Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мечтаната мансарда

Публикувано от Георгиева_С 
Мечтаната мансарда
06-08-2013 - 16:52:03
Здравейте!
Включвам се във вашия форум, тъй като след доста лутане и мислене, решихме с моя съпруг да преустроим таванния етаж на къщата на родителите му в мансарда. Тръгнахме с голям ентусиазъм и не много пари да водим преговори с майстори, като намерихме съгласни да го направят както ние искаме. Обаче... Сега изникнаха някои въпроси, на които ще се радвам да ми дадете мнение или съвет.
Ситуацията е следната - къща на два етажа - първият строен 60-те, вторият - 1972 г. Носещи са стените, основата е стабилна. Няма да задигаме нивото - покривът е 4-скатен, Ще се обособят капандури (задигания) за прозорци и ще ползваме каквото остава като чиста площ. Основното ми притеснение е свързано с допълнителната тежест, която ще качим на тавана, т.е. "опаковането" на цялото помещение с гипсокартон и каменна вата отвътре, две преградни итонгови стени, отделно подова изолация и настилки, врати, прозорци, мебели, покъщнина и прочие. Не мисля да минавам през общината за РС, тъй като реално не променям покривната конструкция, освен прозорците, но то има и в момента съществуващи по-малки такива. Не сме ползвали професионални съвети от строителен инженер или архитект по редица причини. Питането ми е колко тона можем да натоварим настоящата конструкция, преди да стане опасно за носещите елементи (да не направим 3 в 1)? И естествено, че никой не може да ми даде точен отговор без документация, но ще се радвам и на примерни такива. Благодаря ви предварително и простете, ако въпросът ми всъщност е смешенsmiling smiley
Re: Мечтаната мансарда
23-02-2014 - 19:07:24
prati pone risynka na ruka na 2 etaj i kade sa pregradnite steni na tavana pavlin09_bg@abv.bg
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход