Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

махане на бетонен елемент до прозорец

Публикувано от geasdi 
махане на бетонен елемент до прозорец
11-04-2012 - 10:21:57


Според вас вертикалния елемент до прозореца носещ ли е, предвид че е стъпил на тухли четворки?
махане на бетонен елемент до прозорец
11-04-2012 - 15:36:45
Малко уточнения:
1. Над прозореца върви от стена до стена бетонен трегер.
2. На противоположната страна на снимания бетонен елемент има носеща стеничка под трегера от бетон 60см, дълга и 25 см. широка.
3. Зад снимания бетонен елемент има стена от тухли четворки.
Реално, елемента, за който питам и съм го снимал е свързан само в горния си край с трегера. Отдолу и след него са тухли четворки.
Прилича ми че все едно с този бетонен елемент са допълнити разстоянието между прозореца и стената. Има ли критични носещи функции?
Re: махане на бетонен елемент до прозорец
12-04-2012 - 07:48:07
avatar
По това,което си описал и снимал,не е носещ елемент,няма нищо критично и можеш да го махаш смело.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: махане на бетонен елемент до прозорец
12-04-2012 - 08:03:19
Съгласен съм с маркк, но колко е дебела шпаклованата стена?
В горния край има отчупен ръб и не се вижда арматура, изкърти го още малко и ако не се покаже нищо, значи смело продължавай.
Re: махане на бетонен елемент до прозорец
12-04-2012 - 13:46:30
Най-лесно щеше да с детектор за арматура и проводници.Веднага ти казва какво има вътре в тоя елемент и от там вече изводите за ролята му в конструкцията стават относително прости.В носещите елементи има много желязо.Местиш детектора по елемента и отбелязваш с моливче местата,където дава сигнал и на каква дълбочина.Така се вижда дали е с пълна армировка като за носещ елемент, дали само в средата има сложен някой прът...а може само да е отлято и никаква армировка да няма.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход