Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на американска къща-наблюдател

Публикувано от Geto 
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
20-08-2008 - 02:08:16
Никой не ще да даде приблизителна цен!!!И от това по-конкретен въпрос ако има- здраве му кажи. Как ще реша уравнението??
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
20-08-2008 - 03:12:38
Done,с всичкото ми уважение към теб,но ми се струва,че ставаш прекалено злъчен към съфорумците си тук.Никой не е казвал,че строителството в Бг е по-качествено от това в Канада или в САЩ или в на майка си ....оная работа/sorry/!Но ми се струва,че вместо да показваш хубавите неща тук във форума от там където живееш,ти типично по български искаш да НИ покажеш колко е аджаба по-некадърен българина,по-скъпо работи,по-некачествена му е работата и колко е по-неграмотен!Не се срами да кажеш,че си Българин....!!!Защо не пишеш в аналогичен американски форум и да им кажеш колко е гаден живота в Бг?Няма да се учудя,ако се оплюваш и там...
Ако можеш,дай оферта за американските основи/канадските на Гето/ и ела да строиш тук....и да се развиваш!Малко е смешно за един строител да ти даде оферта по на Гето снимките,колко би му струвало това до момента!
Гето,поста ти е страхотен,продължавай с инфото по темата,следим я с интересsmiling smiley
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
20-08-2008 - 03:28:53
Done,с всичкото ми уважение към теб,но ми се струва,че ставаш прекалено злъчен към съфорумците си тук.
Венциев, кое мое изказване предизвика тази реакция?? Колкото до критиката която направих относно качеството на кофража и бетона- не мисля че това е нещо което постояно "дъвча". Защо толкоз си се афектирал??Ако с нещо съм те засегнал, тебе или когото и да е друг- моите извинения.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-20 03:45 от Don Balon.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
20-08-2008 - 04:10:14
Моля ви момчета не се карайте, всички сме тук за да научим нещо ново или кой с каквото може да помогне. Моят земляк е малко нетърпелив нещата в България по отношение на качеството на живот по-бързо да се променят, но нека не забравяме, че и на Канада и е трябвало не малко време за да постигне всичко това, повечето от което аз лично не харесвам winking smiley

Венци, казваш че следиш с интерес темата, радвам се ако съм полезен, за мен освен изолазийте др. няма.

А сега да продължа със снимковия материал:

Този Маркуч облечен в "чорап" навярно е за дренаж, същият е с множество малки прорези, като правени с върха на нож:









Тук са оставили място за стълбите към мазето:


Това е всичко от мястото на събитието :ami:
Abu
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
20-08-2008 - 06:54:42
Don Balon,
бетонът на снимката не е чак толкоз перфектен - има шупли и ръбове от кофража. Но това не е най-важното, важни са якостта и армировката, а те не се виждат. В България има достатъчно примери за перфектно изпълнени бетонови елементи, това че по строежите има и калпазани, не обезсилва българските постижения. Това ще рече - ако изискваш, можеш да получиш качество и тук.

По снимките:
За десет дена от декофрирането на основите тук спокойно щяха да са излели вече една плоча. Не споря за цената, ама и не виждам смисъл от толкоз дървении, че и още не са монтирали пода. Не ми е ясно защо отвъд океана държат толкова на лекия под. Според мен няма никакво отношение към постройката нататък.
Не ми е ясно и защо не оставят прозорци на сутерена, поне аз не ги виждам. Мой познат се изтръшка сума пари за английски двор на кота -4, ама на никого не му мина през ума да му рече да спестява за сметка на естественото осветление.

А най-неясно ми е какво е поведението на греда от метал и дърво. Щом го правят, сигурно си знаят, но аз и познатите ми строители нещо недоумяваме. Надявам се има просто обяснение, но докато не го зная, ще се въздържам от подобни елементи.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
20-08-2008 - 14:01:28
Доне,няма проблем,не ти се сърдя,но ми стана криво какво толкова се възхищаваш на тамошните строители?И при нас вси4ко това е изпълнимо при същото качество на бетона,че и по-добро и за същия срок.
Напълно поддържам Абу за тези дървении и метало-дървените греди-не ги одобрявам,за мен това е по-лесния и по-нека4ествения начин за покриването на мазето.!Може би облякоха метала с дърво,за да могат да захванат ОСБ гредите по-лесно с тези ламаринки,които се виждат по снимките.
Гето,дерзай по-нататък,следим вси4ко с интерес,въпреки,че едва ли ще ни изненадат с нещо.Но определено има какво да се види,защото въпреки,че вси4ко е измислено и изглежда много просто,някои техни идеи и методи на работа са за пример.Няма спор по това winking smiley
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
20-08-2008 - 21:05:54
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Напълно поддържам Абу за тези дървении и
> метало-дървените греди-не ги одобрявам,за мен това
> е по-лесния и по-нека4ествения начин за
> покриването на мазето.!Може би облякоха метала с
> дърво,за да могат да захванат ОСБ гредите по-лесно
> с тези ламаринки,които се виждат по снимките.

Венциев,
Не ще да е така - поне по 5 дървени ребра има вградени в метала?? Едва ли е само за коване.
Хубаво не ги харесвате с Абу, ама още по-хубаво би било още тук (на прясно) да споменете какви проблеми очаквате - с една дума "защо"?
Връзването на този "сандвич" май е отделна наука - вие сигурно по-добре знаете къде какви сили действат и вероятно дърво/метал си помагат.
Дали, в крайна сметка ще останат подпорите в мазето?
Мен нещо ОСБ - И гредите афиф ми изглеждат - всъщност май мяркам ДВА размера на последните снимки? Едните към 2х дебели. Сигурно просвета там е по-голям.
Момчета, коментирайте и тези греди.
Доста ме озадачават различните височини на бетонните стени, както и липсата на такива под въпросните мет./дърво.

Гето,
За въпросните метлно-дървени - горното ребро всъщност как е захванато - само на едно место мяркам нещо като "саморез".
Осб гредите гледам няма и през 40см ?
Настана някаква "мистерия" с фолията - доста видове станаха, ако има чалъм за по-обстойно разяснение.
Поздрави за прекрасната работа!!

Re: Строеж на американска къща-наблюдател
20-08-2008 - 21:21:22
"Гето,
За въпросните метлно-дървени - горното ребро всъщност как е захванато - само на едно место мяркам нещо като "саморез".
Осб гредите гледам няма и през 40см ?
Настана някаква "мистерия" с фолията - доста видове станаха, ако има чалъм за по-обстойно разяснение. "


Любо,
Подпорите мисля, че ще останат. Иначе болтове държат дървото към мет. релса.
Не разбирам какво разяснение да направя :ami:
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
20-08-2008 - 22:19:26
Гето,
За фолията и разните подложки - май различни слагат, ако кажат защо?
Поздрави,
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
21-08-2008 - 03:09:19
Гето, да те питам, влизал ли си в 15-20 годишна къща там? Ама след като никой не е живял 1-2 седмици в нея и климатика се е сушил въздуха. Фрейма започва да мирише със времето и спасението е само събаряне. Знаете как мирише стара селска къща. Този вид строителство носи голям риск за здравето на обитателите, но е велика далавера за строителите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход