Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За приобщаването/усвояването на тераса.

Публикувано от djbran 
За приобщаването/усвояването на тераса.
13-06-2013 - 03:14:29
Здравейте,имам питане за приобщаване на тераса.Блока е 5 етажен тухла.Терасата е 4 м. дълга и широка 80см,именно тези 80см искам да усвоя към кухнята.Няма да се къртят носещи стени,само се маха врато-прозореца широк 2.80м,кърти се останалия зид.
Парапета на терасата е 10см бетон висок може би метър и нещо,страничните стени на терасата пак са 10см бетон до тавана/хотелски тип/ ,има остъкление с винкел.Идеята е да се се иззида по 75см от двете страни на терасата.
Но точно тук се чудя с какво да се зида,тухли единички,газобетон или др.
И всъщност дали трябва да се зида успоредно на бетонния парапет с нещо за да стане зида по дебел като двоен зид.От вънка ще се лепи стиропор 5см+минерална мазилка.На едната странична стена от приобщената вече тераса мога да залепя пак 5см стиропор външно/от другата ми тераса/ а от другата странична външна тераса трябва да питам комшията.
Трябва ли и от вътре да се лепи стиропор!!
Евентуално над дограмата какво се зида ,лепи като щурц за да не поръчвам дограма дълга до тавана.
Над моята тераса е усвоена,а под мен е остъклена с винкели.
В/у часта на терасата няма да се слага печки и прочие техника.
Благодаря предварително.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход