Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Довършителни работи

Публикувано от waterkris 
Довършителни работи
03-02-2014 - 00:42:41
Здравейте!

Предстоят ми довършителни работи по къща в близост до гр.Варна. Мога ли да започна сега с работата? Стените от вътре ще са с варо-циментова мазилка, гипсова шпакловка и вар, а отвън със 7см стиропор и минерална мазилка. Тухлите са Porotherm. Дограмата ще бъде дървена. Настилката вътре ще бъде дюшеме върху скара, а между нея фибран, без замазка по пода. Знам, че за изолацията външната температура трябва да бъде най-малко 5 градуса. Гледах прогнозата за времето и дават затопляне и без валежи през следващите поне 2 седмици. Къщата беше завършена на груб строеж в средата на октомври. Ако се наложи, мога да поизчакам малко, но ми се иска ако е възможно работата да се започне още сега, да се завърши за около 90 дни и да се остави да се проветрява още няколко месеца.

Благодаря предварително за отговорите
Re: Довършителни работи
03-02-2014 - 20:15:40
Здравейте!
Относно изолацията и самото й лепене наистина няма проблеми да го правите при температури над 5 градуса,но според мен мазилките - и външна минерална , а пък още повече вътрешната,която ви е вароциментова,както и шпакловката\а всъщност това ви е многото работа\ в никакъв случай не трябва да се правят при тези температури.Аз разполагам с бригада по всички дейности и база в с.Осеново.Ако нямате строител,мога да ви направя оферта.В момента също сме свободни,но според мен поизчакайте около месец,за да ви бъде всичко точно.За контакт с мен tsvetlinkotsev@abv.bg или 0887970848 Коцев.При желание ще ви изпратя снимки и адреси на мой обекти.
Поздрави!
Re: Довършителни работи
04-02-2014 - 15:32:25
avatar
Изчакайте....нищо няма да загубите,по голяма е вероятноста да похабите скъпи материали и най вече нерви !
Пък да дойде време за оферти - обадете се...

Чест и почитание
Re: Довършителни работи
04-02-2014 - 17:56:02
Благодаря ви за отговорите. А какво точно може да се обърка, защо могат да се похабят материалите? И не е ли отговорност на строителя да избере подходящи метеорологични условия за работа? Аз имам вече оферта и сме на път да подпишем договора и да започваме.
Re: Довършителни работи
04-02-2014 - 19:31:38
avatar
Здравей!Ще ти обясня малко по точно и се надявам да се съгласиш с мен.Всички материали имат изисквания за температурата на околната среда по време на полагане.Това ти гарантира ,че лепилото ще е лепило,мазилката ще е мазилка и т.н.Никой не може да ти гарантира какво би станало при евентуален замръз и как ще възприемеш идеята да живееш в къща където всеки момент,я мазилка,я шпакловка ще се сипе върху теб.
Един пример.Мажеш сутринта при температура 5 градуса - вода в гипсовата мазилка - на 1 м3 - около 400 л.Полагаш и пееш - няма проблеми,но вечерта когато мазилката набира якости - температурата пада....Всичко от тук нататък е обречено - губи се връзката с тухлите и бетона по стените....общо взето губиш само ти!
Не е задължително всичко това да падне веднага - но пътят е само натам!
Всичко си има технологично време за набиране на якости - лепилата например набират якости до седмия си ден,при мазилките е още повече.При бетона е 28 дена!!!
Не е трудно да ти се вземат парите - вижда се отдалече,но защо ти трябва всичко това?
Изчакай и мажи след март месец!!!

Чест и почитание
Re: Довършителни работи
04-02-2014 - 21:35:51
Човече не бързай. Гогол е сериозен и опитен предприемач, чуй съвета му.
Инак майстори всякакви. Ще ти свалят звезди от небето, гаранция на всичко ще ти дават, но в България не съм чул някой строител, да не говорим за бригада да е платила неостойка или нещо подобно. Знай, ако с грубият строеж не си го научил, че при строителите има само вземане и никога връщане, а често и завличане. Ееех и аз съм ги сърбал тез попари.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Довършителни работи
05-02-2014 - 09:14:00
avatar
*bow**ok*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход