Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на американска къща-наблюдател

Публикувано от Geto 
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
25-08-2008 - 05:19:49
Точно бях решил да те уволнявам, ама още не ти се е разминало!!Ако и утре няма снимки -> -> -> И внимавай като влизаш, защото вече сигурно има пазач, а и опасностите от злополуки са големи. Пирони, дупки, незаковани греди...
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
25-08-2008 - 23:47:09
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Точно бях решил да те уволнявам, ама още не ти се
> е разминало!!Ако и утре няма снимки -> ->

Остай човеко да разходи децата.
Я го виж - взе да се "обезкуражава".
Кураж, Гето!!
smiling smiley
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
26-08-2008 - 04:29:01
Божкеййй, вари го печи го, държавния чиновник си е един и същ навсякъде, от Меричлери до Мисисага!!! clap:
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
26-08-2008 - 05:09:16
Така е земляк, ние сме братство! И трябва ли да ти напомням нашият призив: "Пролетарий от всички страни съединявайте се" :]

Така, надвечер, след като бай Златко си изнесе взех че се поразшетах с камерата из обекта. Трябва да кажа, че работата им спори и пейзажа бързо се променя. Ще се опитам да карам по ред.

Ето тук този така наречен маркуч на дренажа се събира в това помещение на мазето, където предполагам ще се заусти в шахта за и с помоща на помпичка ще се изхвърля в канала. Интересното е, че къщата е на своеобразен баир и на около 100 м. надоло има голяма река и не виждам как може да има подпочвени води, но сигурно е за застраховка:



Така, това са платна около 2 см. дебел шперплат за "1-ва плоча"smiling smiley


На обекта работят само бай Златко и един чирак, но първата стена я вдигнаха "за вчас".

Ураааа


Имам още снимки ама нещо не можах да ги кача та ще продължа утре от бачкането, тъкмо ще има с какво да си запълня работното време winking smiley

Хайде лека,
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
26-08-2008 - 05:43:41
Засърбяха ме ръцете, и тертипа ми допада: 5Х15 външни стени, 18мм. шперплат за пода, дори и ОСБ гредореда ми допада, ако и да е с конзоли, така поне тавана в сутерена ще е равен, а и нещо ми подсказва че фасадата няма да е тухлена. Стако най-вероятно!!!Гето, в кой край на Мисисага е??
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
26-08-2008 - 13:18:20
На северо-западния, над реката.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-26 13:19 от Geto.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
26-08-2008 - 13:22:52
Абе, момчета.
На кое викате конзоли, че много ги коментирате, а нещо не вдянах.?
Abu
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
26-08-2008 - 14:26:53
На кое викате конзоли, че много ги коментирате, а нещо не вдянах?

Май за тези U-образни ламаринки става дума, дето са за захващането на гредите. Ако беше масивно дърво, бих използвал планки, ама в ОСБ... сигурно така е най-добре (тъй като ги гледам, сметнати са само за вертикално натоварване, ама нали нямаше да буча)...
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
26-08-2008 - 21:01:43
Така, ето и останалите фотографий.

Това както виждате е някакъв гипсокарон който се кове предварително в/у дървената скара след това слагат "хартията" Тивек и едва тогава изправят стената, подпират я за да не падне и така....







Хайде дерзайте winking smiley
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
26-08-2008 - 22:42:22
Те ви и една снимка от мазата
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход