Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КОТЛЕТА-ОПИТ

Публикувано от bnm 
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
19-02-2009 - 16:47:47
Мерси Стефан,
Четох че си с нова дограма, моля те дай отзиви за нея и за фирмата изпълнител-доволен ли си от поставянето на дограмата, би ли я препоръчал. Може би тук не е мястото, но поне на ЛС. От много места вече чувам , че тарикатите си спестявали вътрешния метален профил.И точно тези искам да ги избегна10ххх

Топло, става въпрос за тръбите-да са медни всичките ясно. Какво фи да са до щранга и към радиаторите/зависи ли това от котлето или само от отпляемата площ/моята ще е 160м2 общо- на 2 етажа/, т.е. разводката как трябва да изглежда, фи-то на медните тръби от голямо значение ли е /в едно новонаправено блокче до нас , гледам разводката е с медни тръби -изглежда ми фи18/? Същия въпрос е и относно разводката за слънчевите колектори, мисля че фи-то на тяхната тръба е 22 и от там надолу../пак ли с 22 се продължава/.? *write*

Всички търсим истината!
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
19-02-2009 - 21:25:24
160 квадрата има няма 25-30 киловата мощност на котела ако има добра изолация - тръбите може да са спокойно фи-28 , фи-22 първи втори етаж щрангове .
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
04-03-2009 - 13:49:27
ЧЕСТИТ празник на всички българи!!! *ok*

Темата може да се рефрешне с още мнения. А специалистите и тези с опит какво ще кажат за чехския пелетен котел ОРОР? Дават му КПД 93%, но пък не открих и разходна норма, дали е умишлено?Всъщност за чист пелетен котел ли иде реч? Ето и линка : [www.bgtherm.com]
Линка не ми излезе, но пък си личи кой го продава *write*

Всички търсим истината!
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
04-03-2009 - 19:28:53
Монтирал съм котел Опоп на твърдо гориво , не съм доволен от него -опуши цялата къща .И като изработка беше примитивен , изкара една зима и монтирахме Атмос и се роди човека. Избора беше негов ,въпреки моите препоръки , уж за по евтино -плати 2 котела .НЕ на този вид котли . *stop*
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
05-03-2009 - 10:11:35
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Монтирал съм котел Опоп на твърдо гориво , не съм
> доволен от него -опуши цялата къща .И като
> изработка беше примитивен , изкара една зима и
> монтирахме Атмос и се роди човека. Избора беше
> негов ,въпреки моите препоръки , уж за по евтино
> -плати 2 котела .НЕ на този вид котли .


Ако си спомняш ,кой модел си монтирал ?
Аз се насочвам за сега към него защото може да се пълни от горе,а не да се отваря странична врата .Искам да отоплявам апартамент,а като чета може да гори и дърва и въглища.Също така е и доста сбито на размер. Ако можеш да ми предложиш др.модел печка или котел за отопление на 68 м2 тухлен апартамент с ПВЦ дограмаи саниран и 120л. бойлер бих ти бил благодарен.
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
05-03-2009 - 11:03:56
Сложи си два климатика и не се занимавай с глупости. На дърва и въглища няма да е по-евтино а ще е хамалогия и разправия, къде ще ги държиш - в мазето и ще ги мъкнеш в асансьора?
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
05-03-2009 - 11:40:00
Топло вярвам ти , но наистина се учудвам, все пак са чешки котлетата/не че този факт е супер гаранция за качество,но..../ Как така опушва къщата? Може би нещо не е съобразено с изискванията на производителя или е спестено? Благодаря за мнението. Не питай старило, питай патило clap: А и парите не са малко
Тук искам и да те питам за дебелината на медните тръби. Знам че по принцип се работи с 0,7 /0,8 мм.За 1мм дебелина цената се оскъпява с над 25%. Заслужава ли си
това оскъпяване ми е въпроса и ако трябва да поставяш медни тръби на твоята къща , с каква дебелина ще са те?

Всички търсим истината!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-05 11:56 от Rali2000.
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
17-11-2012 - 12:45:28
Монтираха ми 32квт пиролизен котел Атмос като спазих всички препоръки т.е. с Ладомат и 500л. акумулиращ съд. Вече втори ден го паля но не виждам ефекта ,който се демонстрира на схемите изпълнени по този начин. По- конкретно, няма изразена разлика между температурата в горния край на акумулиращия съд и долният край или става нагряване едновременно на цялото количество вода в акумулиращия съд. Забелязвам разлика между схемата на свързване на АС показана на инструкцията на котела и действително изпълнената.В оригиналната схема в долния /студения/ край на АС са показани три винтила -два на транзитната тръба пред и зад АС и един за вход към АС. В изпълнената схема в долния/студен/ край има само два един към ладомата и един към студената вода към радиаторите. Няма самостоятелен винтил към АС,който го има в оригиналната схема, а има един на топлата вода от ладомата към АС, който го няма в оригиналната схема
При това едновременно нагряване в котела водата достига максимум 70гр. Чудя се дали тази разлика на изпълнената схема е причина или аз съм в някакава грешка. Моля Ви ако някой има опит с пиролизен котел с Ладомат и АС да каже мнението си.
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
02-09-2013 - 13:54:55
www.vptrade.net Внос на котли"КОЗЛУСАН".
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
07-12-2013 - 18:52:57
Първо пиролизния котел работи със суха дървесина не повече от 15% влажност (дърва които са престояли нацепени най малко 5 години) иначе няма пиролиза .Има влага и катран и проблем. Ладомата е връзване на гащите от страна на вносителите на котли защото неговата функция е да стопли водата в котела и когато е готова да пуска по малко към отоплителната инсталация.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход