Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся технически ръководител или надзорник за къща край Варна

Публикувано от Doncho 
Търся технически ръководител или надзорник за къща край Варна
04-03-2009 - 23:52:20
Здравейте, най-после разрешителното за строителство е готово и най-късно края на април, началото на май искам да лея основи. Става дума за дървена къща край Варна. Две години откакто подписах пълномощно на надзорната фирма за да ми осигури ПУП и всичко до разрешение за строеж. А сега искат да променят договора който сме подписали защото цените не били същите тази година и не било изгодно. Дотук си свършиха работата но не съм доволен от времето за което я свършиха. А и ме изнудват за повече пари за в бъдеще. Живея в чужбина и мога да си идвам 2-3 пъти в годината за 1-3 седмици, не повече.
Избрал съм си изпълнителя на къщата, подбирам офертите за основите. Търся този които ще замести надзорника, ще движи цялата документация и ще следи двамата изпълнители за качествена работа и спазени срокове. Надявам се до края на юли да сме приключили. Знам че надзора не е задължителен за 5та категория обект но работата по протоколи и тичане до инстанциите трябва да се свърши от някой. А и не е само това. Благодаря предварително smiling smiley
Re: Търся технически ръководител или надзорник за къща край Варна
06-03-2009 - 15:16:40
Под надзорник доверено лице ли имаш в предвид? Или търсиш специализирана фирма извършваща строителен надзор?
Re: Търся технически ръководител или надзорник за къща край Варна
06-03-2009 - 16:36:25
Ами аз нямам нищо против човека да има лиценз за надзорна дейност. Мислех че строителния надзор за моята категория обект не е задължителен. Просто ми трябва човек който да поеме документацията а и всички дейности по контрола на изпълнителя. Откриване не строителната площадка, да организира геодезиста, да уведоми общината и т.н. Да отиде и вземе окончателния договор от ЕОН и ВиК, да съставя протоколите на етапите, да изиска сертификатите за бетон и арматура и т.н и т.н.. Той ще ме представлява, но договорите все пак аз ги подписвам. ТРябва да може и да въведе в експлоатация обекта. Ще носи отговорност като надзорна фирма. Дано не се лъжа в постановката sad smiley ... ама така ги виждам нещата.
Re: Търся технически ръководител или надзорник за къща край Варна
06-03-2009 - 17:15:19
avatar
Doncho Написал:
-------------------------------------------------------
>. Ще носи отговорност като
> надзорна фирма. Дано не се лъжа в постановката
> ... ама така ги виждам нещата.


И как точно мислите да му търсите тази отговорност.По добре ангажирайте надзорна фирма,даже да не е задължително,ако не разполагате с време и познания,а за узаконяването ангажирайте строителната фирма/и срещу допълнително заплащане,като задържите последното плащане до след акт 16.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Търся технически ръководител или надзорник за къща край Варна
06-03-2009 - 17:43:08
avatar
Надявам се срещите с моите хора да е била ползотворна.....Гарантирам за тях!
Язък,че не бях във Варна да се видим и да обсъдим всичко както си трябва....
Но и това ще стане - надявам се.... *yes* *beer*

Чест и почитание
Re: Търся технически ръководител или надзорник за къща край Варна
17-03-2009 - 17:16:56
Здравейте, аз съм пак. Благодарение на Гогол май съм си намерил вече технически. Ама надзорник още не. Явно ще ми трябват и двата профила. Така че търсенето на надзорна фирма продължава. Ако познавате някой който познава някой дето познава надзорник smiling smiley , свиркайте. Благодаря предварително
Re: Търся технически ръководител или надзорник за къща край Варна
17-03-2009 - 17:57:10
avatar
Ще те уредя с някаква мома дето наглежда нашия обект,ама е много строга и майсторите постоянно я гледат на кръв....
Тази вечер ще взема телефона и и ще ти го пусна на лични за да си поприказвате..... *beer* *drunk* *yes*

Чест и почитание
Re: Търся технически ръководител или надзорник за къща край Варна
17-03-2009 - 20:06:41
Ехххх ,изпрати ми тази мома да гледа обекта ми че работниците на моя обект са незнайковци или самоуки но изпълняват всяка твоя забележка
Re: Търся технически ръководител или надзорник за къща край Варна
17-03-2009 - 20:33:01
За една дървена къща да търсиш надзорник?! Ръководителя ти е достатъчен, не ги трупай. И от мен да знаеш, объркал си схемата, не им ли плаща ръководителя, не ги чакай да го слушат, ще им вижда грешките, ще им казва да ги отстранят, ще го гледат накриво и ще ти харчат парите и това ще е. Едната държи парите, другата сопата, това е.
Re: Търся технически ръководител или надзорник за къща край Варна
02-11-2010 - 08:54:02
Не се бях сещал отдавна за този форум а търсачката ме доведе отново в тази тема smiling smiley
Сподели какво става с къщата, как се развиха нещата, ще е интересно и за други да знаят как стоят нещата със сглобяемите къщи, предполагам, че кризата ще на;ее вода във воденицата на този род строителство.
Знам, че не е чак толкова евтино /стига да е качествено/.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход