Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влага над плочата и под изолацията

Публикувано от Купувач 
Влага над плочата и под изолацията
26-03-2012 - 09:07:12
Имам влага на последната плоча поради причини, които вече няма смисъл да обяснявам.
Имам плоча. Върху нея влага. После пароизолация с отдушници, залепен xps и покрив. До част от подпокривното пространство нямам достъп.
Моля дайте съвет как по-бързо да се отърва от влагата, Разбира се с минимални "поражения".
Знам, че има устройства за измерване на влагата в бетона. Мога ли да ги ползвам за оценка колко е влагата от горната страна на плочата?
Re: Влага над плочата и под изолацията
26-03-2012 - 11:37:09
Re: Влага над плочата и под изолацията
26-03-2012 - 13:36:23
Благодаря. Видях, че Киров предлагат под наем.
Този вариант ще помогне ли за онази част от подпокривното пространство, където нямам достъп?
SM
Re: Влага над плочата и под изолацията
26-03-2012 - 16:12:18
Къде е залепен xps-а? Доколкото разбирам xps-а е върху плочата и контактува от едната страна с нея а от другата с вентилируемо подпокривно пространство? Не би било лошо да дадеш някакъв детайл (черетеж, снимка). Според мен в твоя случай не става въпрос само за отстраняване на технологична влага от бетона на плочата и влагоуловителите ще са само временно решение. Дай повече инфо и ще го мислим.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-26 16:22 от SM.
Re: Влага над плочата и под изолацията
27-03-2012 - 10:01:32
Плоча, пароизолация с отдушници и xps залепен с лепило и дюбели, подпокривно пространство и покрив.
Не е технологична влагата. Не можаха да наредят керемидите преди снега и хидроизолационната хартия се накъса. Съответно сняг, лед, вода. Сега всичко е наредено, но плочата не съхне. Или съхне мноооого бавно.
SM
Re: Влага над плочата и под изолацията
27-03-2012 - 12:02:43
Тя съхне бавно заради xps-а, който е водонепропусклив, ако сте напоили хубаво плочата тогава действай с влагоуловителите. Има обаче и друга вероятност, според мен сериозна. XPS-а не позволява на влагата да се изпари в иначе вентилираното подпокривно. Макар и топлоизолирана, плочата е по-студена /значително/ от помещенията под нея - затопления въздух кондензира и се оказваш в ситуацията в която си в момента.
Re: Влага над плочата и под изолацията
27-03-2012 - 13:58:25
Помещенията под плочата са без дограма и ще си останат така още месец или поне докато се появят признаци на съхнене. Така, че разликата в температурата между плочата и въздуха в помещенията под нея не би трябвало да е голяма.
Предполагам, че влагоуловителя е опция след като сложа дограмата. smiling smiley
SM
Re: Влага над плочата и под изолацията
27-03-2012 - 14:06:51
Е тогава чакане му е майката... За друго в момента не се сещам.
Re: Влага над плочата и под изолацията
27-03-2012 - 16:43:57
avatar
Изглежда ,че имаш влага под пароизолацията която скоро няма как да изчезне,още повече,че е възможно да имаш малко море отгоре си......
Аз съм изсушавал всичко принудително като пробивам плочата за да отстраня водата/не влагата/ и после дупката я фиксирам с бърз цимент и изолация
Става добре и работи отлично!

Чест и почитание
Re: Влага над плочата и под изолацията
28-03-2012 - 09:11:47
Море вече няма, но е доста влажно. Дупката помага ли за вентилацията ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход