Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Опаковане" на къща!

Публикувано от Geto 
Re: "Опаковане" на къща!
21-07-2008 - 13:50:47
Ми Гето, то книжки разни, девизи различни.
Може да се каже за стените и : " Build to breathe right - no need to be tight" spinning smiley sticking its tongue out

Aма може и да се консултираш с маестро Кристо, той е най-добрия експерт по опаковането, нашенец е и ти е по наблизо. smoking smiley

Важно е сам да решиш в крайна сметка коя технология ще ползваш.
Re: "Опаковане" на къща!
21-07-2008 - 15:03:56
Петре,
Не разбирам, защо всички се дразнят, какъв е този сърказам? Само споделих нещо което има широка практика тук в С. Америка. Ако това няма приложение в нашите условия толко по-добре, но поне ще ни остане да сме по-добре информирани, аз за това и ги чета тези книги.
Ти нали не вярваш, че всички научно-технически открития се правят на "Стройко" в НДК winking smiley
Re: "Опаковане" на къща!
21-07-2008 - 15:13:28
Петре, дай един пример на материал дето диша без да губи топлина енергия. Казах го и преди HVAC е един от елементите които строителните инженери изчисляват при строежа на една къща. У нас такава наука нямаше до 198Х еди коя си година. Виждал съм цели панелни комплекси без централно парно и без комини, обаче за сметка на това ДИШАХА и то яко :]
Re: "Опаковане" на къща!
21-07-2008 - 15:52:07
Абе кво ме метнахте бе. Еййй, то човек да не се пошегува...... winking smiley
Аз съм си лаик.
Нека да дадем думата за обосновано мнение на професионалистите.
Така ще е най-добре.
Само дето нещо не се мяркат насам......ама освен да чакаме, друго не ни остава.
Re: "Опаковане" на къща!
21-07-2008 - 15:58:40
Как ще се мяркат и защо да си губят времето тука. То за това народа е казал: "Ден година храни" smiling smiley
Re: "Опаковане" на къща!
21-07-2008 - 16:08:44
Geto, тези къщи дето ги опаковат, да не са дървена конструкция и мин. вата? Тогава нещата са ясни - слагат пароизолация да пазят мин. вата, която при овлажняване губи изолационните си свойства. Пароизолациите приличат на найлон, но са с малки дупчици, които пропускат пари в едната посока. Ако става въпрос за монолитни сгради, не виждам смисъл от опаковане.
Re: "Опаковане" на къща!
21-07-2008 - 16:20:53
Гето, появиха се бе...............пък ти не вярваше spinning smiley sticking its tongue out

Това дето казва r_stoma имах предвид и аз в първия си пост.
Re: "Опаковане" на къща!
21-07-2008 - 16:58:21
Техническия ръководител каза, че има специални мембрани с определена влагопропускливост. С найлон рискуваш сценария "синао сирене". Възможно е при определен климат да не се получава така, но аз лично не съм чувал. От стените влагата трябва да може да излиза.
Re: "Опаковане" на къща!
22-07-2008 - 00:05:14
Солароид,
Мани го, моля това "синьо сирене" (започвам да се дразня), дори и да е "професионален термин" на техническия ти.
Да важно е "От стените влагата трябва да може да излиза", но по-важно е да не НАВЛИЗА вътрешната битова, а ако някакво количество, през зимния период, все пак е влязло, да има накъде да излезе.
И ЗА НАШИЯ КЛИМАТ: - пазим да не влиза в стената отвътре и осигуряваме излаз отвън.
С прости думи - отвътре, когато се налага (особено за къщите, които вероятно чете Гето) слагаме ПАРОБАРИЕРА - найлон, като просто и евтино или ПАРОПРЕГРАДА, с добро, контролирано и изчислено съпротивление на парите, според какво имаме отвън - тук са специалните фолия, за които споменава твоя технически, както и "НЕДИШАЩИ" бои, мазилки и пр. Отвън, съответно "ДИШАЩИ".
Указаното от Р-Стома е вече Мерцедесът - твърди се, че с такова фолио може да се постигне и съхнене навътре, но аз поне не съм склонен да се предоверя на наличните на нашия пазар.
Спомената марка от Гето - Тивек (мисля на ДюПонт) се среща практически във всички по-сериозни чужди и руски източници. Някои нейни разновидности се продават нескъпо и тук от ф-ма ВиДжиЕФ. Сигурно има и др.
Гето,
Точно климатичните зони имах "наум", като те попитах какво точно четеш, въпреки че те "опаковат" по един или др. начин ВСЯКА къща. Северна Америка (по-памет) има поне 5-6 различни клим. зони. В някои от тях - влажен и топъл климат (с климатизация на къщата) нещата, които дискутираме, се ОБРЪЩАТ - там се пазят от външната влага, стремяща се да навлезе в стените.
НАВСЯКЪДЕ обаче, и там и тук - ВЪДУШНАТА ВЛАГАТА СЕ СТРЕМИ ЧРЕЗ ДИФУЗИЯ ДА СЕ ДВИЖИ ОТ ТОПЛО КЪМ СТУДЕНО.
Ако допуснем неконтролирано това движение, можем да наблюдим сериозни поразии, както в изолациите, така и в конструкциите, особено в дървените къщи.

С ГОЛЯМО НЕУДОВОЛСТИЕ, ще си позволя апостроф към r_stoma, чиито мнения ценя особено:
На мен поне, ми се струва, че няма съществена разлика от американските къщи, една монолитна сграда, изолирана вътрешно с вата и гипсокартон. Условията за работа на ватата са почти същите от гл. точка на пародифузията - въпрос, който масово се подценява. sad smiley
Re: "Опаковане" на къща!
22-07-2008 - 00:17:59
Абе казано накратко - ако правите вътрешна изолация с ГК и вата, най добре е да сложите 2 ката найлон между двете или още по добре е да ползвате каширана с алуминиево фолио вата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход