Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фасадата мухлясва от север?

Публикувано от mtodorov 
Фасадата мухлясва от север?
18-01-2011 - 10:25:38
Здравейте. Бих искал да попитам разбиращите нормално ли е фасадната мазилка да позеленява от северна страна на къщата. Това се получава почти в цялата височина. Особено когато е влажно си изглежда зелена а когато изсъхне не личи толкова. Това проблем на мазилката ли е или просто е заради атмосферните условияsmiling smiley. Благодаря ви предварително за отговорите. Ще се постарая да заснема точно как изглеждат нещата и да кача снимките тук.
Re: Фасадата мухлясва от север?
18-01-2011 - 14:00:44
Ами...зависи.Заселването на мъх обикновено говори за проблем с материала,но снимай все пак да се види за какво става дума.
Re: Фасадата мухлясва от север?
18-01-2011 - 17:12:35
salvador Ще снимам до няколко дни и ще кача снимките тук. И за мен не е нормално да ми зеленяса цялата къща до такава степен. Уж мазилката е немска!!!
Re: Фасадата мухлясва от север?
18-01-2011 - 17:31:51
avatar
Кажете каква е мазилката - не ме интересува марката,а състава и.....!?

Чест и почитание
Re: Фасадата мухлясва от север?
18-01-2011 - 17:41:53
Ще проуча и ще ти кажа Gogol. Според мен си е ненормална работа това и се притеснявам какво ще правя. Марката е OPUS1 на брегалница един магазин срещу общежитията ако го знаеш.
Re: Фасадата мухлясва от север?
18-01-2011 - 17:55:15
Аз бих предположил ,че мазилката е водопропусклива и стиропорната изолация се е напоила с вода,която се задържа и благоприятства развитието на жълто-зелени лишеи.
Лишеите са симбиоза между водораслите и гъбите и може да са индикатор за чистотата на въздуха около въпросната стена.Примерно наличието на 35-50 микрограма на 1/м3 серен двуокис завъжда поне два вида лишеи в околната среда,както и натрупване на азот наоколо. Това е още една причина да не се слага външна топлоизолация,по нашите шириниwinking smiley)Последното изречение е към колегата Любо!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-18 17:57 от фло.
Re: Фасадата мухлясва от север?
18-01-2011 - 17:58:00
фло определено мазилката не пропуска вода и стириопора отдолу не се напоява. В това съм сигурен.
Re: Фасадата мухлясва от север?
18-01-2011 - 18:02:52
Quote
mtodorov
фло определено мазилката не пропуска вода и стириопора отдолу не се напоява. В това съм сигурен.
Какво имаш около стената на къщата-резервоар,септична яма ,подслон за животни,кучешка колиба и или съсед с такива занимания т.н . ? Възможно е да е от въздуха на околната среда!
Re: Фасадата мухлясва от север?
18-01-2011 - 18:09:50
Мъховете и лишеите виреят чудесно дори върху винилов сайдинг и битумни керемиди.Не винаги са свързани с пропусклива основа и задържане на влага.Мъховете са чудни създания-способни са да акумулират вода минимум десет пъти колкото собственото си сухо тегло.



Re: Фасадата мухлясва от север?
18-01-2011 - 18:42:31
salvador е прав!
За да се реши проблема е нужно да се третира повърхността чрез напръскване най-добре с 4-5 % -ен воден разтвор на формалин. Търговския формалин е около 40 %-ен воден разтвор на формалдехид с малко метилов алкохол за да не се втвърдява.Тоест да се разреди 1 част формалин със прибл.10 части вода и да се напръска с лозарска пръскачка 1-2 пъти стената. След ден -два може да се измие стената с водоструйка.
Често плесени се образуват по бетони и мазилки ,когато се използва каква да е вода при приготвянето им ,а не от питейния водопровод,както би следвало да се прави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход