Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

плосък покрив , без керемиди?

Публикувано от sacho 
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 21:38:07
Представяш ли си да се носи благата миризмица на паркетин около басейна !? :]
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 21:43:51
avatar
Затова тези полудървените полупластмасовите са добър избор само малко са попрекалили с цените smiling smiley
LKK
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 21:55:43
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Представяш ли си да се носи благата миризмица на
> паркетин около басейна !?

Пролетта на 2008 си спретнах една външна масичка от тиково дърво /80х120 см/. Намазах я с масло "Levis", което попи за половин час, е след 24 часа освен освежаващият ефект въобще не си личеше че е мазано. Разхода беше 20-30 грама. Стоя до късна есен на открито и запази перфектен вид. Напролет пак ще я сложа и може би ще я намажа, защото имам цял литър от това масло, което купих за 30 лв.
Освен, че е ужасно тежка не виждам никакви недостатъци.
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 22:02:32
avatar
А има ли измислено тиково дърво, което да не трябва да се маже и т.н.? Защото аз имам идея къщата да е облицована с такова, а не върви да викам алпинисти всяка година да мажат...

А сега ми хрумна, че братята китайци няма как да не го правят същото и сега чакам да ми кажат цена. Там даже има много по-голям избор от фирми, профили и цветове. Ще си внесем от Китай.
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 22:11:02
нали се сещаш , че това китайското след има няма година почва усукване и деформиране, качествения тик си е 6ти номер , но няма опция в , която да не се маже 2 пъти годишни на есен и на пролет!

аз лично за баните/къпалните/ слагам точно тикова скара ... а тези пластмасовите хич не са евтини , а изглеждат трагично и при допир са уникално неприятни!
LKK
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 22:22:26
elpigroup Написал:
-------------------------------------------------------
> скара ... а тези пластмасовите хич не са евтини ,
> а изглеждат трагично и при допир са уникално
> неприятни!


Точно това ми направи и на мен впечатление, като ги оглеждах пластмасовите на Стройкото.
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 22:30:09
avatar
Офисът им е тука в Лозенец така че ще ида да стъпя бос и ще кажа и аз какво мисля smiling smiley

Ако изобщо имат мостри, защото повечето фирми "вносители" са на принципа "виж на картинка, дай парите предварително и ние ще поръчаме, доставка 5 месеца" smiling smiley

Тиковия вариант колко струва? За тераса е ОК да се маже, ама за облицовка на външни стени е *black eye*
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 22:35:22
За това хората са измислили винилов сайдинг,имитация на дърво.
*rose*
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 22:44:55
avatar
Е виниловия е малко грозен.. Придава вид на каравана на къщата smiling smiley

werzalit имат и сайдинг панели, ама и те са по 200 лева на м2, значи за моята къщичка 70000 лева само за красота.. smiling smiley
Re: плосък покрив , без керемиди?
24-01-2009 - 00:14:14
Сетих се за един психар...Беше си направил дървен сайдинг от тоя дето имитира цилиндровани трупи.След което взел пирографа и...творил....години наред.Къщата беше абсолютен уникат...ма собственика...не беше за пред хора... *xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход