Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко висок комин е нужен за отопление на котел с пелети

Публикувано от koparko 
Колко висок комин е нужен за отопление на котел с пелети
16-04-2011 - 18:45:11
Здравейте, нова съм във форума, затова ако бъркам нещо ме извинете, въпросът ми е следния:

Имаме апартамент на предпоследния 7-ми етаж след нас има още един етаж и тавански стаи, дали ще е достатъчна височината на комина за да може да се отопляваме с котел, който се захранва с пелети (биогориво)












*tired*
Re: Колко висок комин е нужен за отопление на котел с пелети
16-04-2011 - 19:25:47
Какъв ще е котелът, всеки котел има различни изисквания. По принцип на пелетните котли не им трябва силна тяга, защото имат вентилатор, който помага. Има камини на пелети, на които не им трябва комин - работят и с изкаран през стената димоотвод. Не че е правилно, но искам да кажа, че няма нужда от силен комин.
Re: Колко висок комин е нужен за отопление на котел с пелети
17-04-2011 - 22:55:10
Спрели сме се на котел предлаган от фирма Ерато
DAKONERA
Котела е в комплект с горелка,шнек,бункер за пелети и табло за управление.Предназначен е да изгаря само пелети.Мощностите са 25 и 32 Квт/ч, Тази информация имаме
Re: Колко висок комин е нужен за отопление на котел с пелети
18-04-2011 - 00:01:36
Аз такава печка с64 листа инструкция за монтаж и експлоатация за апартамент не бих си купил,най-малкото ,че ще заеме цяла стая с бункера.Качването до 7-я етаж на тази 200 кг.ламя ще се помни дълго,качването на 250 кг.пелети догоре също е приключение,които пелети ламята ще изгълта за ден и половина.На всеки 2-ри ден силови упражненияsmiling smiley После ,колкото и да ми е голям апартамента 25 киловата мощност са за поне за 2 апартамента! Само споделям-не давам акъл!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-18 00:03 от фло.
Re: Колко висок комин е нужен за отопление на котел с пелети
18-04-2011 - 07:08:57
фло, ей тук има една печка за хора, които не им се занимава с комини и мъкнене на гориво - само включваш в контакта, инструкция не требеspinning smiley sticking its tongue out:
http://www.eldommix.com/main_73216_bg.htm
Иначе ДаконЕра25 има минимална мощност 10кВ, ако се сложи стаен термостат за управление на горелката, тя си изключва при достигане на зададената стайна температура и пакси включва сама. Не е задължително да се слага големия бункер на Ерато, може да сложи малък. Хамалогията с мъкненето на пелети е много по-малка в сравнение с дърва и въглища.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-04-18 07:39 от LazarG.
Re: Колко висок комин е нужен за отопление на котел с пелети
18-04-2011 - 17:02:45
А какво ако госпожата си сложи една камина на пелети или кюмбе със същото гориво?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Колко висок комин е нужен за отопление на котел с пелети
18-04-2011 - 17:39:41
ами, често казано не ми се иска камина, защото ми се разваля интериора в хола а пък и за този котел сме отделили едно помещение само ни притеснява положението с комина, казаха ни, че ни е нужна повече височина....???moody smiley
Re: Колко висок комин е нужен за отопление на котел с пелети
18-04-2011 - 19:03:50
Ами ние тук можем да си говорим много, но щом работата е на кантар е най-добре сервизът или инсталаторът да направят оглет и евентуални замервания на тягата, ако са необходими. Изискванията към комина по принцип са 20Ра вакуум, но под 10Ра не може изобщо да работи, а започва да връща. Само височината нищо не говори, важно е и сечението, и други фактори, за това най-добре е да се измери.
Re: Колко висок комин е нужен за отопление на котел с пелети
18-04-2011 - 20:50:50
Лазаре,като гледам бръснещия полет на инженерната мисъл,сътворила модернизацията на простото горене на черешови костилки и парченца пресована дървесина ми идват куп подобни идеи! Например да модернизирам мотиката,като и сложа GPS да държи реда на царевицата в права линия при копане и телефон с интернет да има връзка с изоставащите бригадири и камера с дисплей за следене защо и кой клинчи!Температурните сензори пък са мотиката да не копа извън зададения диапазон като издава предупредителен звуков сигнал.Иначе копането пак ще е на ръка,като при въпросния котел,при който мъкненето е нон-стоп нагоре -да се пълни бункера ,надолу-да се изхвърля пепелта:]Постмодернизъм к'во да се прави!
Re: Колко висок комин е нужен за отопление на котел с пелети
18-04-2011 - 21:10:20
Разликата фло е в автоматизацията*yes*. Не е все едно дали на всеки 2 часа ще трябва ръгаш дръвца и като излезеш за малко той изгаснал или пък да гори нон стоп 24 часа на ниска мощност. Автоматизацията и управлението на огъня се доближава до тази при газовия котел, само хамалогията по мъкненето я има, но го няма цепенето, подреждането, сушенето и т.н. Ама не на всякъде има газова тръба.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход