Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Идеи за подвижна стена на балкон/чардак/

Публикувано от nickhristov 
Re: Идеи за подвижна стена на балкон/чардак/
05-08-2008 - 14:59:12
Re: Идеи за подвижна стена на балкон/чардак/
05-08-2008 - 15:02:45
Ето и още една[media.snimka.bg]
Re: Идеи за подвижна стена на балкон/чардак/
05-08-2008 - 15:03:29
Само,че защо излизат толкова малки-не знам confused smiley
Re: Идеи за подвижна стена на балкон/чардак/
05-08-2008 - 15:28:40
карай, ясно е. пак мисля, че идеята ми за цели пана от тавана до пода ще работи за тебе също. малко байц и ще изглеждат като истински



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-05 15:32 от nickhristov.
Re: Идеи за подвижна стена на балкон/чардак/
05-08-2008 - 17:20:58
avatar
Това са снимките на venciev:

Re: Идеи за подвижна стена на балкон/чардак/
05-08-2008 - 17:30:55
smiling smiley))Браво gandonovsmiling smileyАко кажеш и как става този "номер".... winking smiley
Re: Идеи за подвижна стена на балкон/чардак/
05-08-2008 - 17:39:47
avatar
Адресът, който си дал завършва на ...006783228-thumb.jpg
thumb означава "пръстов отпечатък" или с други думи - "намалено изображение".

Та идеята е да отвориш същия адрес, но да го махнеш това -thumb. Например: ...006783228.jpg.
Това е целия номер. winking smiley

И използваш бутона "Картинка", горе вдясно.
Re: Идеи за подвижна стена на балкон/чардак/
05-08-2008 - 18:04:29
avatar
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Ще се опитам да ви покажа за какво става
> думаnullhttp://media.snimka.bg/0264/006782724-thum
> b.jpgnull

Малко встрани от проблема, но наистина ме интересува! Покривът на чардака е прозрачен, а там където е малката стрехичка е с керемиди? Така поне го виждам. Пластмаса ли е това, прозрачното?
Abu
Re: Идеи за подвижна стена на балкон/чардак/
05-08-2008 - 20:47:48
И аз като много хора от форума съм мислил за зимна преграда, в моя случай на тераса. Ще си представя, че почвам да я правя.

Понеже със стената ще намаля драстично осветлението на вътрешната стая, предвиждам големи прозорци. Стъклопакетите тежат, рамката също - ако искам да мога сам да ги монтирам/демонтирам, трябва да са до 50-60 кг всеки. По груби изчисления панелите идват по 0,80-1,00 м ширина, при 2,30 височина (при мен). Съответно материалът трябва да е възможно по-лек. Да речем алуминиева рамка профил 3х6 см, но не ми харесва цената... Оставам с варианта дървена конструкция. Я да видим:
- лицева рамка от чам 5х5 с място за стъклопакета (на цялата ширина и да речем на 20 см от тавана и 60 от пода), която ще обшия отвън с вагонна шарка;
- вътрешна рамка с гипсфазер;
- свързването на лицевата и вътрешната рамка отстрани, отгоре и отдолу на панела и около стъклопакета - с водоустойчив шперплат 2 см (за да е равно и здраво мястото на свързване);
- дървени первази под стъклата;
- вътре в панела 8-10 см вата (няма да правя дневна или спалня, просто някаква изолация).
Монтаж/демонтаж:
за съжаление ще трябва да дупча пода на терасата. На 5 м не смятам да правя повече от 6 дупки, ще сложа по-корави болтове. Ако няма подходящи дюбели за многократна употреба, ще дам на стругар да ми направи леглата за болтовете. Не съм решил още как ще ги фиксирам в мозайката на терасата, но не е голям проблем. Сигурно ще ги залепя в дупките и ще предвидя подходящи капачета за лятото, когато ще се виждат. Болтовете ще хващат профил (за предпочитане алумин, ама аз с желязо). На профила - предварително дупки за болтове към панелите. Подложка да не духа под профила от гумена лента, нещо поресто (като изолациите на Вик тръбите) или каквото там евтинко намеря. Към тавана и крайните стени - същото.
Панелите ще се хващат към монтираните вече профили с каруцарски болтове (с обли глави, че по-малко се набиват на очи) отвътре, т.е. профилът остава навън и хич не ми пука как ще изглежда, щото зимата много не хойкам по двора. Все пак може да се маскира горе с нещо като челна дъска (още повече че трябва да се нивелират профилите и може да се получат големи процепи; самите процепи с пяна, пък налято ще я режем), долу - и аз не знам с кво, да кажем с един ред нацепени дърва, разхвърляни артистично (там поне е равно и под нивел)... Между панелите ще трябва някакво тънко уплътнение, а цепките ще скрия с летва от пода до тавана, хваната с винтчета, отвън - също первази. Не е зле на всички отвори за болтове да се направи усилване (например на панелите още като рамки да се поставят шини със съответните дупки), ама чак пък толкоз!
В общи линии - сглобяема къща... Излишно е да напомням, че всички винтове в дървото се завиват в предварително пробита с бургия дупка. Сушене, импрегниране, лакиране и т.н. по вкус.
А, забравих, на тия панели им стигат два болта горе и два долу. Към стените може да са три по вертикала. То е близко до акъла, ама трябва да се номерират елементите, че да не им се сменят местата, аз дори бих слагал всеки болт/винт на едно и също място всеки път.

Приемам поправки, забележки и коментари, ама все пак е някаква основа за детайлен проект.
Re: Идеи за подвижна стена на балкон/чардак/
05-08-2008 - 21:05:57
Ками,не разбрах какво имаш в предвид?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход