Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за барака

Публикувано от Geto 
Въпрос за барака
24-02-2013 - 05:28:52
Здравейте,
Форума нещо заглъхна. Предполагам хората са залисани със справедливите протести, оставки и т.н. политически и народни вълнения. Но ако все пак някой намира време да хвърля по едно око и тук на форума ще съм признателен да получа съвет.

Миналото лято докато ми зидаха дувара рекох и ми дигнаха една малка барака в едното кюше на парцела към улицата. Ще я ползвам като малка дърводелна работилничка, склад и т.н. Въпроса е че не изготвих никакъв архитектурен план. Малко късно се замислям какво трябва да направя сега за избегна бъдещи проблеми с общината. Хайде братя научете ме моля как да се оправям летоска.
Благодаря.

А на протестиращите и цялият български народ пожелавам смелост, кураж и чисти сърца!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-24 05:30 от Geto.
Re: Въпрос за барака
24-02-2013 - 22:27:57
avatar
Закови на вратата :

winking smiley
Re: Въпрос за барака
25-02-2013 - 03:47:57
Е, благодаря Персонал.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Въпрос за барака
05-03-2013 - 19:28:38
Освен блестящите конструктивни решения на Персонал никой ли няма нещо разумно да ми подскаже? Ако сте на барикадите бива инак не зная какво да кажа*sos*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Въпрос за барака
11-03-2013 - 14:09:06
avatar
вече трудно можеш да направиш нещо, след като сте я дигнали, ако някой реши да се заяжда

не си писал конкретно дали е масивна (иззидана)или дървена, ама щом зидарите на оградата са я правили, едва ли е дървена (т.е. трудно ще мине за временна постройка)

провери в кметството, за да видиш какво могат да направят - ако не са твои хора, моли се съседите да не се оплачат

по принцип да строиш до оградата към пътя е по-сложно - трябва да е търговски обект и т..н. и освен другото разрешително, което нямаш, трябва да е ясно защо е нужен строеж на границата.

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Въпрос за барака
12-03-2013 - 22:20:36
Благодаря Rockwall,
Правилно предполагаш, че е масивна. Малко емоционално беше решението да я направя. А трябваше да си извадя едно разрешително. Сега не че комшиите са кофти, напротив добри хора са ама това да ми виси като дамоклеев меч не ми харесва.
А какво ако сега заръчам да се изготви един план и да ида в общината за заверка? Постройките за работилница изискват само конструктивен проект и не е проблем да са граница с улицата.
Поздрав*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход