Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мазилкополагаща техника

Публикувано от Манол 
Re: Мазилкополагаща техника
10-01-2009 - 17:21:43
avatar
Привет!
При заместител на вар рецептурата е 1:3 пясък и цимент,а добавката се добавя към водата като съотношението зависи от количеството използван цимент.Приблизително /за нашата добавка това е около 0,75 мл на 100 кг цимент.
Цимента не влияе на маркучите-нали все пак такова е предназначението им,а и все пак машината след работа се измива - нали? *huh*

Чест и почитание
Re: Мазилкополагаща техника
10-01-2009 - 17:28:25
Чест и почитание

Благодаря за бързите отговори.
Като почна работа ще пиша как се държи машината.



Подпис:www.stroymont.com
Re: Мазилкополагаща техника
10-01-2009 - 17:39:41
Гогол, варта стяга много бавно и не може да е причина за запушване на маркуч. Причина за запушването е бедния на вар и цимент разствор.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-10 17:40 от 4ovek.
Re: Мазилкополагаща техника
10-01-2009 - 19:25:38
avatar
Виждал ли си замазка как стяга?Не бих рискувал с това ,особено ако машината е за 15-20000 лв..
Варта е силно агресивна и действа като абразив на метала - лично аз работя от 3 години само с добавки.Но съм съгласен и с твоята теза..... *drunk* *drunk* *drunk* *yes*

Чест и почитание
Re: Мазилкополагаща техника
11-01-2009 - 20:15:33
Нямам конкретен опит с тези машини но подкрепям решението ти за италианците-те имат качествена техника- и често на по- добри цени. Тука не измерваме достоинствата на Фиат и Мерцедес.
Re: Мазилкополагаща техника
11-01-2009 - 20:41:39
При полагане на варов разтвор с такава машина,пясъкът се отделя/изостава/ от цялата смес и предизвиква до минута - две задръстване в маркучите,знам го от личен опит. Представи си само мокър пясък да се мъчиш да прокараш през маркуча , после с голям зор се изпразват маркучите.Когато се полага гипсоварова м-ка е по-дълъг живота но шнека/той създава налягането на разтвора в маркучите/понеже гипса до известна степен замазва шнека, а при вароциментовите м-ки/готови на баумит и др./там е повече като съотношение варта-а тя има свойството да изчизтва/разяжда/е пясъка по бързо го износва
Re: Мазилкополагаща техника
12-01-2009 - 08:41:37
avatar
*ok* *rose* *yes*

Чест и почитание
Re: Мазилкополагаща техника
12-01-2009 - 10:30:11
Че е по-лесно да се работи с гипсови мазилки е така, но има места къде се налага да са вароциментови - примерно в баните. Или ти отиваш и казваш - "аз баните не ги правя"smiling smiley
Re: Мазилкополагаща техника
12-01-2009 - 14:09:52
имах предвид че неуспяхме да подкараме машината с обикновен хоросан/от варовия възел/
Re: Мазилкополагаща техника
12-01-2009 - 15:40:51
Не сте успели, защото не сте добавили достатъчно цимент или пластификатор. Директно с хоросан от възел не става.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход