Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

възрожденска къща и каменните зидарии !?

Публикувано от plangel 
възрожденска къща и каменните зидарии !?
09-01-2010 - 00:15:19
Купих си място преди време с цел да си построя къща,моята възрожденска къща :ami: Сега съм на етап никакъв :],но поне знам какво искам да имам и търся точния архитект да осъществи желанията ми. Та въпроса ми е следния какви са алтернативите на каменен зид за първи етаж с изолация,то е ясно че камъка няма стопляне. Тухлена стена с декоративен зид одвън ми е ясно,други положения има ли и какви са те ? Предварително благодаря за съветите *bow*
Re: възрожденска къща и каменните зидарии !?
09-01-2010 - 00:42:07
Re: възрожденска къща и каменните зидарии !?
09-01-2010 - 01:55:44
Фло,моля те,уважавах мненията ти досега-не подвеждай човека с АЛТЕРНАТИВИ!
Плангел,прочети тази тема[forum.imoti.net],и ако имаш неясни въпроси има към кого да те насочим-архитект,изпълнител,подизпълнител и т.н.Има доста хора С ОПИТ тук-определено ще ти бъдат полезни!Успех ти желая и кураж!
Re: възрожденска къща и каменните зидарии !?
09-01-2010 - 15:42:27
Камъкът е материал,който по принцип няма "алтернатива".Най-много да замениш един вид камъни с друг.
До колко има смисъл да се мяташ в приключението "каменна зидария"...За можене-може.Но преди да си правиш планове,провери цените за труд.Ако това не те откаже-няма какво друго.
Re: възрожденска къща и каменните зидарии !?
09-01-2010 - 18:11:13
Според мен няма смисъл да се опитваш да стопляш камъка!Направи си тухления зид,сложи отвън изолация и тогава зидай камъка.Не е проблем да го направиш така.Тогава получаваш изолирана къща с каменна зидария.Аз така направих.Кажи каква ти е идеята да търсиш алтернатива на камъка?Залитнеш ли в посока алтернативи на камъка,после алтернатива на дървото има голяма вероятност да се получи къща с облик,но не и с духа на възрожденската къща!!!От теб зависи какво искаш да постигнеш и дали си готов на компромис?Имам и конкретен въпрос би ли направил лепен камък вместо каменна зидария?
Re: възрожденска къща и каменните зидарии !?
09-01-2010 - 19:06:02
Благодаря за мненията,предложението на ФЛО не е алтернатива на камъните,аз искам възрожденска къща и не ми е проблем 60-80 см каменен зид но дали ще може да се стопли зимата това ми е мисълта.Предвидил съм маза, която ще бъде механа и котела на праното в нея,там редения камък е ясен температурата на 40см под земята е постоянна и зимата няма да е студено.Интересно ми е първи етаж как да направя? Проследих доста подробно развитието на "bezopit" и съм доволен от резултата .Разглеждал съм и други такива къщи по този начин правени, но ако наредя камъка както си се реди с две лица зимата какъв ще го ям :] .
Re: възрожденска къща и каменните зидарии !?
09-01-2010 - 19:11:58
Благодаря ти сърдечно за мнението "bezоpit" оценявам интереса Ви на всички и затова побликувах темата*beer* Лепен камък никога не бих използвал,та нали правя възрожденска къща:камък, дърво и ковано желязо това е !
Re: възрожденска къща и каменните зидарии !?
09-01-2010 - 19:40:11
Ако,наистина не те притеснява да направиш каменен зид с дебелина поне 60см.има и друг вариант.Можеш да облечеш тухления зид с каменна зидария по-30см.вънка и вътре.Разбира се това трябва да се предвиди още при проектирането на къщата.Сигурно си мислил и този вариант.Въпрос на средства и поставени цели.
Re: възрожденска къща и каменните зидарии !?
09-01-2010 - 21:24:56
Quote
plangel
... зимата какъв ще го ям :] .

На-вероятно-дебел и чепат...


Горе-долу така трябва да изглежда каменен зид,съобразен с правилата на Еврокод 6 и 8 на CEN.В едни никакви 50 сантиметра...а виж какви чудеса са като конструкция.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-09 21:27 от salvador.
Re: възрожденска къща и каменните зидарии !?
09-01-2010 - 21:32:32
avatar
Plangel,добре дошъл във форума-надявам се тук да намериш отговор на въпросите си.
Правилно са ти писали колегите по-горе да не правиш компромиси,а и ти май не си склонен на такива..
Това,което си замислил,заслужава само уважение и адмирации-вярвам,че ще доведеш нещата докрай-виж какво направи "Bezopit" с нужната решителност и подходящите хора,а и гледам,че "Gurgata' e поел по пътя..
Доколкото разбирам от постовете ти дотук,искаш първия етаж да го правиш с двустранна каменна зидария.
Вариантите за изпълнение,за които се сещам,за да се намали коефициента на топлопроводимост са вместо пълнеж м/у двете стени да се използват пенополистирен бетон или EPS/на зърна или цели плоскости/,XPS,вата.
Щеше ми се да мога да го онагледя,пускал съм някъде снимки,но не мога да се сетя къде..*smiley_ahh*
Ако някой се сети нещо друго-да допълва...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход