Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каква марка бетон контакт ми е необходима

Публикувано от kosi98 
каква марка бетон контакт ми е необходима
11-03-2014 - 17:52:31
Здравейте нов съм в форума като регистрация но от дълго време го следя Имам следния проблем Построих си къща и стигнах до етап измазване но мой познат занимаваш се с строителство ми каза че тухилте който съм използвал поротерм 38 са много гладки и ще имам проблем с измазването с обикновена вар и ми каза че вариантите са два или да мина на машинно мазане или че трябва цялата плош да бъде покрита с грунд или бетонконтакт Варианта с машинното мазане го отхвърлих защото разбрах четейки тук и разпитвайки майсторите че крайния резултат винаги изисква вина шпакловка което прави цената на този вид мазане скъпа за мен За това съм се спрял на мазане с вар но отново искам да се допитам и най вече да ми препоръчате хубав грунд или там както се казва това нещо
Re: каква марка бетон контакт ми е необходима
13-03-2014 - 09:14:17
avatar
Топлоизолация няма ли да има?Грунд се залага на бетонови елементи - тухлата си има порьозност и не е проблем да бъде измазана - намокрете и вижте ефекта,ако се мокри - нужда от грунд няма!

Чест и почитание
Re: каква марка бетон контакт ми е необходима
13-03-2014 - 17:51:46
Как гладки? не са стъклени,няма тухла,която не може да бъде измазана,колегата е прав,пробвайте с вода,но ако мислите в бъдеще да санирате,какъв е ефекта да наблъскате пари за измазване и после да санирате,едно евтино саниране с среден клас материал,ще ви излезе към 30лв.м2 с труд и материал.така че си направете сметка кое излиза,не по-евтино а изгодно
Re: каква марка бетон контакт ми е необходима
14-03-2014 - 13:42:17
avatar
Да бъда честен - не пропускайте измазването,ако имате бюджет!Все едно да си сложите потник зимно време - почти същият е ефекта.....Иначе както и да направите топлоизолационната система - все от някъде ще си подухва качествено....

Чест и почитание
Re: каква марка бетон контакт ми е необходима
12-04-2014 - 20:19:32
Благодаря на всички писали по темата ми При строежа нарочно заложих на скъпите тухли на поротерм защото зида от външната страна на къщата става 40 см Казват че това отговаря на обикновена четворка +5см изолацияНе съм фен на изолациите и за това реших да заложа на по дебели и скъпи тухли От четенето тук и в един друг форум разбрах че при всички случай ще се минава с бетон контакт плочата на тавана и трегерите +колоните Сега съм пред дилемата коя вар е по добра Тази която е забъркана с хидратна или тази с гасена вар Има два бетонови възела до мен и това ми е на разположение А ако знаете нещо по добро моля да ми препоръчате И още нещо имам идея да накарам майсторите при мазането да ми вкарат в мазилката и от тази стъклофибърната мрежа дето се слага на изолациите Това добра идея ли е или да я сложа при шпакловката



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-04-12 20:37 от kosi98.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход