Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

регулация на поземлен имот

Публикувано от isa 
isa
регулация на поземлен имот
24-11-2010 - 19:24:41
Имам огромен проблем с регулация на поземлен имот.Ще уточня: едно УПИ е отредено за два имота. В него е моят имот ,а другият е общински. По чл.19 от ЗУТ не ми разрешават да вкарам в регулация само моя имот, защото общинския няма достатъчно площ за самостоятелно УПИ.Местността е предвидена за ниско жилищно застрояване. Въпросът ми е: знае ли някой закон и съответно член от този закон по който маже да се отдели общинския имот в самостоятелно УПИ за нежилищно застрояване и какава квадратура е необходима , ако има такъв вариант.Също така ако някой знае какъв вариант изобщо има да се отделя от общинския имот да пише.
Re: регулация на поземлен имот
24-11-2010 - 19:41:00
Имах сходен проблем , при единия парцел който исках да купя.Отказах се от този парцел , но го купи мой познат.При него проблема се реши , като купи общинската земя.Както казваш , тя е толкова малка , че неможе да се обособи самостоятелно.Мисля , че имаше закон който ги принуждава да продават в такъв случай.Пробвай така , би трябвало да стане , стига да имаш парите.

А относно отделянето , за което ти най вече пишеш е невъзможно.
Re: регулация на поземлен имот
24-11-2010 - 19:55:00
avatar
Quote
isa
Имам огромен проблем с регулация на поземлен имот.Ще уточня: едно УПИ е отредено за два имота. В него е моят имот ,а другият е общински. По чл.19 от ЗУТ не ми разрешават да вкарам в регулация само моя имот, защото общинския няма достатъчно площ за самостоятелно УПИ.Местността е предвидена за ниско жилищно застрояване. Въпросът ми е: знае ли някой закон и съответно член от този закон по който маже да се отдели общинския имот в самостоятелно УПИ за нежилищно застрояване и какава квадратура е необходима , ако има такъв вариант.Също така ако някой знае какъв вариант изобщо има да се отделя от общинския имот да пише.

Варианта ти е Унищожаване на съсобственост.Малко страшно звучи, но всъщност е изкупуване на общинската част.Започва се с молба до кмета.В София процедурата отнема от 5 месеца до година.В малките градове е по бързо и много по евтино.Цената за София от миналия месец е 110Е на квадрат.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
isa
Re: регулация на поземлен имот
25-11-2010 - 19:40:23
Нямам никакъв проблем за закупуване на общинския имот .Имам всички разрешения , но оценката която направиха е толкова висока , че това е абсолютно невъзможоно . Освен това моя имот има и необходимото лице и квадратура за обособяване на УПИ, така че общинския не ми е необходим. Проблема единствено е как да се отделя от него. Някой чувал ли е ,че от архитектура и градоустройство дали магат да изменят плана и да отделят общинското за нежилищно строителство - например за трафопост или друго
Re: регулация на поземлен имот
25-11-2010 - 21:10:06
avatar
Quote
isa
Нямам никакъв проблем за закупуване на общинския имот .Имам всички разрешения , но оценката която направиха е толкова висока , че това е абсолютно невъзможоно . Освен това моя имот има и необходимото лице и квадратура за обособяване на УПИ, така че общинския не ми е необходим. Проблема единствено е как да се отделя от него. Някой чувал ли е ,че от архитектура и градоустройство дали магат да изменят плана и да отделят общинското за нежилищно строителство - например за трафопост или друго

Надай се.Искай преразглеждане на оценката и друг оценител.
колко е оценката всъщност и за кой район е.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: регулация на поземлен имот
25-11-2010 - 21:56:26
Ако общинския дял не може да се реализира като самостоятелен парцел можеш просто да забравиш. Да не говорим, че са ти цитирали закона, който е ясен в това отношение. Изобщо, пич, ти да не си от Несебър?
Я, кажи поне каква НЕВЪЗМОЖНА цена ти дадоха и за какви квадрати, та да се посмеем?
Re: регулация на поземлен имот
26-11-2010 - 09:12:29
avatar
Друг подобен случай с мой приятел... Не помня другите параметри, но цената за изкупуване беше 1800 лв/кв.м. !!!!!!!!!!! Той веднага предложи на общината да изкупи неговия имот и те му казаха, че ще му изпратят оценител. На въпроса дали оценката на неговия имот не е също 1800лв отговора беше - не! Изобщо двоен стандарт...
Става въпрос за София и имотите са в района на Димитър Петков.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
isa
Re: регулация на поземлен имот
26-11-2010 - 13:01:34
Не става въпрос за ликвидиране на съсобственост от 20 кв.м., а за площ приблизително от 300 кв.м., което според чл.19.(1)т.5 цитирам-"в селата и части от тях с преобладаващ стръмен терен- най-малко 12м лице и 250 кв.м. повърхност". Това го пиша защото имота попада в територия с денивелация над 10 на сто , което според ЗУТ се определя като преобладаващ стръмен терен. От общината обаче са решили , че имота попада в равнинен терен , а за него се изисква по-голяма площ. Така, че въпросът ми е кой трябва да дойде и да определи територията в която попада имота? Не е ли редно преди да се издават откази да идва комисия , която да огледа имота и да определи на какви параметри от ЗУТ отговаря.
Re: регулация на поземлен имот
26-11-2010 - 23:22:33
avatar
Quote
isa
Не става въпрос за ликвидиране на съсобственост от 20 кв.м., а за площ приблизително от 300 кв.м., което според чл.19.(1)т.5 цитирам-"в селата и части от тях с преобладаващ стръмен терен- най-малко 12м лице и 250 кв.м. повърхност". Това го пиша защото имота попада в територия с денивелация над 10 на сто , което според ЗУТ се определя като преобладаващ стръмен терен. От общината обаче са решили , че имота попада в равнинен терен , а за него се изисква по-голяма площ. Така, че въпросът ми е кой трябва да дойде и да определи територията в която попада имота? Не е ли редно преди да се издават откази да идва комисия , която да огледа имота и да определи на какви параметри от ЗУТ отговаря.

Абе човек, там кмет няма ли, Гладен архитект няма ли, Шеф на техническа служба няма ли.Не са ли поогладняли.Поразшетай се и се спазари и не търси комисии.Правилната мотивация е решението.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: регулация на поземлен имот
27-11-2010 - 15:34:02
Собственико, това ли са принципите ти? Корупция, рушвет...moody smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход