Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

апартамент в града или къща на село - цени

Публикувано от ghost13 
апартамент в града или къща на село - цени
17-08-2008 - 21:10:14
здравейте отново
пред мен стои една делема
дали на купувам апартамент / пловдив / или да започна строителство на село / имам парцел в село на 10 км от пловдив - 1000 кв.м./
в момента съм в процес на проучване .
основният ми страх е че когато купуваш нещо готово го виждаш с очите си и ако ти хареса купуваш , а при строежа всичко на хартия е много хубаво а накрая излиза съвсем друго / а вече си закопал доста пари и нерви /
при апартамента влизаш и живееш , а строежа иска време 2-3 г.
а и цената - дали строежа ще ми излезе по-ефтино от готов апартамент.

confused smiley
Re: апартамент в града или къща на село - цени
17-08-2008 - 21:30:22
Като си имаш парцела, къщата ще ти излезе по-евтино от един апартамент.
Нямам представа за Пловдив, но за София има значение, в коя посока са километрите. Едни места са добре, а други са доста компромисни.
Ако се продават имоти в това село, ги разгледай, за да се ориентираш, колко можеш да вземеш за къщата, която ще построиш. Нищо, че планираш да я строиш за себе си. Всичко се случва. Провери и колко ще ти излезе строежа. Ако ще излезе по-скъпо от продаваните в района къщи, няма смисъл да се захващаш.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: апартамент в града или къща на село - цени
18-08-2008 - 09:54:40
Аз бях пред същата дилема няколко години и сега почвам да си строя къща на село.Това за мен е верния избор.Но зависи от селото-моето е на 3-4км и се едно съм си в Пловдив.За кое село става въпрос?А относно цената:апартамент под 700 евро няма да намериш/въпреки че и тази цифра е идиотска/ и ще платиш 100кв.м а ще получиш 70.В момента едноф. къща напълно готова и обзаведена може да я докараш на 600 евро,а ти даже си имаш и парцел.Само квадратите да не са ти много.
Успех!
Re: апартамент в града или къща на село - цени
18-08-2008 - 10:03:21
ghost13 Написал:
-------------------------------------------------------
> здравейте отново
> пред мен стои една делема
> дали на купувам апартамент / пловдив / или да
> започна строителство на село / имам парцел в село
> на 10 км от пловдив - 1000 кв.м./
> в момента съм в процес на проучване .
> основният ми страх е че когато купуваш нещо готово
> го виждаш с очите си и ако ти хареса купуваш , а
> при строежа всичко на хартия е много хубаво а
> накрая излиза съвсем друго / а вече си закопал
> доста пари и нерви /
> при апартамента влизаш и живееш , а строежа иска
> време 2-3 г.
> а и цената - дали строежа ще ми излезе по-ефтино
> от готов апартамент.
>
----------------
почвай къщата-колко ще ти излезе,господ знае !
Не им се връзвай на разбирачите-зависи колко време ще строиш и колко ще поскъпнат материалите-при двугодишен строеж с този темп на поскъпване .....няма да е много изгодна,но е КЪЩА-спокойствие,Независимост
апартамента е място за спане на пролетариата


Re: апартамент в града или къща на село - цени
18-08-2008 - 10:15:58
pike Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз бях пред същата дилема няколко години и сега
> почвам да си строя къща на село.Това за мен е
> верния избор.Но зависи от селото-моето е на 3-4км
> и се едно съм си в Пловдив.За кое село става
> въпрос?А относно цената:апартамент под 700 евро
> няма да намериш/въпреки че и тази цифра е
> идиотска/ и ще платиш 100кв.м а ще получиш 70.В
> момента едноф. къща напълно готова и обзаведена
> може да я докараш на 600 евро,а ти даже си имаш и
> парцел.Само квадратите да не са ти много.
> Успех!


Сега почваш или вече си почнал. Защото ако не си си направил добре калулацията, може да ти излезне по-скъпо строителството на къща. А и сега с тези повишения на цените , става нещо страшно. Твоето село е близко , но на човека незнам как ще му се стори за всяко нещо което му доставят, да му дерат кожата за транспорт. Абе , които не е строил той не знае. Иначе това че е ваша земята е един голям + .
Иначе андрешко е прав за това което предлага къщата / спокойствите , комфорт, пространство./ Точно затова ние плащаме тази по-скъпа цена.
Re: апартамент в града или къща на село - цени
18-08-2008 - 15:01:12
Щом имаш парите не му мисли много !

Къща! Заслужава си нервите и чакането!

Които е За апартамента - то значи никога не е живял в къща!

Аз лично се премеситих от Варна ... в селце на 8км от града.. и се чувствам прекрасно.

В пъти е по добре от някви си 60-70 квадрата апартамент... със стаи като кутиики които са типични за новото строителство.
И двор като имаш.. smiling smiley
и кви 2-3 години говорите? Човека ако има суха пара... става бързо... smiling smiley за 1 година вдигат кооперация 8 етажа вие 2-3 години за къща... smiling smiley с пари всичко става въпроса е колко има човека smiling smiley

Къща!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-18 15:10 от kalinski.
Re: апартамент в града или къща на село - цени
18-08-2008 - 16:30:19
ghost13 В с.Белащица до Пловдив , 160 к2 рзп груб строеж с материалите излиза 50000лв.
Един приател почва да строи в момента и това е оферта от фирма , миналата седмица.
Re: апартамент в града или къща на село - цени
18-08-2008 - 17:04:47
Моята оферта съобразно квадратурата ми е аналогична.Също Белащица,също фирма.Макар че тея сметки на квадрат са измислени-важна е крайната бъдеща цена.А между другото материалите имат лек застой,само бетона дръпна 3-4лв нагоре преди 15тина дни-това за последните 2 месеца.Иначе за 1 година назад почти всичко е 70-80% нагоре.Мисля,че никой не строи къща за да му излезе по-тънко.Идеята е,че в градовете вече не е за хора.Още толкова да се вдигнат цените,пак е по-добре-един ден "кутийките" няма да струват,но еднофамилна къща с двор,построена като за "себе си", с добра инфраструктура най-малкото ще и се върнат парите.
Re: апартамент в града или къща на село - цени
18-08-2008 - 20:28:28
Кутииките винаги ще струват пари тъи като са в града smiling smiley но по хубаво от къща няма smiling smiley
Аз от как съм в къща.. не ща и да чувам за апартамент.. кеф ти двора.. кеф ти свобода... по хладно е лятото поради чистия въздух... и тнт smiling smiley
50000лв ми се вижда нормална цена за груб стреж на къща с гореспоменатата квадратура.
Re: апартамент в града или къща на село - цени
18-08-2008 - 21:41:09
калкулация все още не съм правил / януари месеп на първо четене строителна фирма ми каза около 300 евро завършено /
само съм намерил проектант - 10 еро / кв,м
ел,инсталация / брат ми има фирма за това /
в и к - друг роднина
дограма - бол на пазара
бригада за груб строеж - след като излязат проектите ще хода да ги търся / видях къща от тях строена и изглежда доста добра /
а относно цената - септември месец 2007 - 115 - 120 кв,м на един етаж / проектиране , груб строеж и дограма , ограда и яма - 40000-45000 лв. /
аз все още несъм започнал .
септември ще започна да изкарвам документи / виза , разрешителни , проекти и т.н
а относно парите - кой ги има
надявам се максимум 120 000 лв за 180/200 кв.м да стигнат
ако не лошо
:g:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход