Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

мълниезащита

Публикувано от 123456 
мълниезащита
29-07-2008 - 15:57:23
Колеги, как и къде трябва да се положи мълниезащитната мрежа и мълниезащитния прът на плосък покрив, при положение, че инвеститорът иска да слага теракотни плочки на покрива, след като се постави хидроизолацията.
Re: мълниезащита
29-07-2008 - 17:41:49
avatar
Привет!
Задължително пробийте плочата преди хидрото и обърнете внимание как е направено след това....Оттам теква най бързо впоследствие ,а не вярвам да искате да трошите нерви?!
Иначе си е въпрос на естетика къде да поставите мълниезащитната мрежа...
сам изберете това... :]

Чест и почитание
Re: мълниезащита
29-07-2008 - 23:36:20
Истината е в активните мълние защити. По скъпо излиза но сложено на подходяща височина ти защитава площ над 8 декара в радиус. При мен мисля да го правя така. Стандартна мълние защита на плосък покрив ако е използваем не се вързва много.
Re: мълниезащита
30-07-2008 - 10:23:58
mtodorov,
А имаш ли идея как излиза във финансово изражение, става въпрос за къща 10 х10м кота било 10.5м? И второ, на етап съм завършен груб строеж, трябва ли нещо да се съобрази за монтажа на активната мълниезащита?

Благодаря!
Re: мълниезащита
30-07-2008 - 10:38:08
Финансово излиза към 3800 лева. Скъпо е но това е добрият вариант за плосък покрив. Ако се сложи мрежа то значи че като си на покрива не си защитен. Ако слагаш прътове са прекалено дълги и ще ти скапят архитектурата направо. Та докато си на груб строеж се пуска спусък към земята от покрива и се поставя един кол на който се навива мълниеприемника. Поне кола със спусъка трябва да се сложат сега. Другото може когато сградата влезе в експлоатация. Предимството е че Сложен на подходяща височина този мълние приемник ти защитава целия двор.
Можеш да видиш този материал:
[bg.euroengineeringbg.com]
Re: мълниезащита
30-07-2008 - 10:46:25
Благодаря, но найстина ми изгелжда малко множко, за съжаление!
Иначе става въпрос за скатен покрив.
Явно ще си правя обикновения вариант за около 200-250лв.

Благодаря за инфото!
Re: мълниезащита
30-07-2008 - 11:20:45
Моят покрив е скатен зградата е на един етаж задължително ли е да правя защита против мълнии при положение че всички сгради покраи мен са 8-етажни блокове.Благодаря предварително.
Re: мълниезащита
01-08-2008 - 22:09:09
3800lw явно са им попаднали цените , но пак си е дебело!

Дайте да видим статистиката първо колко убити от мълнии има напоследък , и да си зададем въпроса при лошо време би ли стоял на "целия" двор, въпреки че си дал 3800лв за активна защита!?.....аз не бих !! и едва ли ще има някой , който да стои на двора при кофти време , та тогаз се питам - кой аджеба ще защитава тази 3800левова защита?!репите и марулите в нивата ли?!

м тодоров виждам, че няква реклама се заформя ... айде сега да обясните на хората , които са далеч от мълниите как действат те и на какъв принцип са!?? дали ще можете??
аз лично се съмнясвам много, че СЪЩЕСТВУВАТ ХОРА НА КОИТО ИМ Е ЯСЕН ПРИНЦИПА на действие ! и тогава защо хората да дадат толко пари за нещо , което не е ясно дали ще действа безотказно в дадения момент срещу форс мажор , за който ЗЕМНИТЕ хора имат само догатки!

поздрави
Re: мълниезащита
01-08-2008 - 22:11:14
123456 Написал:
-------------------------------------------------------
> Колеги, как и къде трябва да се положи
> мълниезащитната мрежа и мълниезащитния прът на
> плосък покрив, при положение, че инвеститорът иска
> да слага теракотни плочки на покрива, след като се
> постави хидроизолацията.


ааа вие колега ли сте извинявайте , че до колкото разбрах вие изпълнявате мълниезащитата и този въпрос следва да бъде дискредитиращ...!
Re: мълниезащита
02-08-2008 - 19:25:16
Не е реклама аз си строя къща и сложих такава. Разходете се и огледайте новостроящите се сгради и вижте какви защити слагат. Хора които влагат милиони в скъпи сгради дали ще сложат нещо което няма да върши работа. По скоро е смешна защитата по новопостроението кооперациики които се строят с цел печалба и нищо друго.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход