Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каменна облицовка върху фасадна топлоизолация

Публикувано от v_pavlov 
Каменна облицовка върху фасадна топлоизолация
19-09-2011 - 11:05:34
Здравейте,

Предстои ми изграждане на каменна облицовка (ивайловградски рязан гнайс) върху фасадна топлоизолация с обща площ от 120 кв.м.Към настоящият момент е направена топлоизолацията с EPS - 8 см залепена по метода на 'ивици и топки' и върху така залепената топлоизолация е нанесена шпакловка на гребен.Това което предстои е полагането на поцинкованата мрежа , нейното дюбелиране и шпакловане с лепило .Предвид ограниченото времето с което разполагам до настъпването на зимата бих искал да знам как мога да защитя фасадата веднъж след като е положена поцинкованата мрежа и лепилото , грунд или нещо друго в случай ,че не се налепи камъкът.
Използваните материали са:
- лепило (ТЕРМОФЛЕКС-лепило за топлоизолационни плоскости от EPS)
- шпакловка (ТЕРМОФЛЕКС-шпакловка за топлоизолационни плоскости от EPS/XPS)
- лепило за камък (ТЕРАФЛЕКС GOLD)

Балагодаря Ви предварително!
Re: Каменна облицовка върху фасадна топлоизолация
19-09-2011 - 12:29:04
avatar
Трябва да се облицова с камъка време има достатъчно преди зимата.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: Каменна облицовка върху фасадна топлоизолация
19-09-2011 - 14:45:00
Quote
v_pavlov
Здравейте,
.Към настоящият момент е направена топлоизолацията с EPS - 8 см залепена по метода на 'ивици и топки' и върху така залепената топлоизолация е нанесена шпакловка на гребен!

Тоя авангарден метод с топките позволява циркулация на въздух зад стиропора ,което пък води до ускорено стареене на полистирена, вследствие на окислението от кислорода на въздуха.Така между 3 и 8 години "стареене" стиропора губи топлоизолационните си качества.
Re: Каменна облицовка върху фасадна топлоизолация
19-09-2011 - 15:07:21
Технологията на полагане на топлоизолацията в конкретния случай бе продиктувана от производителя на изолацията.Използвайки изцяло техни материали бе гарантиран 15 годишен гаранционен срок. Едва ли стареенето се покрива от гаранцията.
Re: Каменна облицовка върху фасадна топлоизолация
19-09-2011 - 17:35:27
Quote
v_pavlov
Технологията на полагане на топлоизолацията в конкретния случай бе продиктувана от производителя на изолацията.Използвайки изцяло техни материали бе гарантиран 15 годишен гаранционен срок. Едва ли стареенето се покрива от гаранцията.

Че какво друго да покрива гаранцията,ако не е стареенето,т.е. изменението и влошаването на топлоизолационните свойства на материала.Ти не си го купил стиропора да ти държи камъните а да топлоизолира, Моят съвет е след няколко години,след 3-4,ако забележиш увеличаване на сметките за отопление/охлаждане да отрежеш едно парче, примерно 10Х15 см и да го отнесеш за измерване на топлопроводността в лицензирана Лаборатория за оценка на съответствието на строителните продукти/има ги на сайта на строителното министерство/ и ако има разлика в показателите между това,което си купил сега с гаранция и анализа на лабораторията да си търсиш правата по тази гаранция,ако е подписана разбира се!
Re: Каменна облицовка върху фасадна топлоизолация
20-09-2011 - 21:41:04
avatar
Re: Каменна облицовка върху фасадна топлоизолация
21-09-2011 - 11:34:23
avatar
Чак страх ме хваща като гледам какво пишете......
Вярно,че тук и сега нещата не се правят по най правилният начин,но какво друго ни остава всъщност да направим?
Да оставим кривините да се виждат,да не изправим и не топлоизолираме къщата/апартамента си ли....?
Не знам - тук битува мнението,че видите ли ,ако не е най доброто,то другото не си заслужава.....
Ами господа недоволни - давайте така и занапред......
Зная само,че независимо от всичко топлоизолациите не са нещото без което не можем.Същото е и при хидроизолациите.
Нали?
Аз бих направил каквато и да е ТИ ,независимо фирмата и качествата на материала /нека поне да е стандартизиран естествено/ стига да имам нещо което поне малко да оправи визията на обекта даден от некадърния строител и нещо което поне малко да ме топли.....
И така - докато не ни пооправят законите

Чест и почитание
Re: Каменна облицовка върху фасадна топлоизолация
21-09-2011 - 13:54:43
v_pavlov...на каква височина е това?
На това нещо техногоията му по принцип е с XPS,доста дюбели,метална мрежа,шпакловка и отгоре вече лепиш каквото искаш,като пак иска дюбелиране от една височина нататък.Тия топки,гребени и не знам си какви...само ядове ще ти създават сега,особено след шпакловка отгоре,защото не знаеш как се разполагат листовете с изолацията,за да дюбелираш всичко както си пише по книгите,а не както дойде.
Re: Каменна облицовка върху фасадна топлоизолация
22-09-2011 - 21:44:56
Здравей Салвадор ,
В отговор на въпросът ти , максималната височина е 4.5м ,теренът е с денивелация. Броят на дюбелите се съобразява съгласно височината като той може да варира от 8 до 14 на квадрат.При полагането на дюбелите трябва да се съблюдава закотвящата част да влиза добре в здрава основа .Това, което ме успокоява до известна степен е факта ,че зад изолацията се крие поротерм 25см.
Защо на ивици и топки?
И двата начина на полагане на топлоизолацията (гребен/инвици-топки) се приемат от производителя.В конкретния случай ми бе обяснено от представителя на фирмата отговарящ за обекта ,че този метод е за предпочитане когато се прави каменна облицовка ,а и заради самата грапавина на тухлата.Определено няма криви стени и не това наложи този метод на лепене. Съжалявам само ,че не настоях да се положи стъклотекстилна мрежа там където ще се реди камък ,но определено не очаквахме забавяне в доставките на мазилката за вторият етаж ,това ми бе като прът в колелата.

Това което ме накара да се обърна към форума за съвет е факта ,че съветът който получих от фирмата производител не бе задоволителен и реших да потърся второ мнение.
Re: Каменна облицовка върху фасадна топлоизолация
22-09-2011 - 22:52:45
avatar
Не се слага стъклотекстилна мрежа а метална поцинкована със размер на клетката 10х10см добре опъната дюбелирана със метални дюбели киато трябва да хванат здраво във тухлата .

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход