Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Най-грозната сграда в София...

Публикувано от yavorand 
Най-грозната сграда в София...
21-08-2008 - 17:52:25
Всеки ден отивам и се връщам от работа минавайки покрай една от най-грозните, ъгловати, нескопосани и кичозни сгради в София. Става дума за един уродлив синьо-жълт блок на ъгъла на бул.Мадрид и бул.Ситняково. Освен всичко останало, блока е с 2-3 етажа над всякакви допустими коти корниз и съм много любопитен колко е струвало узаконяването му. Като капак, изпълнението е образец за кофти качество клонящо към развала в период на една петилетка.

По този повод бях решил да започна бизнес като регистрирам сайт от рода на www.najgroznasgrada.eu, ама нейсе, няма време.

От друга страна, много ме е яд за опропастените улици на София, за това че като ми дойдат гости от чужбина, най-интересната сграда която мога да им покажа е Партийния дом и ЦУМ. Архитектурната ми душица стене по тоя повод и реших да приканя четящите тоя форум да си направят една вътрешна класация за

НАЙ-ГРОЗНА СГРАДА В СОФИЯ

Ха дано някой от построилите сградите прочете и се изчерви.
Мечти... както се казваше в една песен.
Re: Най-грозната сграда в София...
21-08-2008 - 17:57:44
yavorand Написал:
-------------------------------------------------------
> Всеки ден отивам и се връщам от работа минавайки
> покрай една от най-грозните, ъгловати, нескопосани
> и кичозни сгради в София. Става дума за един
> уродлив синьо-жълт блок на ъгъла на бул.Мадрид и
> бул.Ситняково. Освен всичко останало, блока е с
> 2-3 етажа над всякакви допустими коти корниз и съм
> много любопитен колко е струвало узаконяването му.
> Като капак, изпълнението е образец за кофти
> качество клонящо към развала в период на една
> петилетка.
>
> По този повод бях решил да започна бизнес като
> регистрирам сайт от рода на
> www.najgroznasgrada.eu, ама нейсе, няма време.
>
> От друга страна, много ме е яд за опропастените
> улици на София, за това че като ми дойдат гости от
> чужбина, най-интересната сграда която мога да им
> покажа е Партийния дом и ЦУМ. Архитектурната ми
> душица стене по тоя повод и реших да приканя
> четящите тоя форум да си направят една вътрешна
> класация за
>
> НАЙ-ГРОЗНА СГРАДА В СОФИЯ
>
> Ха дано някой от построилите сградите прочете и се
> изчерви.
> Мечти... както се казваше в една песен.


Има една на кръстовището раковска-дондуков
прилича на женски .... орган
Re: Най-грозната сграда в София...
21-08-2008 - 18:01:46
поздравления за посочването на именно тази сграда, всеки път когато мина покрай нея ми става тъжно. "Архитекта" и би трябвало да си скъса дипломата, такова чудо не е истина..
Все пак миля, че и "инвеститорите" имат пръст в тая грозотия наоколо, лакомията е страшна. Вместо гаражи на приземния етаж задължително вече има магазини. Вместо тавани - някакви подобия на апартаменти. С умиление гледам стари сгради с широки стълбища (с прозорци!), с гаражи на ниво 0, в мази, с тавани..
bnm
Re: Най-грозната сграда в София...
21-08-2008 - 20:30:56
Всеки панелен блок във всеки квартал,плюс мръсотията и ужасът на междублоковите пространства-ГЕТО,това е София.
Re: Най-грозната сграда в София...
21-08-2008 - 20:55:15
Панелът си е панел. Няма да го защитавам, но има сгради на 10 или дори на 5 години, които изглеждат по-зле от някои 20-30 годишни панели. И фасадата и входовете. Така че "всеки" е пресилено.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Най-грозната сграда в София...
21-08-2008 - 20:57:47
Иначе темата е супер. Но е хубаво да се качват снимки.
Да се посочват мястото и приблизителната година на построяване. Все пак е редно една сграда на 5 години да изглежда по-добре от една сграда на 105, но не винаги е така.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Най-грозната сграда в София...
21-08-2008 - 21:12:24
Яворе,
Приветствия!!
Поне на мен ми се стори, дълго отсъствието ти.
Не ми е маршрут този район, но "забравяш района", и ПАК си абсолютно прав.
А какво да кажем за бул. България (южният участък ми е маршрут) - Абсолютно Същия К*/. :g:
Ако свърнеш по Т.Каблешков - Ужас. От другата страна, по линията на Била - същата работа. Ами връзката (което вече е по-генерално) Т.Каблешков с Г.М.Димитров - как ще стане вече? - визирам "Могилата", което по елементарна логика трябваше да стане преди реконструкцията на Околовръстното. Сега какво ще бутат - Зоопарка или мутрите? А на юг от тази "връзка" продължават яко, с мижави излази през 2-3 улички към Симеоновско и Хладилника. Апропо, без законна канализация. Последното е в сила и за района на Горнобански път - дано продължава да тече Владайската река.
Добре, че си със здрави нерви и не си скъсал своята диплома. smiling smiley

Споменаваш "съм много любопитен колко е струвало узаконяването му". Допускам, че знаеш порядъка. Не си представям обаче, порядъка на милионите за оправяне на бакиите от тази корупция.
Все пак,
Добре дошъл (отново) :!:
Re: Най-грозната сграда в София...
22-08-2008 - 10:37:10
снимаите я тази гореспомената кочина smiling smiley в жълто и синичко winking smiley
Re: Най-грозната сграда в София...
22-08-2008 - 18:29:04
Здрасти Любо,
Малко нанагорно ми дойде с новия бизнес и горе-долу чак сега започнах да си поемам дъх smiling smiley
Драго ми е пак да се чуем в ефира smiling smiley
Аз съвсем сериозно мислих да отворя подобен сайт. Не знам доколко юридически е издържано такова начинание, защото обидени творци могат да имат всякакъв род претенции за накърняване на авторитет, ама пък на кой му пука. Като си направил нещо грозно, все някой трябва да те светне колко си се оак..л smiling smiley
Днес ще снимам въпросната кочинка и ще я закача във форума.
Ако начинанието се стори достойно на повече хора, аз се нагърбвам с отварянето на сайта smiling smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-08-22 18:42 от yavorand.
Abu
Re: Най-грозната сграда в София...
22-08-2008 - 19:56:17
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход