Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Полимерни керемиди

Публикувано от slavkovrr 
Полимерни керемиди
07-06-2010 - 20:50:26
Полимерните керемиди на "Стройком 2001" и на "Ведерник" едни и същи ли са?
Някой да е ползвал тези на "Ведерник"?
[vedernik.com]
[www.stroikom2001.com]
Да не би да ги произвеждат на едно и също място?
Re: Полимерни керемиди
08-06-2010 - 00:22:36
avatar
Аз лично бих /ще си купя/ "Брамак" или "Тондах".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-17 14:45 от complast.
Re: Полимерни керемиди
08-06-2010 - 11:06:03
avatar
Малииии, това ли са полимерните керемиди?

снимах ги на едно семейно хотелче в планината - за една година около 20% бяха с отчупен ръб и яко течеше!
Най-много бяха в края на покрива! (там най-силно тече) smiling smiley

Горките хорица направо си бяха за нов покрив...

ще гледам да постна снимката до дни
Re: Полимерни керемиди
09-06-2010 - 21:32:27
avatar
Пък от мен се изисква да изрина един покрив - след зимата се напил с водица и керемидките до една са се натрошили....
Брамак са .....
И кво?
Сега се блещят на цени- криза било....
Ми да си ринат г....ната сами .....,само да ми падне представителя им.........
Ужас....Всеки го е подкарал на уволнение.....

Чест и почитание
Re: Полимерни керемиди
09-06-2010 - 23:14:03
от линка се вижда доста изпълнени обекти - общо три с вкл тяхна база
просто "неам" думи
от толкова керемиди тези ли избра - при цена 1,44 без ддс лв / бр
*ok*
Re: Полимерни керемиди
11-06-2010 - 09:37:24
Здравейте,
Преди всичко - работя в фирма ТРАНСКОМ'С (Полимерни керемиди "ВЕДЕРНИК" ), като работата ми, освен всичко останало включва управлението на уеб-сайта.
Не искам да правя реклама на керемидите (въпреки, че и това е част от работата ми), а да разсея някои неясноти породени от коментарите по-горе.

1. Запознат съм много добре с керемидите на конкуренцията и да се твърди, че полимерните керемиди произведени от Ведерник, Стройком 2001 или Вибрострой 99 ("Има един и у Монтана дето бърка такива керемиди." ) са били "с отчупен ръб и яко течеше!" е просто некоректно - всеки който е присъствал на наша презентация знае защо - керемидите са практически НЕЧУПЛИВИ, не съдържат и не задържат никаква вода, поради което е невъзможно да се счупят от промени в температурата.
Единственият производител на полимерни керемиди, с чиято продукция не съм запознат е от Велико Търново, чувал съм че дебелината на неговите керемиди с цел икономия на материал е 3mm (при ~ 8 mm за Ведерник, Стройком 2001 и Вибрострой 99 ), но дори при 3mm дебелина, счупването на полимерна керемида не е лесна задача. Моля palamud да покаже въпросната снимка, за да се уверим, че говорим за един и същ вид керемиди.

2. Относно линка с изпълнени обекти - ghost13 e прав, че са малко снимките - в интерес на истината дори и двата обекта (Обект 1 и Обект 2) не са обекти изпълнени от нас, а са обекти изпълнени в Украйна, с керемиди произведени от фирмата, от която закупихме оборудването и ноу-хау-то. Тъй като при създаването на сайта не разполагахме със снимков материал това са изпълнени обекти с керемиди произведени по нашата технология. От Януари т.г. сме доставили керемиди за ~30 обекта със средна покривна площ 100кв.м., но тъй като практикуваме директни продажби от склада ни в Белоградчик, не сме имали възможност да снимаме завършените обекти - грешка, която скоро ще поправим.

3. По темата: разликите между керемидите "Ведерник" и тези на Стройком 2001 са две:

3.1. Пълнежът (70% от състава на керемидата) при керемиди "Ведерник" е мраморна мозайка и мраморно брашно - при "Стройком 2001" - кварцов пясък. Технологията и инструментите и двете фирми са закупили от един и същ производител, така че керемидите са абсолютно съвместими като геометрични размери. Изборът на мраморна мозайка и брашно за пълнител при "Ведерник" е обусловен от размера на частиците. Мраморното брашно (на външен вид неразличимо от готварско такова) спомага за равномерно разпределяне на пигмента в целия обем, а по-едрата структура на мраморната мозайка придава здравината на керемидата. До колкото съм запознат Вибрострой 99 също използва мраморен пълнител.

3.2. Теглото на керемида "Ведерник" е 2,4кг., при 2,1 кг. за керемиди на "Стройком 2001". Разликата в теглата е породена от известна разлика в дебелината - ние от ПК "Ведерник" предпочитаме да поддържаме оптимално тегло и геометрични размери на керемидите, дори и това да ни коства 300гр. повече материал, въпреки че технологията позволява достигане на тегло от 1,8 - 1,9 кг. за керемида.

4. Разликата между керемиди "Ведерник" и тези на "Вибрострой 99" (Монтанските) до колкото на мен ми е известно е само във формата на керемидата. При ПК "Ведерник" сме избрали тип "полувълна", тъй като е по-удачен за поставяне на снегозадържащи скоби, поради наличието на плоска част.

5. Относно цената от 1,44лв/бр. без ДДС - стремим се да поддържаме минимална цена при максимално качество, за това за момента сме избрали да работим не с дистрибутори, а директно с крайни клиенти. Във всички случаи, трябва да се смята, че закупуването на полимерни керемиди от който и да е производител е закупуване на продукт, който в пъти превъзхожда 99%, ако не и 100% от другите покривни решения. Въпрос на време е да се спечели доверието на хората, в Украйна технологията се използва и усъвършенства от ~25 години и продажбите растат експоненциално с всяка изминала година. Според украинците до момента не е имало нито една рекламация или претенции за гаранция.

Оставам отворен за всякакви въпроси тук или на координатите посочени в уеб-сайта ни.

Николай Панталеев
ТРАНСКОМ'С (Полимерни керемиди "ВЕДЕРНИК" )



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-11 09:54 от Vedernik.
Re: Полимерни керемиди
11-06-2010 - 10:23:40
avatar
Тъкмо бях подготвил снимките, но няма да ги качвам за да не влизам в бесмислени спорове с търговски представители...

по снимка не мога да измеря дебелина на керемидата...

другия път ще ида с шублера, ще се кача на покрива и така ще ги снимам ...

Това е форум и всеки споделя мнение... нищо не печеля и не губя!

Ткака че плувайте си в измислени води за качество и издържливост.

Продавайте си болкуците, той пазара не прощава!
Re: Полимерни керемиди
11-06-2010 - 11:22:46
Тъй като не съм "търговски представител", а производител, смятам че ако вие имате право да наричате резултата от моя труд "боклук" без да подкрепяте твърдението си със снимки или дори здрава логика, аз най-малкото имам право да се защитя.

Нашите керемиди са на пазара от януари т.г., и имат неизличимо маркирано логото на нашата фирма, понеже се гордеем с продукта си. Сигурен съм, че цитираните от Вас керемиди не са наши, така че нямам спор с Вас, а просто търся истината.

Имаме си и клиенти и рекламна стратегия - не търся евтина реклама във вашият форум, а просто искам да оборя мнения написани на бърза ръка, неподкрепени с факти.

Тъй като съм запознат с продукта, мога да отговарям на въпроси свързани с него, ако модераторите смятат, че това е реклама и противоречи на правилата на форума и/или добрият тон, моля да ме уведомят и ще прекратя писането по темата.

@palamud: Моля, качете снимките, не за мен, а за останалите потребители на форума.
Re: Полимерни керемиди
11-06-2010 - 18:11:54
Vedernik,
От мен: *drink1*
Re: Полимерни керемиди
11-06-2010 - 20:38:13
Quote
Vedernik

Оставам отворен за всякакви въпроси тук или на координатите посочени в уеб-сайта ни.

Николай Панталеев
ТРАНСКОМ'С (Полимерни керемиди "ВЕДЕРНИК" )

Бихте ли споделили,какъв полимер използвате и с какво осигурявате UV защита на полимера! Какъв е минималния ъгъл на монтаж на вашите керемиди?Според мен това са двата основни въпроса,касаещи избора на полимерпясъчни керемиди! Първия е по-важен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход