Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къща на село

Публикувано от Headoff 
Къща на село
03-06-2012 - 13:33:47
Здравейте,

Има една къщичка/барака (43 кв. м.) от етернитови плоскости, построена в началото на демокрацията.
Доколкото разбирам не е препоръчително да се живее в такава постройка.

Въпросите са ми няколко: Би ли било удачно да бутна плоскостите и да дигна едни тухлени стенички.
След което да се направи един градоред с втори етаж от 43 кв. м.
Или Цялостно да се изгради от дърво?
Мога ли да ползвам безпроблемно бетоновите основи на сегашната къщурка за нова двуетажна такава?

Изключително невеж съм в тази област.
Моля за помощ/съвети.
Re: Къща на село
03-06-2012 - 15:52:20
avatar
Quote
Headoff
Здравейте,

Има една къщичка/барака (43 кв. м.) от етернитови плоскости, построена в началото на демокрацията.
Доколкото разбирам не е препоръчително да се живее в такава постройка.

Въпросите са ми няколко: Би ли било удачно да бутна плоскостите и да дигна едни тухлени стенички.
След което да се направи един градоред с втори етаж от 43 кв. м.
Или Цялостно да се изгради от дърво?
Мога ли да ползвам безпроблемно бетоновите основи на сегашната къщурка за нова двуетажна такава?

Изключително невеж съм в тази област.
Моля за помощ/съвети.
Ако аз бях на твое мяст, щях да съборя етернитовата къщичка /най-малко заради това, че етернита съдържа азбест/ и бих използвал само бетоновия фундамент за да ми изградят една от сглобяемите къщички. 43 квадрата ще ти излезе към 10 бона , а ако тръгнеш с тухли и греди да правиш нещо и викаш майстори съм сигурен, че хем ще си скъсаш нервите, хем ще дадеш същата сума. Новите сглобяеми къщички са доста изгодни с дебела изолация и няма да се разправяш въобще.
Re: Къща на село
03-06-2012 - 20:28:10
Всичките варианти са ти много скъпи.Няма какво да се лъжем-ориентирай се към друг вид строителство-някаква метална конструкция,контейнери...нещо,за което не трябва проект в класическия му вид и строители.Мен ако питаш,намери някой достатъчно голям идеалист,готов да се метне в подобно приключение,продай му всичко както си е и не се заминавай със строежи.
Re: Къща на село
12-06-2012 - 12:05:16
И аз съм за сглобяема къща има типови 42 или 44 квадрата може и по американски модел цената е близка около 15000лв.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход