Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо да санирате? По-добре заменете за нов тухлен.

Публикувано от Е.Найденов 
ann, kakvo imash predvid?

Ako vidish stari temi shte vidish, che az sam zastapnik na novoto i nishto ne reklamiram. Mnogo sam protiv novite "dvustaini" deto sa nai-populiarnite sega i smiatam che e mnogo tapo hora, koito ne mogat da si pozvoliat semeino zhilishte da se tapchat v 50 kvadrata, ama novi - v takav sluchai po-dobre panel, makar da ne gi haresvam lichno. A EPK nai ne mi haresva. Vapros na lichna pretsenka. A zdravinata spored men e mnogo samnitelna vav vsichki sluchai.
Re: Защо да санирате? По-добре заменете за нов тухлен.
11-04-2006 - 14:02:22
Анн и Kote,

Ами ние и преди сме обсъждали тези неща. И сме стигали до извода, че има "поддържана сграда" и "неподдържана сграда", незвисимо какъв тип конструкция е тя. И това е основното при оценката, мисля аз. Защото и най-хубавата тухлена сграда със всякакви изолация и екстри, ако се остави да тече покривът или да бие дъждовната вода от улуците, се компрометира много бързо. Да не говорим, ако вътре има теч някъде от инсталация. Е, разбира се, по-добре е да е качествено и здраво изпълнена, ама това не знам как да се контролира на практика (говоря за новото строителство) - не виждам начин всеки собственик да ходи всеки ден и наблюдава как слагат кофража, арматурата и как леят плочите. Пък и да ходи, в общия случай какво ли разбира от това, което вижда smiling smiley

Колкото до ЕПК и панел, ами и аз съм чувала, че са по-здрави като конструкция поради липсата на заварки/сглобки между елементите. Но пък са с много съсобственици и поддръжката на общите части е много трудна - а като се появи теч, и най-здравата конструкция не издържа. Да не гворим, че са големи и тежки и в Младост има случай на "хлътнал" блок с влажни мазета - поради наличието на високи подпочвени води точно там.
Евтините реклами са за да не се оскъпяват апартаментите. А иначе ако Вие предпочитате, купувайте стоки и услуги "натоварени" със скъпиоструващи клипове и реклами...Но Купувача е този, който плаща рекламите, а не рекламиращият.
Апартаментите на www.imotinvest.com са на ниски цени, защото не са "натоварени" с допълнителни разходи. Иначе, си купете по 800-1000 евро/м2 в по-рекламираните квартали на София или на Слънчев бряг.
А що се отнася до квадратурите, по-добре заменете днес панелен апартамент за тухлен с разлика от 10м2, отколкото след 5 години за половината от квадратурата на панелният...Е, това е моя прогноза, и никого не ангажирам с нея...
Анонимен потребител
Re: Защо да санирате? По-добре заменете за нов тухлен.
11-04-2006 - 14:55:05
тука е мястото да цитираме 4ovek, който беше написал на едно място - щом почнат да се плюят панелките значи новото строителство го е закъсало с продажбите smiling smiley
Обратното - щом почнат да се хвалят панелките значи значи са се напрупали бая по агенциите и е време да се "разкарат" smiling smiley

Преди време с един приятел се разправяхме за това защо в Технополис и Техномаркет има промоции, защо се правят и на стари и на нови стоки и т.н.. Та моето мнение беше - ако няма промоции човек седи и се чуди дали този телевизор да взема, дали някой друг. От тук ли да го взема или от там и т.н. Пък като види промоция и си казва - е сега ми е паднало и купува без много много да мисли дали точно това или нещо друго и дали от тука или от съседния магазин. Та какво се получава вместо човек да седи и да мисли вижда промоцията и купува. Така или иначе всички стоки минават през "промоцията". Така да се каже от съответния магазин те "насочват" какво да купиш.

Та и с панелките и новото строителство е така. Мине се не мине няколко месеца и се почва - панели на "промоция" - едно време били добре строени, повечко квадрати били, издържали на земетресения и т.н. След една година се почва "промоцията" на новото- новото си е ново, няма да сменяш нищо и т.н.

В момента според мен сме в промоция на нови апартаменти smiling smiley
Re: Защо да санирате? По-добре заменете за нов тухлен.
11-04-2006 - 16:22:05
ДО Е.Найденов


Чакам оферта за Редута 80-90 м2 чиста площ или мусагеница на цена 48000 евро НО НЕ КАТО ВАШАТА ОФЕРТА МЕЖДУ ЧЕТИРИ ПАНЕЛНИ БЛОКА
много благодаря!!!
За течовете и мухала в новото стройтелство дума няма да отварям че форума е задръстен от локуми

Иначе за 40000 евро една панелка с три стаи и за 5000 евро за ремонт ще светне не ами и входа ще ремонтирам(които не знае за топлоизолация и дограма се връщат от световната банка до 850 евро)

ХОРА МИСЛЕТЕ ПРИДИ ДА ХВЪРЛИТЕ 50 000 ЕВРО И ПОВЕЧЕ дали не си заслужава да изчакате защото необслужваните ипотечни кредити са все повече и от там какво следва всеки с малко разум ще разсъди сам


Аз лично съм за свободата т.е къща край София но не всеки им 100к евро за прилична къща
Re: Защо да санирате? По-добре заменете за нов тухлен.
11-04-2006 - 17:49:22
Има да си чакашsmiling smiley
EPK
Re: Защо да санирате? По-добре заменете за нов тухлен.
11-04-2006 - 18:47:52
Взривяват бетонните блокове и си правят къщички от плоскостиsmiling smiley)))
Кое те кара да си мислиш, че в Европа(прдполагам имаш предвид западната част) всичко е идеално?
Re: Защо да санирате? По-добре заменете за нов тухлен.
12-04-2006 - 09:14:26
Еми аз и не чакам застото съм в час но подобни постове са си чиста доза боза
Re: Защо да санирате? По-добре заменете за нов тухлен.
12-04-2006 - 11:10:00
По-скоро реклама. Ама не добра.
Re: Защо да санирате? По-добре заменете за нов тухлен.
12-04-2006 - 19:06:42
lachi Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз лично съм за свободата т.е къща край София но
> не всеки им 100к евро за прилична къща


Абе 100к ми се струват недостатъчни за нещо прилично, на прилично място и с прилична инфраструктура... щото не си е работа ако си със септична яма, токата ти играе постоянно и спира, а водата е с ниско налягане. Всичко това го има и в престижните крайградски зони като Бистрица, Симеоново и т.н....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход