Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

подова замазка

Публикувано от edeam 
подова замазка
20-09-2008 - 16:01:53
здравейте на всички.ще почна малко по-отдалеч,за да може да обясня по-обстойно проблемите,които имам и свързаните с тях въпроси.имам къща,на която 2-ия и 3-ия етаж досега не се ползваха и които са почти на етап груб строеж.пода е на плоча,стените и тавана са с хоросанова замазка,врати и прозорците са някакви сбирщайн.
за мое съжаление етажите от плоча до тавана са с максимална височина 2,40 м,което ме ограничава в някой бъдещи процедури.по пода в/х плочата,не знам с каква цел,е направена хоросанова замазка.може би за да го изравнят поне временно,но така и си е останало.смятам да е махна и да направя нормална подова замазка.и тук идва първия ми въпрос.ако пода се окаже що-годе нивелиран,мога ли да направя само тънка саморазливна замазка?може би трябва да имате предвид че смятам след време отгоре да има естествен паркет,а отдолу ще минава тръби за локално парно,за които сигурно ще трябва да направя канали в самата плоча.тънката саморазливна замазка няма ли да се напука и създаде проблеми в бъдеще?
ако се налага обаче да се направи хубава циментова замазка,колко е добре да бъде дебелината и?знам че зависи от това доколко е деневилиран пода,но все пак?не мога да си посволя да е правя много дебеле,предвид височината на самата стая.също така не трябва да е много тежка(май в този случай се слага перлит,вместо пясък),защото не знам колко може да понесе къщата,въпреки че има колони.колко кг е самата замазка на квадратен метър,ако е с дебелина 1 см?
нямам срокове за поставяне на паркета,така че не ме притеснява колко ще съхне,след като се направи.
и последния ми въпрос засега,мога ли да направя сам циментовата замазка,въпреки че никога не съм се занимавал досега с това?ако имате снимков материал на етапите и някакви книги по въпроса,може да ги постнете тук.
благодаря предварително за отговорите и отделеноте внимание
Re: подова замазка
21-09-2008 - 09:36:15
Re: подова замазка
22-09-2008 - 13:53:52
avatar
Привет!
Прави си спокойно подовата замазка в съотношение 2:1 цимент и пясък,ще дръпне бързо и ще е здрава.По отношение тежестта - питай ФЛО - тя е по бетоните и олекотените замазки.
Всеки що годе по умен от циганин може да си направи замазката - нали само мангали я правят по строежите...!?!Така че изобщо не се подценявай - просто мисли и работи.... :]

Чест и почитание
Re: подова замазка
22-09-2008 - 14:38:27
Гоголе,че бъркаш рода е от умните цигани покрай тебе :} Разбираемо е!Що се касае до конкретния въпрос, Петар му е дал най-добрия отговор!Да кликне и да кьори!Колко може да му тежи замазката на квадратен метър без да знае относителните тегла на компонентите?Ето и начина: 100 см Х 100 см Х 1 см. равно на 10000 куб.сантиметра или 10 литра ,пълни пластмасова оразмерена кофа с материала до чертата 10 литра и я слага на кантара.От показанията на кантара изважда теглото на празна кофа и умножава по броя на квадратните метри на плочата!Така ще знае цялото тегло на замазката върху плочата. spinning smiley sticking its tongue out Дали пък не можех да го кажа по-просто?! :} :} :}
Re: подова замазка
22-09-2008 - 15:48:27
avatar
clap: clap: clap: :} :} :loveu: :loveu: :loveu:

Чест и почитание
Re: подова замазка
23-09-2008 - 22:59:49
хах аз да задам един подобен въпрос , при нормална армировка на плоча/даже малко подсилена/ на фамилна къща, какво натоварване може да издаяни тая плоча, 20тона ще може ли грубо казано!?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход