Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Плочки върху плочки?

Публикувано от Атанас Янев 
Плочки върху плочки?
07-04-2009 - 17:12:57
Наскоро правих ремонт, но днес реших, че плочките, които харесах тогава, не ми харесват сега smiling smiley

Става дума за около 12кв.м. коридор smiling smiley

Преди да съм се обърнал към майстори за поставянето на новите плочки искам да попитам, дали има вариант да се сложат върху старите, и ако да - каква дебелина е нужна, тъй като външната врата се отваря навътре.
Ако не - колко сериозно е къртенето на сегашните? smiling smiley
Re: Плочки върху плочки?
07-04-2009 - 17:30:07
avatar
Къртенето си е проблем,може да се наложи и да се изравняват стени след това,но помислете какво ще стане ,ако и тези ви дотегнат след време....
Наемате фирма и тя да си кърти и почиства-вярвайте ми ,че цената ще е приемлива,що се отнася до цифрата на лепилата и грундовете които трябва да ползвате за в случай плочка върху плочка....

Чест и почитание
Abu
Re: Плочки върху плочки?
07-04-2009 - 17:45:35
Какво да ти кажа, Янев... Не съм плочкаджия, ама според мен не е никакъв проблем новите да се налепят с полиуретаново лепило върху старите. (А може би с друго?) Дебелината е 1-2 мм + плочката. Здраво е и следващото къртене ще е заедно с долните. Моите ги лепих на 9 точки, големина на лешник, на 3 см от ъгълчетата, та като натисна, да уплътнява добре ъглите против отчупване, но и да не избива лепило към фугата. Ако подът ти е нивелиран става много бързо. Едно "черво" PU е към 15 лв., та ако не ти стигнат две за 12 м2, не е фатален разход. Ще ти трябва и пистолет - има пластмасови еднодневки по около 25 лв., точно ще ти свърши работа. След час може да се ходи. После фугирането си е нормално.

Гогол, нали се сещаш за кой "суджук" говоря - оня сивия. Няма отлепяне бе човек - що да кърти сега, като може да му останат завинаги новите! Аз се надявах ти да кажеш някоя по-авангардна химия (ама и евтина!)... или поне за фугите го консултирай.
Re: Плочки върху плочки?
07-04-2009 - 18:41:14
В най-ниската точка на вратата разстоянието е малко над 1см, което мисля е достатъчно smiling smiley

Проблем ли ще са первазите, които са рязани от същата плочка и са лепени на гипсокартон?

Gogol, не съм мислил никога да го правя сам - нямам толкова време, а и ръцете са ми... winking smiley

Re: Плочки върху плочки?
07-04-2009 - 18:45:23
лепило клас ЦТ2 или т.н. флекс лепила. има ги всякакви марки вече. цена 15-20лв на чувал. За тая работа са!
Re: Плочки върху плочки?
08-04-2009 - 07:15:37
avatar
Иначе лепило АК 20 от Практикер ще ти оправи настроението - дава нисък разход,но заложи и на грунд Адипласт или флекс праймър....
Става доста здраво.
С полиуретанов мастик става ,но си е времянка все пак - аз лично бих използвал лепило...
Пък това БГ лепило да е по стандарт С2ТЕ все още не съм видял - ползвай /кофти за нас,ама вярно/ - внос..... *yes*

Чест и почитание
Re: Плочки върху плочки?
08-04-2009 - 15:01:20
Да споделя конкретен практически опит от преди 2 години.
Става дума за стар и лошо (грозно, но здраво) залепен фаянс на вилата.

От магазина на Боро ми дадоха телефона на техен колега - инж. технолог.
Разговарях и помолих за мнение относно лепене на плочка върху плочка.

Дословно ми препоръча следното.
Задачата е напълно изпълнима с продуктите, които предлагаме.
За да ви гарантирам добър и траен резултат, направете следното:

Взимате един флекс и правите косо една черта на стената с плочките. Целта е да се награпави само повърхностния слой на глазурата. Не навлизайте по-надълбоко, ще се вдигне излишен прахоляк. В същата посока правите успоредни черти през 5 - 8 см. по цялата стена.
После цялата процедура се повтаря като повторите тези коси черти, но в обратната посока.
Получава се разграфено на "вафлички".

След това използвате по описаната от нас технология розовия Контактен грунд за основа.

Новите плочки се лепят с лепило Флекс.

За съжаление още не съм го изпълнил sad smiley , но вероятно ще стане - тази година.
Re: Плочки върху плочки?
08-04-2009 - 16:54:40
avatar
Просто направете шприц върху плочките от Адипласт и кварцов пясък - има описание на опаковката и сте готов....Гаранция....
.......не Франция разбира се..... *angel*

Чест и почитание
Re: Плочки върху плочки?
08-04-2009 - 17:07:26
това е сайта на хенкел-там има подходящото лепило-ние го купихме от практикер и нямам забележки.лепилото е См 16 и е точно за лепене на плочка върху плочка.виж разходната форма
[www.ceresit.bg] smiling smiley
Re: Плочки върху плочки?
08-01-2013 - 07:18:17
Довършителни СМР

Монтаж фаянс, теракот ,камънни,стъпала .Замаски, хастар стени. Преместване и изиждане стени .Монтаж сифони, мивки ,гърнета ,бойлери, Отпушване сифони,монтаж ВиК,усвояване тераси,изработка AL или ПВЦ дограма,обличане камини. Запушване дупки, Почасово почистване на офиси .Дискретност, анонимност 0898855861
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход