Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Питане

Публикувано от камелия 
Re: Питане
25-08-2008 - 16:50:38
avatar
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> осб и чипборд е едно и също.Или плоскости от
> ориентирани държесни частици.Това ,че тавана е
> обшит с плоскости не пречи да се направи рамка от
> споманени профили-по видиите,държащи плоскостите
> на тавана може да се разбере къде минават и
> носещите греди на тавана и да се фиксира
> здраво.Допълнително и видии в плоскостите.Все пак
> с това нещо няма да дърпате танк,както казва на
> един приятел баба му.Аз бих използвал 70 мм
> профили за рамката и зален борд към банята и розов
> към стаята(или зелен ако няма розов или е
> по-ефтин).Все пак в стаята мислиш да гладиш-не е
> лошо да се замислите и за пожарната
> безопасност,същото е и за тавана ,обшит с
> осб,сигурно е и боядисан-гори идеално.А ел
> системата на къщата едва ли е първа младост.
> При тези ремонти в БГ много рядко някой се
> замисля и за пожарната безопасност.

Да, закрепването може да се направи по гредите, следвайки пътя на рапидките.Само трябва да имам късмет и гредата да минава точно там, където трябва да е стената! Ел. инсталация е съвсем нова, с отделен кръг за всеки етаж и табло. Отделни кръгове имам за печката и бойлера, отделно- за останалите контакти. Но, таванът на банята също е обшит с плоскости....
Нямам противопожарна система- не ми е минавало и през ум да слагам, защото би ми излязла златна....
Re: Питане
25-08-2008 - 17:03:44
avatar
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> На мен пък не ми е ясно как ще се хване зидарията
> между пода и тавана. При Камелия, доколкото
> разбрах, е гредоред, залят с плоча и таван -
> гредоред. Ако ще се пускат колонки, то се
> обезсмисля зидането - по-лесно е да си го направи
> с плоскости...

Банята на първия етаж зидаха с итонг- 5см., като му слагаха някакви шпилки. После облепиха с каменни плочи.
Мъжът ми предлага да подпре с колонки отляво и отдясно предния край на плочата, защото тя лежи върху гредите. Задният й край е стъпил стабилно върху каменния зид на първия етаж. Не ми се искаше пак да си отваря работа, но като гледам, май голям избор няма. Ако го направи така, предполагам, че ще издържи зидане- тухлите ще стъпят върху плочата........а как ще се получи сцепление с тавана- не ми го побира ума.....
Re: Питане
25-08-2008 - 20:45:45
щом няма да е от гипс картон , нито от оесби, нито от итонг , нито от тухли - може да се изработи от алуминий или пвц като дограма(имитация на дърво) попълнена с плътен пълнеж или матирано стъкло в стил душ кабина , и вратата такава и ок.
Re: Питане
25-08-2008 - 23:29:39
Re: Питане
26-08-2008 - 00:15:19
avatar
Виж,тук ще чуеш поне 20 различни мнения.Най-добре реши каква сума си готова да похарчиш за това.Най-ефтиния и бързия вариант е гипсокартон,това с ПВЦ или алуминий също е елегантно решение,предполагам че е по-скъпо обаче
Итонга е най-трудно изпълнимо.
като говорех за противопожарни норми имах предвид,че по принцип не трябва да има непокрит с гипсокартон метален профил или ОСБ-гипса е неорганичен-т.е. негорим и дава поне 30 мин устоичивост на пожар.(ПВЦ също е ок в това отношение).
Така,че реши колко си готова да похарчиш,покани някои монтьор на гипсокарто,някой на ПВЦ да погледнат стаята и да ти кажат цена и възможни системи.Може да има нещо друго,на което не си обарнала внимание,а да трябва да се вземе предвид-като нуждата да се реши въпроса с водоустоичивостта на тавана в банята например-не може да го оставиш само с ОСБ-ще се изметне.
Желая успех,дръж ни в течение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход