Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Препоръчайте боя за агресивни външни условия

Публикувано от mtodorov 
Препоръчайте боя за агресивни външни условия
30-07-2008 - 19:56:19
Здравейте. Ще боядисвам една метална конструкция която е на покрива и също така парапета който огражда терасата. Трябва ми някаква много трайна и хубава боя която да издържа на агресивни условия да я има в цват 8017 по RAL и да бъде с матов ефект а не гланц. Ами благодаря предварително на всички които ще се отзоват. A и още нещо, боята трябва да е на алкидна основа а не водна.
Abu
Re: Препоръчайте боя за агресивни външни условия
30-07-2008 - 20:10:09
Ъ, тъкмо щях да ти препоръчам двукомпонентна, хем е лесен цвят, а и матовият ефект може да стане... Що точно алкидна?
Re: Препоръчайте боя за агресивни външни условия
30-07-2008 - 20:12:17
Ами добре и двукомпонентна да е. Въпроса е че парапета е минат вече веднъж с алкидна и незнам дали може да се боядисва с друга отгоре. А консрукцията която искам да боядисам е грундирана с грунд на алкидна основа. Проблем ли е ако отгоре се боядисва с друга
Abu
Re: Препоръчайте боя за агресивни външни условия
30-07-2008 - 20:40:52
За епоксидната е проблем. Трябва яко стъргане, абе направо пясъкоструене... Жалко! Иначе имам тука една боя от Кораборемонтния (антибактериална, антистатична, антинамкоси), ама ми я изнесоха в туба и ще се затрудня да ти кажа марката.
Нищо, тука много хора се занимават с химии, все някой ще обади нещо полезно.
Re: Препоръчайте боя за агресивни външни условия
30-07-2008 - 21:02:03
avatar
Само епоксидна ще свърши работа....
Грунда е по особен иначе ще държи без проблем

Чест и почитание
Abu
Re: Препоръчайте боя за агресивни външни условия
30-07-2008 - 21:16:46
Не може! Предполагам че се търси и някаква представителност (то ако са коловете на асмата става и още как). Обаче не знам кой производител ще гарантира успешното полагане на епоксидна си боя върху непочистен метал. А чистенето на метал е несравнимо по-трудно от боядисването му. Поне на мен така ми се стори като нахлузих скафандъра за пясъкоструйката...
Re: Препоръчайте боя за агресивни външни условия
30-07-2008 - 21:24:42
Аз гледах една Фауст алкидна с нея засега е боядисан парапета ама иска още ръце за да стане в перфектен вид а тая фауст немога да я намеря вече. А металната конструкция на покрива е още на грунд. Чудя се какво да правя общо взето.
Re: Препоръчайте боя за агресивни външни условия
30-07-2008 - 22:16:23
avatar
Както казах всичко зависи от грунда - има такъв и при ръжда....
Тогава ползвай протекта на оргахим и ще си постигнал някакъв резултат winking smiley

Чест и почитание
Re: Препоръчайте боя за агресивни външни условия
31-07-2008 - 09:05:51
Аз боядисвам металните си конструкции с една боя - Мистър Цинк се казва , сив на цвят .Малка квадратна кутийка на Оргахим ли беше ,но после няма ръжда няма нищо испитано. До преди съм боядисвал по класическия начин - преобразовател за ръжда , обикновен грунд и накрая сребарен феролит - още на първия дъжд се появява ръжда.Цинковата боя се нанася лесно и добива цвят за секунди - после край никаква ръжда .
Re: Препоръчайте боя за агресивни външни условия
31-07-2008 - 10:43:00
Благодаря ти за информацията. За съжаление ми трябва цвят 8017 по RAL. Тоест тъмно кафяво.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход