Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

колко струва построяването на ограда

Публикувано от Маги 
Стефан
Re: колко струва построяването на ограда
23-02-2006 - 13:38:40
Е, добре, така специфицирана, 60 см. в земята, както казвате, с бетонни колони през няколко метка, нека и да е на стъпки, ако има значение, колко би излязла на метър, грубо. Питам, защото и мен ме чака...
И за височината - за каква височина не се искаше съгласуван проект, аз имам спомен че беше 60 см и нагоре ажурна - не ти трябва проект. Така ли е?
И към улицата - има ли изискване да не е плътна?
Аз мисля да насипвам в полния край, вярно ли е , че мога да изляза на 2.20 макс. височина от нивото на съседа, дори и да не е плътна?
Re: колко струва построяването на ограда
23-02-2006 - 13:40:00
Фундирането на каквото и да е не трябва да става над точката на замръзване на почвата. И тези 60см. са си минимум по този показател и то ориентировъчен, другото условие е почвата да е здрава - не е ясно на каква дълбочина почва при нея е слоя, подходящ за фундиране. Има още условия, но тъй като става въпрос за ограда може да се кара малко по-безотговорно, но все пак да не е безобразно безотговорноsmiling smiley
Та може и 60см. да не са достатъчни, а 40см. са достатъчни едниствено в случай , че фундираш върху скала - тогава може и 0см. да ти е вкопан фундамента.
Re: колко струва построяването на ограда
23-02-2006 - 13:50:50
АМи на мен 30лв. на метър ми се вижда прилична цена на лин. метър ако включва всички операции. Операциите са:
1. Ръчен изкоп - за да не се прави кофраж в земята - ако е механизиран ще отиде повече бетон ако не се прави кофраж - по-широк е.
2. Кофраж на цокъла - бетонът трябва да излиза малко над почвата.
3. Връзване на армировката в основата
4. Зидане на стане , връзване на армировка в колоните, ръчно притготвяне на бетон, наливане ан бетона в колоните.
5 . Оформяне на шапката на стената.
6. Разтоварване на всички необходими материали и пренасяне на изкопаната пръст.
ТА не ми се вижда много 30лв. на линеен метър.
Georgi B
Re: колко струва построяването на ограда
23-02-2006 - 13:57:15
Nali otpadna iskaneto na razreshenie ot susedite za postroiavane na ograda nad 60 sm?
Re: колко струва построяването на ограда
23-02-2006 - 14:05:31
Георги, аз се каня пари да им искам, ти ми говориш за разрешение!
Re: колко струва построяването на ограда
25-02-2006 - 17:56:53
И ДВЕТЕ ВИ ОФЕРТИ СПОРЕД МЕН СА ДОБРИ ,АКО В ТЯХ ВЛИЗА КОФРАЖ,АРМИРОВКА И ОТЛИВАНЕ НА БЕТОНА НА КОЛОНИТЕ КОИТО ЩЕ ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ МИН.НА 2 М1 СЪЩО ТАКА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОКРИВНАТА ШАПКА С ВОДОБРАН. smiling smiley
Re: колко струва построяването на ограда
27-02-2006 - 10:06:07
Благодаря за съветите!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход