Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дървени жп траверси

Публикувано от R.Velchev 
Дървени жп траверси
01-03-2009 - 18:22:42
Някой може ли да ми каже откъде и дали може да се купят ?
LKK
Re: Дървени жп траверси
01-03-2009 - 19:03:46
В темата за дебелината на флица се дискутираше откъде могат да се намерят.
Re: Дървени жп траверси
01-03-2009 - 19:33:42
Бетонови има , но дървени !? moody smiley
Re: Дървени жп траверси
01-03-2009 - 21:57:36
Има и дървени,ама...по-добре да не ти казвам какви цени са...Не,че ги помня точно,ама беше нещо плашещо...от порядъка на 5-6 пъти цената на бетоновите...

Причината е тривиална...мизерията по нашите гари.Както предполагам знаеш,на стрелка и на свръзка между релси се подлага дървена траверса.Като излязат болтовете от едната страна,вдигат на крик линията,обръщат траверсата и навиват пак болтовете.Като излязат пак,се бракува,защото просто няма къде да се навива вече.
Това обаче никак не се отразява на цените им,защото бракуваните траверси се ползват за огрев.Цепят се,режат се и заминават в кюмбето.Да...креозотното масло гори на карамба,стапя кюмбетата за половин сезон...ама горивото така или иначе е безплатно.Поради тая причина дървени траверси се намират трудно и струват скъпо.
Но поне миналата година имаше.

В темата за филца аз бях писал за траверси,но кой какво е предлагал...явно всичко е заминало в кофата...не мога нищо да намеря... moody smiley moody smiley moody smiley Срам направо...
Можеш да пробваш директно от инфраструктурните предприятия на железниците.Те отговарят за железния път.Но там има ограничения и ги продават на търг.В същото време има фирми..които по някакви незнайни пътища успяват да се снабдят с количества над ограниченията и явно без търг...защото после всичко се обявява за продажба и много често заминава зад граница.На такава фирма ми е попадала оферта,даже няколко.Ама а де...да съм предполагал,че ще потрябват,да ги пазя.Търсеха се по едно време някакви чудовищни количества...7-10 хил броя дървени траверси.Това е количество,което поне в тази страна посмъртно никой не може да достави нито с единична доставка,нито в рамките примерно на месец.Просто няма от къде да ги вземе,освен чисто нови,внос.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-01 22:11 от salvador.
Abu
Re: Дървени жп траверси
02-03-2009 - 09:49:25
Велчев, къща ли ще строиш от тях?
Виж какво мярнах тук за Плевен.
За 2009-а ще има подмяна в Русенско, но не можах да намеря пълната статия в русеинфо.
Абе търси направо в "Железопътна инфраструктура"!
Re: Дървени жп траверси
02-03-2009 - 10:48:55
Комшиите ще вдигнат бунт като запалите тия траверси (ако са за горене) . :] :] :] И май трябва да си назначите щатен коминочистач !? :]
Abu
Re: Дървени жп траверси
02-03-2009 - 11:25:44
Аз като им видях размерите (25х15х250 см) веднага ги "наредих" като ограда. Ама не изправени, а легнали шахматно с голям просвет... Нека да са смазани - значи няма да мръднат сто години! Пък горенето... толкова масивно нещо гори само повърхностно и ако не е в конструкция с по-тънки парчета няма какво да се притеснява човек. А искат 2 лв. начална тръжна цена/брой (не знам колко е пазарната) - две ти покриват квадратен метър с отворите - повече от изгодно!

Велчев, не ни мъчи, кажи за какво са ти!!!
Re: Дървени жп траверси
02-03-2009 - 11:34:58
10.7 траверси в кубик . Трябва да се внимава , ако са за горене, да не надхвърлят цената на дървата , заедно с транспорта , цепенето и подреждането дори . Да не говорим , че траверсите са като бетон твърди .
Re: Дървени жп траверси
02-03-2009 - 11:40:54
avatar
Не мислете за отопление с траверси.Миризмата е невероятна и попива за дълго време навсякаде.Имам личен опит и изтръпвам само при спомена.
Re: Дървени жп траверси
02-03-2009 - 11:44:02
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход