Най-вероятно не е. Защо не ги питаш каква точно е? Ако е е повърхностна подпочвена вода - лошо. Проблеми с основи и мазе а не е добра за термопомпа, студена е през зимата.
Re: Сонда за вода
12-03-2008 - 20:37:25
zestate,

Парцела се намира на баира непосредствено над ул. Иван Вазов, в района на басейна. И аз си помислих за септичните ями, но канала минава точно над местото така че не ми се вярва.
Изглежда е повърхностна подпочвена вода sad smiley Била в долният край на парцела, а ние ще строим на по-високото, но кой знае май ще е беля.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход