Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидроизолация плосък покрив

Публикувано от siv sektor 
Хидроизолация плосък покрив
29-02-2016 - 14:47:56
Здравейте ,момчета предстои ми да правя хидроизолация на плосък покрив 450м2 с газоплавъчна изолация .Интересувам се от етапите на полагане и най-важното цената.
Благодаря предварително!
Re: Хидроизолация плосък покрив
01-03-2016 - 17:12:44
avatar
Привет! Ето ти напълно работещ детайл за плосък покрив,етапите следват така както ги описвам.
- залагане на отдушници за топлоизолация/без капачка/ - за 450 м2 - 5-6 бр. - цена за бр. 10лв
- пароизолация - прави се с обмазен битум или изолация без посипка - цена за м2 - около 5лв материал - труд около 4 лв
- ХПС/фибран/ 5 см
- парофолио
- фибран 5см
- отдушник с капачка - слага се върху отдушника за топлоизолация
- найлон или парофолио - около 1 лв. за м2
- скара - поне 4 мм за замазка /заварена/ - около 3 лв за 1 м2
-замазка - зависи от наклоните и дебелината ,но около 18 лв за м2
- грунд - около 1лв за м2
- първи пласт - полиестер - 4,5 лв за м2 и труд 3,5 - 4 лв
- втори пласт - 4,5 кгм2 с посипка - 5,3лв и монтаж около 4 лв за м2
Общо детайла излиза без да се щади откъм параметри на материал - 70-80 лв труд и материали.
За къде става въпрос?

Чест и почитание
Re: Хидроизолация плосък покрив
06-03-2016 - 10:03:49
За Шумен
За ШУМЕН
Re: Хидроизолация плосък покрив
06-03-2016 - 11:17:48
avatar
ако няма кой да го изпълни гаранционно -обади се...

Чест и почитание
Re: Хидроизолация плосък покрив
12-03-2016 - 21:05:04
Quote
siv sektor
Здравейте ,момчета предстои ми да правя хидроизолация на плосък покрив 450м2 с газоплавъчна изолация .Интересувам се от етапите на полагане и най-важното цената.
Благодаря предварително!


Така написано мисля,че става въпрос само за полагане на два пласта хидроизолация, не виждам да пише за замазки фибрани и др. може и да бъркам.
Re: Хидроизолация плосък покрив
14-03-2016 - 16:29:52
По принцип колко гаранция даваш ти?
Re: Хидроизолация плосък покрив
15-03-2016 - 09:05:06
avatar
Гаранциите са определени от закона - аз следвам него.При двупластова хидроизолация - 8 години - или 1 година повече от предвиденото в ЗУТ

Чест и почитание
Re: Хидроизолация плосък покрив
16-03-2016 - 13:01:03
За два пласта моите са малко повече ЗУТ не ме интересуват,при положение,че производителят дава гаранция на материала си 15г за един пласт при добре свършена работа от точни майстори,не пошмановци защо да не се даде поне 10г.
Re: Хидроизолация плосък покрив
16-03-2016 - 13:17:09
avatar
Явно не си си патил от "завод" и заводски гаранци - затова!!! Друг е въпроса,че е глупаво да даваш гаранции над тези които закона изисква - с какво главоболията ти ще спрат?!
И ми е чудно кой завод ти дава тази гаранция? Щото и аз бланки имам - мога да ти метна една сто годишна .....

Чест и почитание
Re: Хидроизолация плосък покрив
16-03-2016 - 17:21:43
Ако се съглася с тия гаранции и подпишем договор какви ще са гаранционните по договор или каква ще е сумата за 450м2 която ще се изплати след изтичане на гаранционния период?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход