Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за централно отопление и охлаждане

Публикувано от Geronimo_Mcph 
Re: Въпрос за централно отопление и охлаждане
16-08-2008 - 18:26:59
Има Джеронимо, има!!В ЦУМ в НДК.....и може би още в някоя кино зала.
Re: Въпрос за централно отопление и охлаждане
16-08-2008 - 18:28:14
avatar
Какви са по-добрите решения? Между другото климатикът не се чува в къщата. smiling smiley

Дон Балон, ама аз няма да строя ЦУМ, нито НДК. Искам малка спретната къщурка с две липи отпред и централен климатик и отопление. Много ли искам? Тъй като в момента живея в такава и съм много доволна, точно това и искам. Независимо какво може да си мислят и говорят други хора, това е което аз искам и се чудя как да го направя в БГ.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-08-16 18:32 от Geronimo_Mcph.
Re: Въпрос за централно отопление и охлаждане
16-08-2008 - 18:36:03
Поне едно кино салонче не може ли?? :] Майтапя се разбира се!! Става Джеронимо, само трябва да се предвиди място за въздуховодите още с проектирането. На мене тази система ми харесва също.
Re: Въпрос за централно отопление и охлаждане
16-08-2008 - 18:44:59
avatar
Щом става към кого да се обърна, за да поразпитам? Има ли някоя фирма, която да се занимава с точно такава инсталация? Все пак трябва да зная какви са възможностите в БГ и ако е нещо ново и чудо невиждано май не трябва да се захващам... :cry: Щото само пари да хвърля и накрая да получа някой боклук в замяна и да се чудя кво да правя после, няма да стане.
Re: Въпрос за централно отопление и охлаждане
16-08-2008 - 19:03:35
Джеронимо, къде ще строиш? Газифициран ли е района?
Re: Въпрос за централно отопление и охлаждане
16-08-2008 - 19:11:10
avatar
Още не съм купила парцел. Просто разузнавам какво може и какво не може да се направи в БГ от моята къща на мечтите. Доколкото знам газифицирането не е най-важното в случая - винаги може да се постави газов резервоар в мазето - и в такава къща съм живяла. Мисля, че поне зареждането му спрамо нуждите ми няма да е проблем в БГ.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-16 19:12 от Geronimo_Mcph.
Re: Въпрос за централно отопление и охлаждане
17-08-2008 - 11:11:48
Zdravei Geronimo_Mcph ,
Vuv vruzka s prouchvaneto na varianti moga da te nasocha kum moqt website: www.thermoprobg.com. Zanimavame se s igrajdane na centralizirani sistemi za otoplenie i ohlajdane, proizvodstvo na bitova goreshta voda. Vutreshnata sistema moje da e s ventialtorni konvektori, podovo otoplenie / ohlajdane, radiatori. Tazi sistema s vuzduhovodi moje da se izgradi s mashina voda-vuzduh - [www.enplusinc.com]
ili s vuzdushna mashina ot tipa, koqto imash montirana v USA. Ostava pod vupros efektivnosta na mashina ot vtoriqt tip, tui kato temperaturite v BG prez zimata ponqkoga podnasqt iznenadi, kakto si zapoznata i koeficientut na transformacia e nisuk (pri termopompi vuzduh-voda naprimer). Poradi tova povecheto klienti predpochitat mashina, raboteshta sus sondaj ili zemna serpentina.
Pishi po-podrobno na info@thermoprobg.com
Uspeh!
Tsvetan Gergov



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-11 18:32 от Misioner.
Re: Въпрос за централно отопление и охлаждане
17-08-2008 - 18:43:03
avatar
Благодаря, Термо-Про! Ще се свържа с вас по мейла! smiling smiley
Re: Въпрос за централно отопление и охлаждане
19-08-2008 - 13:35:44
Здравейте , на всички
мога ли да добавя нещо към казаното до момента.
Централната климатизация е нещо което е много удобно и икономично в температурния диапазон до +5 С , но когато температурата падне по надоло вече не е така , външното тяло на климатика започва да работи на празен ход и разходите за отпление нарастват много кратно , ако разчитате да се отоплявате само с климатик, поемате сериозен риск да останете някои ден на студено. Затова е необходимо поставянето на допълнителни отоплители било то конвектори било подово и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход