Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Корк срещу студиопор

Публикувано от RoMeO_156_GTA 
Корк срещу студиопор
21-07-2008 - 22:32:45
Здравейте колеги smiling smiley Налага ми се да слагам изолация вътре в стаята на едната стена , където е прозореца . Бихте ли ме посъветвали кое е по-доброто - коркът или студиопорът , като топло и най-вече звуко изолация :ami:

И двете ми ги предлагат на една цена , но различни хора и естествено всеки си хвали неговото sad smiley
confused smiley
Re: Корк срещу студиопор
21-07-2008 - 23:22:24
Нещо си в заблуда.
Корка е доста по скъп (на см дебелина) от стиропора. А топлоизолацията дето дава е сравнима с тази на стиропора и зависи главно от количеството см.

Относно звукоизолацията, да - там корка е с класи по-добър.
Re: Корк срещу студиопор
21-07-2008 - 23:28:41
Аз бих заложил на корка като натурален продукт с мн. добри свойства. Стиропор вътре в жилищно помещение никога не бих сложил.

Поздрав
Re: Корк срещу студиопор
21-07-2008 - 23:43:38
avatar
Студиопора не знам какво е, но ако става въпрос за стиропор и корк и въобще начинанието "вътрешна топлоизолация" крайно не го препоръчвам. Ако се стигне до там ползвайте система, а не просто....
Корка го разглеждайте повече като декорация, а това че има свойствата да отразява топлината и то защото е натурален продукт, както каза колегата, и си мислите че има изолационни свойства и то в дебелини 1-2 мм си е заблуда.
А стиропор отвътре си е кофти хава - писали сме го много по други теми тука...
Re: Корк срещу студиопор
22-07-2008 - 00:01:07
И аз не съм много фен на вътрешната изолация , но шума отвън е непоносим (живея до детска градина , а бабите си тупат килимите в 8 сутринта sad smiley ) . Сега с ПВЦ дограмата доста падна , но още се чува sad smiley

Инъче стиропора е 2 см , а корка 3 мм . Звучи голяма разлика , но е с по-добри показатели

Някакви други идеи за звуко изолация :ami: Предложиха ми вариант дунапрен + шперплат и обвити в кожа , но ми звучи доста шантаво smiling smiley
Re: Корк срещу студиопор
22-07-2008 - 06:37:19
avatar
Класика в жанра - вата....!
И ще забравиш за бабите....! :]

Чест и почитание
Re: Корк срещу студиопор
22-07-2008 - 13:28:31
avatar
Естествено вата. Скоро правих звукозаписно студио на едни рок идиоти. Направи система вата с гипсокартон на конструкция и ще ликвидираш шума. Ще ликвидираш и 5-6 см от стаята. Ватата да е на дюшечета, а не на руло, че втората е по-рехава.
Re: Корк срещу студиопор
02-04-2012 - 20:26:07
какво е студиопор
Re: Корк срещу студиопор
02-04-2012 - 20:32:06
Quote
automarketbg
какво е студиопор

Профанизирано по времето на социализма название на стиропор(ЕПС,полистирен)
Re: Корк срещу студиопор
02-04-2012 - 22:33:04
За и против стиропора има писано доста,аз съм от тия "против",с известни уговорки.
Ако ще спираш шум,нито стиропорът е твоя материал,нито 3-те мм корк.Конструкция,вата,паромембрана и картонче е твоята система.И ватата я избери по-тежичка.Да,жертваш 5 см от стаята-има го това.Но шум със стиропор няма да спреш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход