Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камък травертин

Публикувано от mtodorov 
Re: Камък травертин
04-09-2010 - 18:33:17
Разбира се от значение е и каква ще е стоката в магазина и от там и посланието на търговеца към клиентите още преди да са стъпили вътре! Първото внушение е преди вратата а после вътре има редица подбуждащи покупката трикове.Сещам се за два с помощта на ароматите,излъчвани в салона! Първия е в автомобилния бранш, където пръскат фин аромат на кожа и успяват да продадат нисък клас коли по-скъпо ,заради усещането на лукс и кожа в купетата.Нашите тикви вмирисват на кокос и ванилия:]Другия пример е със супермаркетите ,където пекат хляб или вкарват във вентилацията аромат на печен хляб и така се увеличават продажбите от засилващо се чувство на апетит! Така,че облицовката на магазина не може да е просто така,а съвсем преднамерено и рационално подбрано и изпълнено мероприятие! То има още много неща като светлината ,огледала и т.н. да не се разпростирам ,щото сега говорим за отвън!
Re: Камък травертин
05-09-2010 - 00:13:19
Аз лично смятам, че гранита на фасада върви на голяма, обществена сграда или за настилки ама то като гледам вкусове всякакви. Лично за външни облицовки бих избрал врачански камък, с времето образува патина и мн. чар.
Стефане, извинявай за невежеството, но не знам на кое се казва "капи" на терасите???

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Камък травертин
09-09-2010 - 16:11:31
Гето, ама тая тема е от 2007 година.... Ама аз още си им викам капи, де... Чакай да се обадя само чета в тоя форум от повече от година и гледам малко хора са останаи от преди няколко години...
Става въпрос за последната, хоризонтална каменна плоча, покриваща стената на терасата... стената на издадената част, щото при мен е стена, зидана е на около 50 см, после се слагат тези плочи, които надстърчат и навън и навътре с водобрани са отдолу и в тях се анкерира парапета.
Re: Камък травертин
09-09-2010 - 23:37:22
Благодаря Стефане, сега разбрах на кое се казва "капа". Прощавай, аз дип за датите много не внимавам.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Камък травертин
03-10-2010 - 19:48:31
Някой може ли да ми каже какъв е тоя камък ?
Изглежда ми като китайски гранит, но не съм сигурен.
Само да допълня, че тук изглежда бял, а всъщност е с цвят като на кафе с мляко.
Предварително благодаря!

Re: Камък травертин
07-10-2010 - 17:58:56
Наска,

Така, като го гледам на снимката е китайски гранитогрес.
Облицовка с варовик, травертин, мушелкалк, стоят по стилно. Поне, на мен повече ми харесват.
Проблемът при тях е, че са меки и поемат влага. Най-големият проблем са спрейовете. Попиват и няма изчистване.
Аз също направих външна облицовка на магазин с гранитогрес, най-вече от тези съображения.
Много по-лесно се почиства. Остават малки следи, които постепенно избледняват.
Фло е прав за цветовете, но този цвят е добър. Неутрален. Може да се съчетава с цветовете вътре в магазина, както и с рекламните табели. Дава и възможност за промяна на стоката вътре, респективно и цветовото решение... winking smiley
Според мен... smiling smiley
Re: Камък травертин
07-10-2010 - 18:52:18
Не, не е гранитогрес, защото е камък, а не керамична плочка.
Това за попиването на вода и мръсотии се сетих и за това разделих на две фасадата-цокълна област около 70 см и над нея, като я разделих с трети камък, който е поставен по дължина, а не е залепен /като напречна дъска/ . Какво ще стане обаче...*black eye* ще видим след седмица. Ще пусна снимки като стане /ако не ме е срам прекомерно/. *xxx*.
Re: Камък травертин
08-10-2010 - 17:14:50
Naska,,

Само да вметна, че гранитогресът няма нищо общо с керамиката. Това е материал, добиван от прахта, образуваща се при рязането на големите фаши в кариерите за камък за облицовки. напълно изкуствен, в смисъл, че се формова под налягане, но съставът му е гранит, но раздробен.
Затова и гранитогресът е в някои случаи в пъти по-здрав и твърд от естествените плочи, били те и гранитни....
Керамиката е съвсем съвсем друго нещо.... Там имаме глина като съставка, в гранитогреса е условно казано пясък....
Re: Камък травертин
08-10-2010 - 18:13:29
Ами аз не съм специалист, тъй че приемам изцяло забележката.
*drunk*
Re: Камък травертин
09-01-2011 - 08:49:47
И аз заложих на гранитогрес за цоклите на къщата и стана добре, доволен съм.
Обаче ме чакат и облицовки на плътната част на оградите - около 60м2 общо.
Е там вече смятам да използвам за по-бюджетно гнайс, ала все пак залепен с флексово лепило.
Та въпроса ми е - мога ли да смеся лепилото с пъсък и цимент за поевтиняване на пълнежа и в какво оптимално съотношение ?





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-09 09:03 от Petar.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход