Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дайте мнение за вкопаните конвектори

Публикувано от StefanB 
Re: Дайте мнение за вкопаните конвектори
17-09-2008 - 16:22:18
Абу, е те тогава 100% ще опушиш таваните, нищо че не е на пода, освен ако не скриеш въздухозаборник в някоя ваза на перваза отгоре.... Като на Американските грамадни камиони...
В къщи имам камина и съм с въздуховоди, без вентилатор, вързано е от долната стая - хотата на камината до горната, над нея, тоест естествената конвекция качва топлия въздух, е как се цапа не е истина, бервайте, а няма грам пушек в хотата, всичко е в стоманената тръба на комина. Ами обикновените радиатори - латекса над тях става сив след 1 година, пак от конвекцията и прахта хем са на 15 см от пода... Та да не влезеш само в разходи с бирата...
Re: Дайте мнение за вкопаните конвектори
17-09-2008 - 20:07:39
Може да си вземете конвектори за скрит монтаж , продава се само вътрешното тяло без интериорната кутия . Монтира се на стената , на пода или на тавана после се скрива с гипс картон оставя се само декоративна решетка за топлия въздух . А най лесния начин има конвектори които са с формата на вътрешното тяло на обикновен климатик захранван вече с вода а не с фреон . По принцип се опушва ако въздуха е замърсен (изка малко проветряване ) и от цигари примерно .Гордея се с това че пръв тук споменах за вентилкомвектори , аз ползвам нашенски марка клима-2000 .Преди ползвах италиански джилети или галети не помня .Тези за скрит монтаж съм ги монтирал по хотелски стаи над вратата в предверието до банята с посока към стаята или на тавана в банята с отвор с решетка към стаята - комвектора се скрива с хънтар в тия 40 см в тавана , варианти много .
Re: Дайте мнение за вкопаните конвектори
26-09-2008 - 13:23:51
Имтересно ми беше като решение тези вкопани конвектори дори и с комбинация на водно подово ,с което дори и с малка мощност биха могли добре да регулират температурата в стаята в тесни граници - нещо което подовото прави малко по-трудно (поне от многото четене в съответната тема стигнах и до такъв извод и до много други smiling smiley ).
Открих някакви модели които започват от 7см вкопаване, даже и сженова информация и каталог - не знам колко е актуална : тук
попрехвърлих и каталога, само за мен остана неясно дали могат да се ползват лятото и за охлаждане т.е. дали отвеждат конденза....
Re: Дайте мнение за вкопаните конвектори
26-09-2008 - 20:01:51
Само не разбрах това делта те - 60 .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход