Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Климатици....

Публикувано от gogol 
Re: Климатици....
15-08-2008 - 11:39:11
Според мен гледаите качеството а не цената smiling smiley може да се изръсиш и 3 бона за един климатик.. но тои ще ти се отплати. А знаеш че евтиното наи често излиза по скъпо от скъпото smiling smiley за такива работи пари не се пестят... като взимаш взимаш 1 път... smiling smiley така че това съотношение цена/качество на Осака... мани .. smiling smiley
Re: Климатици....
15-08-2008 - 12:46:47
Срещу Пикадили-Болницата има един магазин на Брегалница (а може и на Битоля да се води, защото реално е там, където се пресичат), където продават все климатици от висок клас. Имат дайкин, тошиба и други. Твърдят, че са произведени в Япония и затова менюто им е с йероглифи, и почти всички са с адаптер 110->220 волта. Имам двама познати, които си купиха от там. Много са доволни, а наскоро 3-ти си купи 18-ка (мисля, че беше Дайкин), от онези модели, които имат сензор за движение и мърдат струята според това кой минава пред вътрешното тяло на климатика smiling smiley
Днес имам път натам и ако успея, ще надникна как се нарича точно фирмата. наскоро бяха ни напълнили пощенските кутии с рекламни материали smiling smiley

П.П. намерих я smiling smiley - ЦЪК winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-15 12:48 от Zrfv.
Re: Климатици....
15-08-2008 - 18:19:57
avatar
Много благодаря за последния блог - писах и на тях - остава сега и всичко да е в ред и офертите да са читави.... :]

Чест и почитание
Re: Климатици....
16-08-2008 - 11:01:42

Здравей, gogol
Мойто мнение е да послушаш kalinski .Даже можеш да ползваш 20 % намаление ако си вземеш Дайсън или General ,като ползваш енергиен крадит .Много лесно става.Аз така направих ,отидох при представителя на General ,той ми даде характеристиките на климатика който си избрах/24 инвертор-за хола ми ,но той е 100м2/,от там отиваш в банката/няма значение коя и ОББ и Пощенска работят по тези програми/,даваш им документите и казваш ,че искаш да кандидатстваш за енергиен кредит,дават ти да попълниш формуляр и чакаш една седмица max за да ти се обадят.Взимаш от фирмата фактурата без да плащаш и една стотинка,от там я носиш в банката и след около 20 дена внасяш първата вноска,при което ,ако кл.струва 3000лв и кредита е за 6м ,първата вн.е около500лв ,веднага ти приспадат от общата сума 600лв още.Т.е. ти остават около 2000лв за 5 месеца близо 395лв. на месец.
Това е процедурата и защо да не се възползваш.Нали старите хора са казали"като ти дават-взимай,като те гонят-бягай"
Според мен за твоите апартаменти ще е най добре да си вземеш сплит система,с едно външно тяло 24 и в двете стаи по 12,сигурна съм ,че това е най доброто решение.
Много се отплеснах.Успех и не се доверявай на др. Само Дайсън и General .
Re: Климатици....
03-09-2008 - 12:45:07
Gogol сложи си пернишка печка и няма да усетиш студ moody smiley
Re: Климатици....
03-09-2008 - 15:03:33
Определено Митсубиши! Панасоник също са добри!
Отоплението(охлаждането) на две стаи с един климатик е меко казано неефективно!
Re: Климатици....
03-09-2008 - 16:15:40
зависи от стаите и наи вече за какъв климатик говорим.
Re: Климатици....
08-09-2008 - 19:08:25
avatar
МАЛИИИИЙ.....
Тия от Термо клима срещу пикадили то ме сринаха с цени на хиперинвертор 3500 лв......
И това без монтажа?!
Пък на мен ми трябват 4 броя.....
Давайте колеги - помагайте ми плийз.......!?!?!? :]

Чест и почитание
Re: Климатици....
08-09-2008 - 22:07:13
Quote

Пък на мен ми трябват 4 броя.....

Гоголе, друже, и ти ли бе
И на мене ми трябват толкоз.
Ти да не би да отопляваш халета, кви са тия 3500... confused smiley

Виж аз по надолу към каква комбинация съм се насочил. Може да ти помогне в избора. Ще ми дойде къде 8 000 лв, машалла. smoking smiley Цените са пак от Термоклима.
Между другото, вещи лица в тая област от друг форум ме посъветваха да не вземам климатици на 100В, правили проблеми, само на 220В. Имам им доверие!
URURU SARARA е единствения на БГ пазара, който регулира и влажността.

Значи, плана ми е да климатизирам 4 помещения с различно предназначение, като 3 от тях (без магазина) ще разчитат в най-лютите зимни дни когато температурите са под 0 на отопление с камина на дърва. През останалите 9-10 месеца - климатиците.
Всички помещения са замислени да имат прилична изолация от поне 6см Неопор.
Става дума за :

= дневна стая 28м2 ( 75м3) - DAIKIN FTXR28E
= детска стая 20м2 (50м3) - Toshiba-Japan RAS-10SAVP-E DAISEIKAI
= стая 24м2 (62м3) - Midea MSG-12HRН2 - там ще живее тъщата, така че Мидеа-та е напълно достатъчна за нея,пък и сам ще си плаща сметките spinning smiley sticking its tongue out
= магазин 30м2 (95м3) - Fujitsu ASY-12LC

Марка: DAIKIN
Модел: FTXR28E
Държава: Япония
Вид: Хиперинвертор
Охлаждане: 1.3-2.8-3.6kw
Отопление: 1.3-3.6-5.0kw
Консумация: 0.56-0.70kw
СОР: 5.1
За квадратура: От 25 до 35 кв.м. Цена 2800лв (без монтаж)

Описание: URURU SARARA ХИПЕР ИНВЕРТОР.Нормална работа при -20С.Топ моделът на DAIKIN.Снабден с: > циркулация на свеж въздух с предварително пречистване; >генератор на кислород; >йон генератор; >възможност за регулиране на влажноста в стаята; >информоционен бутон за вътрешна външна температура и влажност; >инфо за консумация на енергия и др. Супер икономичен и мощен модел.

Марка: Toshiba-Japan
Модел: RAS-10SAVP-E DAISEIKAI
Държава: Япония
Вид: Хиперинвертор
Охлаждане: 0,6-2,6-3,4kw
Отопление: 0,6-3,2-6,2kw
Консумация: 0,54-0,63kw
СОР: 5.1
За квадратура: От 15 до 25 кв.м. Цена 1950лв (без монтаж)

Описание: Произведен в ЯПОНИЯ. Невероятният Daiseikai модел. Отличава се с: > система - хибриден инвертор; > Филтърна система с тройно пречистващо действие, зеолитен филтър и плазмено пречистване, спомагащи за бързо премахване на неприятни миризми и бактерии; > Йонизатор на въздуха за осигуряване на комфорт и спокойствие; >Превъзходен КПД, осигуряващ ниска консумация на ток (повече от 20% по-висок от обикновенните инверторни модели); > Нова инверторна технология за прецизен температурен контрол; > С помощта на новата подобрена филтърна технология тези климатични системи са подходящи за хирургически лекарски кабинети, както и за жилищни и търговски обекти; > Елегантен дизайн - Дай-сей-кай променя климата на всяко помещение; > Прецизен контрол и управление при всякакви условия; > Тиха работа и комфорт; > Лесна инсталация и поддръжка; > Малка степен на вибрации благодарение на двойно-роторния компресор; > Лесен монтаж, до 25 метра дължина на тръбния път (с добавяне на определено количество фреон) 15 метра тръбен път без необходимост от зареждане; > Голяма мощност на режим отопление, при външни температури до -15 С; > Създаден за употреба с безвредния за озоновият слой фреон R410A;

Марка: Fujitsu
Модел: ASY-12LC
Държава: Япония
Вид: Инвертор
Охлаждане: 0,9-3,5-4,3kw
Отопление: 0,9-4.8-6,7kw
Консумация: 0,92-1,2kw
СОР: 4,00
За квадратура: От 25 до 35 кв.м. Цена 1550лв (без монтаж)

Описание: DS V-PAM ИНВЕРТОР. Високо ефективен и мощен климатик с висок COP и ниски нива на шум. Нормална работа при -20С. Ябълко атибактериален и йонизиращ филтър. Много ниски нива на шум 23db на вътрешното тяло.

Марка: Midea
Модел: MSG-12HRН2
Държава: Китай
Вид: Конвенционален
Охлаждане: 3,5kw
Отопление: 3.9kw
Консумация: 1,3kw
СОР: 3
За квадратура: От 15 до 25 кв.м. Цена 570лв (без монтаж)

Описание: Стандартен сплит с йон генератор.
A40
Re: Климатици....
08-09-2008 - 22:23:07
този дайкин със система за вкарване на свеж въздух май ми грабна вниманието.на мен ми трябват 5 броя,за дневната(41м2) мислех да слагам система за аспирация(много приятели,много купони,много пушек smiling smiley ) това чудо ще ми е идеално и ще спестя от пари за аспирация.имаш ли инфо за тази квадратура какви пари ще е-ще се ползва 12 месеца в годината,няма да има друго отпление
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход