Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвети и оферти за груб строеж на къща

Публикувано от galin1000 
Съвети и оферти за груб строеж на къща
18-06-2013 - 16:09:14
Здравейте ,
доста попрочетох в този форум и научих доста неща, но все пак ми остават доста питания и ще се радвам компетентните да ми помогнат.
Предстои ми строеж на къща ,която като замисъл трябва максимално да приближава пасивните къщи.Големи прозорци и всички стаи гледат на югоизток.
Все още не съм решил с полистрол бетон или с прототерм тухли да се зида.Покрива е плосък и идеята ми беше на него да има нещо като лятна градина ,
но с времето изникна въпроса " Кога ще се кача на този покрив ,при положение че имам един декар двор".
Основния ми въпрос в момента е какво би струвала къщата на груб строеж както си е по проект с плосък покрив , и какво би струвала с обикновен четирискатен покрив? Другото ,което не бях се замислял ,е че плоския покрив ще иска голяма подръжка.
Прилагам количествени сметки и разпределение на етажите. Благодаря предварително за съветите и офертите. ЗП кота 0 -106 кв.м , кота 3,4 - ЗП 124 , на покрива има около 10 кв продължение на стълбщето. Става въпрос за района на Варна.

[forum.imoti.net]
[forum.imoti.net]
[forum.imoti.net]
Re: Съвети и оферти за груб строеж на къща
20-06-2013 - 10:43:44
Явно всички много работят лятото и нямат време да пишат . Вчера имаше едно мнение по темата ,но някъде изчезна и то , Защо ли?
Re: Съвети и оферти за груб строеж на къща
20-06-2013 - 19:30:39
avatar
За себе си мога да кажа, че доста бачкам. И мнението беше мое, но и аз чудя що са го махнали. Дано не ми махат постовете, че ще е мн. тъпо.

4 скатен покрив препоръчвам силно. Има дъждове, сняг ... Живеем все още в умерен климатичен пояс. Жилищата ни имат нужда от покрив. Блоковете що ги предправят през определен период?

www.sechkov.com
Re: Съвети и оферти за груб строеж на къща
20-06-2013 - 20:09:07
Да ,видях вчера мнението и благодаря за изразяването му. Съгласен съм и за подръжката , не искам да слугувам на някъв покрив.
А дали с четирискатен покрив ще ми излезе по-ефтино и с колко горе долу ако запазя все пак плочата?
Re: Съвети и оферти за груб строеж на къща
20-06-2013 - 22:50:19
avatar
Няма как да е по- евтино като има покрив. Може да е по-скъпо,. ;-)
Но няма да се налага да слагате скъпи хидро и топлоизолации по плочата, ако остане варианта без покрив.
Все пак един нормален Брамак покрив с керемиди от 140-150 кв.м. си струва около 7 000 - 8 000 лв. и нагоре.
Ще е малко по-скъпо, но ядовете ще са много по-малки. Клонящи към никакви. Пък моето мнение е, че покрива прави къщата на 90%, придава и фасон и визия.

Имаме къща на Галата. С покрив. На 7-8 години е. Няма проблеми. По-надолу по улицата един тип си направи две къщи без покрив. Със столчета и масичка на покривната тераса. Къщата сега прилича на едно изцапано кошче. Подкожушена мазилка, изолация, кюнци. Кофти работа.

www.sechkov.com



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-06-20 22:53 от personall.
Re: Съвети и оферти за груб строеж на къща
20-06-2013 - 23:19:16
Казаха ми ,че точно тези топло и хидроизолации струват доста пари , на всичкото отгоре като се замисля трябват и плочки после или някакъв гранитогрес ,което си е бая цифра. Пък ако махна тоя покрив няма да правя и кула и от там ще падне малко ,затова си помислих ,че може и по ефтино да излезе ,по -лесно и по-практично. Но все пак аз не съм строител и моите сметки може да не са верни smiling smiley А като пари някой може ли набарзо да сметне горе долу какво би излязъл грубия строеж?
Re: Съвети и оферти за груб строеж на къща
23-06-2013 - 14:47:16
около 70 000 лв.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход