Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Врата за промишлено помещение

Публикувано от MeXaHuK 
Врата за промишлено помещение
24-07-2008 - 18:59:50
Здравейте,
в Испания съм виждал една много интересна конструкция на врата която тук поне не съм срещал никъде и поне тук в Плевен никой не ми казва да е правил нещо такова. За жалост не знам как да я нарека защото не знам дали изобщо е позната тук и под какво наименование, булвално преведено значи нещо от рода на "Кантарна врата".
Ето на тази картинка може да видите такъв тип



Интерсува ме някой може ли да ми услужи с чертеж на такъв тип врата или да ме упъти към някой в Плевенския регион който може да ми помогне.
Re: Врата за промишлено помещение
24-07-2008 - 19:05:58
avatar
Преди години монтирах такава произведена в БГ, но не препоръчвам като конструкция и за поддръжка. Произвеждаха ги в Русе - един ентусиаст, ама какво стана с него...... Механизмът им е капризен - със стоманени въжета. Двигателя е капризен.... Ако искаш да си решиш проблемите с автоматични индустриални врати - казвай да даваме акъл...
Re: Врата за промишлено помещение
24-07-2008 - 19:13:18
Аз съм виждал много такива много ми харесват най-вече защото са компактни като се отворят. Аз самия няма да ползвам двигател а противотежести. Държа вратата да е от този тип.
Re: Врата за промишлено помещение
24-07-2008 - 19:16:29
Ето тук единствения схематичен вид който намерих
Re: Врата за промишлено помещение
24-07-2008 - 19:57:38
avatar
Без значение е дали ще има двигател - противотежести винаги има - в този модел са си тежести, а в другите - пружини. Двигателя не трябва да се товари с усилието да повдига или не дадена констрикция на вратата, а само да дава движение, иначе или ще изгори или си представете какъв трябва да е този двигател. Доколото си спомням една такава врата за обикновен гараж тежеше около 300-350 кг
Re: Врата за промишлено помещение
24-07-2008 - 21:09:01
n.nikolof ако имаш идея за нещо по здраво и по приемливо като цена даваи че правя една автомивка и имам за слагане 4 ролетки с различни размери( мога да дам подробности) .А като ходих по фирмите едни цени ми обадиха не е истина просто.Благодаря предварително.
Re: Врата за промишлено помещение
24-07-2008 - 21:57:32
avatar
Ще давам съвети с уговорката, че не съм професионалист в тази област "Автоматични врати и ролетки". Просто съм потребител на едро понякога и оттам ми е опита, понякога доста горчив.
Ролетките по принцип са най-лошия вариант, но пък и често вършат пракрасна работа. Аз лично не бих ги ползвал на личен обект.
Всъщност какво означава "здраво" и защо трябва да е "здраво" и колко "здраво", за да съм по-прецизен?
Re: Врата за промишлено помещение
25-07-2008 - 07:16:56
avatar
Имайте в предвид ,че корозията при този тип помещения си е направо откачена работа....
Скоро във Варна видях подходящи врати от ПВЦ които се прибират към покрива и си бяха читави на пръв поглед....
Не разбирам от врати - просто изказах мнение - мога да ви консултирам единствено за подовите покрития.... :]

Чест и почитание
Re: Врата за промишлено помещение
26-07-2008 - 13:57:39
gogol.Ако имаш прдвид подови покрития за Автомивка даваи идеи аз се двоумя между търкана мозайка и комбинация мрамор с мозаика .Не знам удачно ли е да сложа гранитогрес. А за вратите си много прав ще гледам да са ПВЦ.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-26 14:10 от kkrater.
Re: Врата за промишлено помещение
26-07-2008 - 14:27:51
Като казвам здрава имам предвид здрава като механика електрромотора евентуално да не е китаиски и т.н..Даи идея на твоите обекти какви си монтирал и от кои си наи доволен.Благодаря предварително.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход