Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кръгъл покрив

Публикувано от Миташки 
tio
Re: Кръгъл покрив
07-10-2008 - 22:05:39
Re: Кръгъл покрив
08-10-2008 - 20:15:26
Re: Кръгъл покрив
08-10-2008 - 22:28:43
Abu, благодаря за съвета. Математиката ми не е много слаба и ще пробвам да се справя сам. Теоретично имам огромни шансове, защото проекцията на керемидата е същата, като отделните сектори от покрива. Ще си намеря центъра на скатчето и ще си го маркирам. След това започвам да редя от центъра в ляво и пак от центъра на дясно. Като стигна до борд, ще започват да намалят редовете от горе на долу. Ще има малко рязане, но няма как. С едно добро присъединяване към бордовете, трябва да се получи. Керемидите имат достатъчно голям луфт при редене, които ще ми позволи да изпълня дъгата при стрехата. Колоните с керемиди в ляво и дясно от центъра естествено няма да са успоредни по оста си, а ще са трапецовидно разположени. Пробвах го "на сухо", на земята. Няма причина да не се получи и на покрива. Само да си направят обшивката и започвам. Вече ме сърбят ръцете.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Кръгъл покрив
08-10-2008 - 22:40:45
Тio, благодаря за линка. Свалих си програмата и още няколко нейни приложения. Забавно е , но ми трябва свободно време за да си поиграя. Това сигурно го може и autoCAD. Трябва да пробвам.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Кръгъл покрив
08-10-2008 - 22:50:38
MEGADRON - е, нещо не ме кефят бетоновите керемиди - много са ми еднообразни и скучни. НЯМА ТОПЛИНА В ТЯХ. Пък и тези куполи едва ли са изпълнени с керемиди. Това сигурно е битум. А може и да е бибер. Този хател май е след Царево, но понеже е с бетонови керемиди, не ме заинтригува и не го загледах. Май трябваше да се поспра малко, на ме чакаше студена бира и бързах. :}

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Кръгъл покрив
09-10-2008 - 02:16:56
Миташки,добре че не съм ти работодател!!!От такива пълни лаици като теб-КАФА!
Едни турчета преди 5 години ми направиха кръгъл покрив от керемиди,без да твърдят,че са големи майстори и без да имат и-нет и да питат наляво и надясно как се прави...и да викат:помоооощ...!Ако си кажеш как се казва фирмата ти,ти обещавам да ти направя антиреклама и то истинскаsmoking smiley
А ,ти майстор ли си предприемач ли си,не те знам какъв си?Жалко за тези ,които те финансират!Да се учиш от тук как да направиш един покрив....жалко е наистина!Времето,което отделяш да комуникираш тук,явно за теб е без значение... :}
Abu
Re: Кръгъл покрив
09-10-2008 - 07:09:34
venciev,
сложи една снимка от твоя кръгъл покрив.

Първо си помислих същото като теб, ама после се сетих, че при повечето майстори знанията са относително константни и хич не им дреме какво още могат да овладеят. Аз бих подкрепил желанието на когото и да било да научи нещо ново, а какви пари ще вземе и от кого - не ме засяга.
Коментирали сме го вече - вървим към все по-тясна специализация във всички професии, а това според мен е много грешен път. Затова се чудим сега къде останаха майсторите тенекеджии, каменоделците, тези, дето редят тиклите и т.н.
Re: Кръгъл покрив
09-10-2008 - 09:21:11
Скъпи Венчев,
Няма как да си ми работодател, защото сигурно плащаш малко. Това, което искам да направя с кръглия покрив е любителска помощ към приятел, който се е напатил от специалисти като теб. Виж кога отделям време за форумите и ще ти стане ясно, че крада от съня си, за да имам време за хобито си. Турчетата сигурно с това си вадят хляба, а аз печеля доста добре от професията си,за да се катеря по покриви с такива като тях, но страст, хоби или каквото искаш го наречи.... Бързо правиш оценки и сипеш обиди, но все пак аз не нося отговорност за твоето възпитание. Имаш си родители, които са били отговорни за това. Нищо лично към теб и те моля да ми изпратиш снимки на кръглия ти покрив. Форумите са място за помощ, обмяна на опит, а не за надмайсторяване. Ако можеж помогни, ако не - жив и здрав

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Кръгъл покрив
09-10-2008 - 09:55:56
Abu, преди две години си купих къща в Балкана и от тогава се породи страста ми към строитество, покриви, каменоделие, дърводелство и др. Мениджър съм в сериозна фирма и по този начин "изпускам парата" в почивните дни. Много майстори и майсторчета прогоних за некадърна работа. Когато се захванах сам нещата потръгнаха. Мога да зидам с камък, да редя тикли, да правя дървени конструкции. Малко сръчност и професионална техника и всичко се получава.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Кръгъл покрив
09-10-2008 - 13:06:56
Abu,напълно съм съгласен с теб!
За съжаление този кръгъл покрив е доста далеч от където съм сега и нямам възможност да го заснема,но наистина е перфектен и го направиха много сръчно.Представлява една кръгла беседка с кръгъл покрив,покрит с турски керемиди.Но както и да е....
Миташки,съжалявам,ако съм бил по-рязък към теб снощи и съм те обидил,но наистина повечето хора тук в този форум сме да споделяме опит,знания и т.н..Не те знам какъв специалист си и с какво се занимаваш,но се подразних от нивото на Бг "специалисти",по-точно от това,че всеки се занимава с това,което не му е работа....За съжаление такава е нашата действителност и затова нищо не върви както трябва!
Аз също като теб строя къщички по Балкана и Неволята ме научи на доста неща,но не бих казал,че съм майстор-строител,въпреки,че и аз като теб се понаучих сам правя някои неща,по-добре отколкото "специалистите"!
Още веднъж,извинявай,ако съм те засегнал толкова много.Мисля,че ме разбра какво имам в предвид winking smiley Също като теб следя форумите тук когато имам време и повярвай ми,ценя истинските съфорумци!Желая ти успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход