Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КОТЛЕТА-ОПИТ

Публикувано от bnm 
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 16:15:30
Вече 6 години съм с VIADRUS U 22 - чугунен, еднореден, 3-секционен водогреен котел на твърдо гориво - котлето е супер, има механична система за регулиране на горенето (чрез управление на потока въздух) и изкарваме зимата с 2 - 2.5 тона руски въглища - отопляваме 6 стаи и парната инсталация е без помпа ........ Купил съм го от ЕРАТО, като ми го монтира тяхна фирма дистрибутор на мястото на стария само за 2 дни.
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 18:42:28
А, не на кюмура - това съм го намразил още в казармата ръцете не може да си отмие човек от него и гадно мирише пушека, тук говорехме за котли на дърва е може би на пелети, но все пак благодаря за мнението все пак не навсякъде в България има много дърва, въглищата са неизбежни за някои райони.
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 19:03:34
kol4o колко е кубатурата на тези 6 стаи които отоплявате с 3 тона за цяла зимаsmiling smiley. Питам за да мога да си направя някаква сметка за себе си. А и другия въпрос е дали са изолирани и колко кв е котела.
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 19:32:17
Мактек -са хубави котли от Турските ,с вентилатор за разпалване- стоманен , но на много добри цени 46 киловата може да се намери под 2000 лева от вносител .
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 19:34:48
Имам няколко монтирани от тая марка работят като- хала . Даже 2 има които топлят по 2 тона вода за лятото на хотели .
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 19:42:30
Здравейте .Може ли някой специалист да ми каже за 400 квадрата къща с 10 см външна изолация и добра дограма колко кв котел ще ми трябва и колко гориво съответно гореодлу за една зима. Къщата се намира до Варна. Всички помещения са стандартна височина с изключение на хола които е 3.80 и е 60 квадрата.Благодаря предварително.
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 19:51:09
mtodorov Написал:
-------------------------------------------------------
> kol4o колко е кубатурата на тези 6 стаи които
> отоплявате с 3 тона за цяла зима. Питам за да мога
> да си направя някаква сметка за себе си. А и
> другия въпрос е дали са изолирани и колко кв е
> котела.


Не съм ги мерил точно - мисля около 30-40 куб.м. едната,

по две на етаж и тази година ще слагаме изолация,

котлето е най-малкото - 17 кв, просто е добро и като са

калорични въглищата всичко е ОК, а и е здраво (засега)...

Освен това само с подмяна на вратичките - едната се затваря,

а на другата се слага горелката може да стане и на газ - като

дойде времето ....
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 20:04:45
mtodorov Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте .Може ли някой специалист да ми каже за
> 400 квадрата къща с 10 см външна изолация и добра
> дограма колко кв котел ще ми трябва и колко гориво
> съответно гореодлу за една зима. Къщата се намира
> до Варна. Всички помещения са стандартна височина
> с изключение на хола които е 3.80 и е 60
> квадрата.Благодаря предварително.


Не по-малко от 40-50 кв според мен ...
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 20:51:40
Залагат ми 50 киловата но аз все пак реших да се консултирам. Въпроса който най често си задавам е колко гориво ще отива за една зима smiling smiley.
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
20-09-2008 - 21:42:04
100-120 вата потребна мощност при твоята изолация . Но ти няма да топлиш реално всичките 400 квадрата или не с еднаква температура , някъде ще ти трябва 18 градуса другаде - 22 или 25 .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход