Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Край София – дворче с малка къща

Публикувано от Shtirev 
Край София – дворче с малка къща
11-07-2011 - 08:41:28
КАКВО МИСЛИ ФОРУМА, ИМА ЛИ ТЪРСЕНЕ ЗА СЛЕДНИЯ ПРОДУКТ:

- Неголям двор /400-500м2/ на 15-20 километра от жълтите павета

- Малка къща РЗП 80 до 130 м2 по типов проект на строителя или по поръчка на клиент. Къщата – етаж ... до етаж и половина, до груб строеж или частично до ключ или изцяло до ключ.

- Екстри към продукта: огради, пътеки, дворно осветление, гараж,геран,чешма,езерце,басейнче,барбекю, катерушки и др.
Re: Край София – дворче с малка къща
11-07-2011 - 11:37:18
Quote
Shtirev
КАКВО МИСЛИ ФОРУМА, ИМА ЛИ ТЪРСЕНЕ ЗА СЛЕДНИЯ ПРОДУКТ:

- Неголям двор /400-500м2/ на 15-20 километра от жълтите павета

- Малка къща РЗП 80 до 130 м2 по типов проект на строителя или по поръчка на клиент. Къщата – етаж ... до етаж и половина, до груб строеж или частично до ключ или изцяло до ключ.

- Екстри към продукта: огради, пътеки, дворно осветление, гараж,геран,чешма,езерце,басейнче,барбекю, катерушки и др.

Ако парите от продажбата на панела ми -86м2 с мазе и паркомясто в Младост, биха стигнали за земя и 100м2 груб строеж с малко завършено, колкото да се преместим с госпожата -защо не? Диапазона на цената на продукта изглежда доста голям. Ако се вкарам вътре съм потенциален купувач. Мисля, че и други мераклий, като мен, ще се намерят. Щирев, ти ли предлагаш продукта? /строител ли си?/ или просто питаш? Не ми харесват редовите къщи. Искам малък, но самостоятелен двор.
Re: Край София – дворче с малка къща
11-07-2011 - 14:06:59
Quote
panelov
Искам малък, но самостоятелен двор.

Какво разбираш под горното?
За мен 400 - 500 кв. са малък двор, но не и самостоятелен, съседите са много близо.
Re: Край София – дворче с малка къща
11-07-2011 - 14:13:17
Е, ако верно продадеш панелката и се вместиш някак в дворче и груб строеж ще се вкараш в истински филм ако очакваш че си почти готов. Истината е че за довършителните ти трябват още поне година две и още 2-3 пъти стойността на грубия строеж. Да имаш още една панелка за продаване?
Re: Край София – дворче с малка къща
11-07-2011 - 15:19:59
Quote
Boby
Е, ако верно продадеш панелката и се вместиш някак в дворче и груб строеж ще се вкараш в истински филм ако очакваш че си почти готов. Истината е че за довършителните ти трябват още поне година две и още 2-3 пъти стойността на грубия строеж. Да имаш още една панелка за продаване?

Боби, че си мил - го знам от опит. Както и това, че знаеш само умножение …

Виж, готин, на какво се натъквам от твой стар пост за къща 305 м2 РЗП :

[gotoviproekti.eu]

С други думи: по цени на СЕК, януари 2010 г., без печалба за строителя и без ДДС - 600 лева/м 2 е строителната стойност на къщата до ключ.

Цените още падат и вече са малко над 500лв/м2
.
Тогава едноетажна къща 100 м2 с мазичка следва да струва до около 60 000 лева до ключ.

Защо да не се впиша в тая идея за малка къща с малък двор срещу панелка в Младост и с малко допълнителен заем при необходимост? Би ли ми обяснил аргументирано, без да умножаваш на едро, моля?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-11 15:44 от panelov.
Re: Край София – дворче с малка къща
11-07-2011 - 15:45:17
В линка дето си дал са ти дадени неща които няма как да избегнеш - земя, инфраструктура и при това това за едноетажна къща 100 м2 ще са същите като стойност като за 300 м2 къща, което ще рече че за малката къща са по-голямо оскъпяване на квадратен метър. На всичко отгоре в линка сметките са стари, къде е тази земя за 30 лв квадратния метър. И как реши че тогавашната цена за строеж днес ще излезе по-евтино. И как ще избегнеш ДДС-то? Като няма печалба за строителя, сам ли ще строиш? Две години отпуска ли имаш? А опит за това имаш ли?
Изобщо, вземаш едно перо и мислиш че това стига, а останалото? Все едно да си купиш кола която има само шаси и 4 колелета.
Умножение няма, има събиране на 1000 неща дето в момента и не ти идва на акъла че са нужни. Но като ти дойде на главата е друго.
Аз на тебе ти казах отдавна, строителството е проста работа, ама не е за прости хора. Намери си селска къщичка готова, каквато влезе в бюджета и това е.
Re: Край София – дворче с малка къща
11-07-2011 - 16:13:46
Quote
Dimitar.
Quote
panelov
Искам малък, но самостоятелен двор.

Какво разбираш под горното?
За мен 400 - 500 кв. са малък двор, но не и самостоятелен, съседите са много близо.

Искам малко дворче с цветя, асма, храсти и птички да пеят. 400 – 500 м2 са стократно количество пред 4-5 квадратовите ми тераси.
Re: Край София – дворче с малка къща
11-07-2011 - 19:21:27
Shtirev...нека поне в този раздел от форума бъдем реалисти-единственият начин да разбереш дали нещо се търси на пазара,е като излезеш на него с подобно предложение.Другото са празни приказки.Нещата се променят-и да е имало търсене,може да е изчезнало.Акоп пък не е имало,може ненадейно да се появи.Пазарите не се подчиняват само на логика и агрументи,но и на емоции.
Re: Край София – дворче с малка къща
12-07-2011 - 11:30:17
Прав си салвадоре, ама как да щръкнат готовите къщи, като трябва да се изяснят доста неща.

Нали най-напред трябва да има на разположение земя - две три или четири съседни парчета по 400-500 метра в регулация с ток, вода канал и т.н. И собственика да проявява разбиране и да предостави земята без първоначално да иска пари.

Интересно е, какво мислят строителите lbi, personal и другите по тази идея. За бизнес става дума – дали не ги сърбят дланите, като четат това?
Re: Край София – дворче с малка къща
12-07-2011 - 23:25:13
avatar
Quote
panelov
Прав си салвадоре, ама как да щръкнат готовите къщи, като трябва да се изяснят доста неща.

Нали най-напред трябва да има на разположение земя - две три или четири съседни парчета по 400-500 метра в регулация с ток, вода канал и т.н. И собственика да проявява разбиране и да предостави земята без първоначално да иска пари.

Интересно е, какво мислят строителите lbi, personal и другите по тази идея. За бизнес става дума – дали не ги сърбят дланите, като четат това?
=============================================================================

smiling smiley Идеята за апартамент срещу къща около София е супер, винаги ще бъде и все повече ще е. Според мен. И смятам, че е реалистична. Трябва и късмета да участва в голяма степен.
Много е трудно да си намериш хубаво парцелче в близост до София. Дистанцията се увеличава с годините. Ще кажа за от към мойта страна- люлинската. Когато търсихме място за къща преди 15 години се спряхме на едно малко селце след Костинброд. И там направихме къщата. След това , когато съм обикалял по задачи и обекти, като си говоря с хората разбирам, че и те трудно и късметлийската са се сдобили с имотче./ е.., парата говори в някой случаи / Но не е невъзможно. Важно е човек да е упорит.
Всъщност сега си спомням, че работихме с един предприемач, който вършеше точно такава дейност - земя, строителство на къща, довършва я и я продава. Но това беше преди 8-9 години. И на 100 % ги продаваше. Примерно грубия строеж на една къща му идваше 100 000 лв. и дов. работи толкова и местото толкова. После я видях да се продава в имоти.бг за 340 000 евро. И малко след това я купи една светска личност. Да не казвам коя. smiling smiley След някоя и друга година, каза че ще изчака малко по-добри времена. Търсенето изчезна.
И не знам дали се е върнало. За такава дейност. Сега съдейки по своята работа, строят хора скъкали пари от преди. Има и такива с кредити.Но със сериозен бизнес. Еденици общо взето.

Да помечтаем и да сложим няколко ако-та....smiling smiley
Ако се продаде апартамент за 90-100 000 евро, / трябва да е голям и в центъра и въобще ако може да се реализира такава сделка в днешно време /, ако се намери парцел за 20 - 30 000 евро / примерно бабата починала, а децата са в чужбина завинаги или подбни ситуации/, тогава може да се напрви спретната къщурка 100-200 кв. зависи от проекта. Примерно 3- стаи, кухня, трапезария, веранда, гараж. Може и втори етаж. Зависи от проекта. Ще остане и някой лев за дворчето - барбекю, беседка, дек. аквариум, пътечки.

НО със 50-60 хил. евро не бих се метнал в такава авантюра.

Или бих казал на проектантите -" Искам къща за 60 хил.лв." Те ако са кадърни и в крак с цените и имат под ръка свястна стр. фирма, биха ти направили чертежите.

И да приемем, че сте минал по този път и къщата вече е налице и сте легитимна стр. фирма и т.н. и желаете да се реализира на пазара. Каква цена ще обявите? Инвестирали сте 90-100 000 евро и година време.

При всички положения купувача на къщата ще трябва да продава 2 хубави апартамента, за да си я купи.

Ето линк за хубави къщета за които говорим. Мисля, че вътре не са пипани иначе биха дали снимки. Само където там парцелите за селището са взимани на други цени, а не като на индивидуално дворно място.

[www.imoti.net]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-12 23:56 от personall.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход