Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КОТЛЕТА-ОПИТ

Публикувано от bnm 
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
15-09-2008 - 15:50:13
зА тока е ясно, да не коментираме. От 99 год съм на ток и камина и като забравя да си купя дърва, както последната зима, отивам на 6-700 кинта на месец, 150 квадрата е апартамента с две зимни градини, като едната се топли за кактусите на 5-7 градуса, което в студените дни е енергийна дупка - радиатора там е на 6...
На къщата ще има газ, ама друг път, както казваше хлапето на Попандов... Проектирано е, на долната улица са, но кога ще дойде другия път, не е ясно. Сега правя парното и майстора ми докара един правен котел от стоманена ламарина, с медни серпентини вътре, свалил го бил от една вила, дето дошла газта, бил правен за директора на намсикое от 6-ти септември, абе лакърдии майсторски. Иска му 700 кинта и се кълне, че е 40 киловата. Казал съм му да го върже и ако топли ще му го платя, ако не, да си го кара обратно. Иначе е супер тежък и май е прав, като казва, че тази цена е едва ли не цената на метала в него, ако го даваш на вторични, медта е скъпа...
Та и той има такава джаджа с верижка. Немска е и струва около 70 лв, ролята й е да отваря и затваря въздуха според настроената температура, демек да поддържа равномерното горене..
Затова и на мен ми е интересно какво ще кажат хората, които вече ползват котли на твъдо гориво, та ако това метално чудовище дето сега стои в мазето не върши работа, да му го връщам и да взимам нещо изпитано..
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
15-09-2008 - 16:34:17
За какви пари беше .ще върши работа но често ще се грижиш за него - побутване на оганя , чистене на пепел и малко трудно регулиране на еднаква температура на водата . smiling smiley
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
15-09-2008 - 16:55:21
700 кинта... Иначе гледам че истинските - немски, чешки, почват от 1500 а за 40 кВ отиват към 2 и отгоре...
котел от "АКВАГАЛАН"
17-09-2008 - 10:10:51
Здравейте,съфорумници аз също си купих и ми монтираха електрическо котле. "Очаг-6" Оторизираната фирма вносител е "АКВАГАЛАН". Моят апартамент е 70 кв.м. и е с южно изложение(т.е не е много студен).Ама като ми го монтираха понеже не бях много сигурен в това което ми казаха като консумация го свързахме директно през електромер за да засечем разхода.Имам и бойлер с вътрешна серпентина. за един ден(24 часа ) ми изгори 13 квт. дневна и 6 квт нощна ел.енергия.,като го настроих на температура на водата в системата 60 градуса. ако това не е додре здраве му кажете.Като имате предвид ,че апартамента не е изолиран.Хората от фирмата ми казаха че ако сложа изолация консумацията ще спадне. Цената не беше толкова висока колкото вие посочвате за моя котел платих 680 лв. Така че това е от моя опит който иска може да ми дойде на гости да се обеди
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
17-09-2008 - 10:34:08
Туй с почти 800 вата на час да отопляваш 70 кв.м си е направо постижение!Японците ,ако четяха български нямаше да излязат от вас,какъвто си любезен! smiling smiley
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
17-09-2008 - 16:15:39
Първо решете с какво гориво да се топлите и тогава умувайте-има разлика в начина на обслужване и ангажираност м/у дърва,въглища и пелети....А Ди Дитрих не са немски котли,а френски... winking smiley Ако можеш да си позволиш пиролизен котел(ама истински)не Атмос,ще бъдеш доволен.Има едно условие обаче-трябва да се окомплектова с буферен съд или Ладомат
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
17-09-2008 - 16:21:02
а това дърво с "Очаг-6" го ядох вече.....не е съвсем така както казваш ама хайде да не спорим....може при мен да не е станал електролита..... winking smiley
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
17-09-2008 - 16:28:38
А, на другаря от Аквагалан преди малко му писах в друга рубрика, сега гледам, че и тук си е пуснал колко е доволен... Преди време бяха само тия от Рейнбоу, дето се регистрираха за да пишат как са супер доволни от "системата", вече и котли рекламираме тук... Става много популярен форума, колеги...
А буферен съд съм замислил, нали ще правя слънчева инсталация, там без него не може... Но за да инвестирам в пиролизен или каквото и да било друго искам първо да се убедя как стои въпросът с газта , както и кога ще ида да живея там, иначе не си струва да стоят парите в мазето...
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
17-09-2008 - 20:30:56
Да с помпена група ладомат-21 работи супер , може и по евтин вариант с отделни компоненти - трипътен термовентил и помпа или най евтиния вариант е с две помпе и 2 възвратни клапана - едната помпа взима от топлия извод на котела и вкарва в долния (това е малкия кръг) а другата помпа сваля по охладената вода от инсталацията пак към долния край на котела - 2 те помпи са на тетка . На изхода и на входа на котела се слага контактен термостат- горния се наглася на 50 гр и той подава захранване на долния нагласен на 60 гр който управлява вече 2 те помпи . Накратко - палим котела , вдига 50 гр подава се сигнал на котелната помпа върти малкия кръг до вдигане на котела до 60 гр и автоматично спира котелната пък тръгва щранговата помпа (така се подава вода към радиаторите) до момент в който в котела влезе вода с по ниска температура от 60 гр- спира щранговата а тръгва котелната - цикала се повтаря .
Re: КОТЛЕТА-ОПИТ
17-09-2008 - 20:41:00
Тези 60 градуса предпазват котела от корозия и конденз и предотвратяват охлаждането на бойлера под 60 гр ако има такъв .А когато се остави котела да огасне и падне под 50 гр помпите спират и това е - може и вентилатора да ти спира така , удобно е за така наречена топлинна резерва вечер при лягане да запазва до сутринта въглени и вода .Абе ко ти пука smiling smiley smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход