Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможно ли е открит тип камина да е с крив комин

Публикувано от kallojj 
Възможно ли е открит тип камина да е с крив комин
21-02-2010 - 14:21:10
Имам следният проблем.Изграждам си открит тип камина,но отвора за комина се пада 15-20 градуса встрани.Това проблем ли ще е за тягата на комина?
Предварително благодаря на тези,които ще ми дадат съвет.
Re: Възможно ли е открит тип камина да е с крив комин
21-02-2010 - 23:21:14
avatar
Здравей kallojj не би трябвало да питаш за такива неща след като си преценил че имаш опита и знанията за да си изградиш сам камина с открито огнище.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: Възможно ли е открит тип камина да е с крив комин
22-02-2010 - 01:37:06
По-скоро трябва да съобразиш размера на комина с размера на огнището...Имаше някакви формули за това.
Иначе за вертикално-може ида не са съвсем вертикални,но не трябва да има и резки чупки..Виждал съм нормално работещи открити огнища,чиито комини не са били съвсем вертикални.Работеха си.Но определено има значение размера на комина.
Re: Възможно ли е открит тип камина да е с крив комин
22-02-2010 - 08:15:41
MASTERCAM, Какво означава Форум за теб?Да си правиш безплатна реклама на това което работиш ли??? Не очаквах от теб да размахваш пръст назидателно.Като не искаш да помогнеш на kallojj по-добре си мълчи вместо да се правиш на велик!!!
kallojj питай и във форума направи си сам надявам се някой да ти даде правилния отговор.
Re: Възможно ли е открит тип камина да е с крив комин
22-02-2010 - 09:05:56
съотношение отвор на огнище/ отвор на комин от 7:1 до 10:1 . височина на комина мин.2-3 метра , няма проблем дори и при S чупки на комина .
дерзай !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-22 09:08 от status.
Re: Възможно ли е открит тип камина да е с крив комин
22-02-2010 - 09:11:32
avatar
Да точно това означава форум да си правя реклама и да помагам, не размахвам пръст винаги съм помагал според възможностите си на всеки който ми е поискал помощ ,направата на камина със открито огнище не е заниятие за НАПРАВИ СИ САМ това не е зайчарник или кокошарник .
Във поста си исках да кажа че когато човек е решил да прави нещо толкова сложно ,не пита по форумите дали 15 -20 градуса отклонение е проблем,или освен ако е хванал някой пишман майстор и онзи не знае за какво става въпрос.



bezopit Ти сам ли си направи всичко на твоята къща или ползва услугите на квалифицирани майстори, в този живот човек не може да си направи всичко сам

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-22 09:20 от MASTERCAM.
Re: Възможно ли е открит тип камина да е с крив комин
22-02-2010 - 09:19:10
avatar
Quote
MASTERCAM
Здравей kallojj не би трябвало да питаш за такива неща след като си преценил че имаш опита и знанията за да си изградиш сам камина с открито огнище.

------------------------

Мастър ,
много бързаш , не давай непоискани оценки !
който не ходи редовно при ДиПи-то си - ходи при хирурга !
който не ходи редовно при адвокат - ходи при съдия !
който не ходи при фин.консултант - ходи при фин. спекулант !
-------------
когато или АКО на въпр. автор на темата му се наложи да ползва проф. съвет за камини - иде твоето време , тогаваwinking smiley
току що ми попадна подходящ линк за това ,което опитвам да ти обясня: [www.investor.bg]
пари се печелят, когато има принуда , криза ..................щастливият,безплоблемният НЕ плаща , трябва да му се наложи , да е принуден........научи се да продаваш психология,камините са лесна работа!

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Възможно ли е открит тип камина да е с крив комин
22-02-2010 - 09:57:06
avatar
съотношение отвор на огнище/ отвор на комин от 7:1 до 10:1 . височина на комина мин.2-3 метра , няма проблем дори и при S чупки на комина .
дерзай !
[/color]

status Не заблуждавай човека,камината с отворено огнище не е костюм -конфекция за да се подхожда по папагалския начин , факторите които се взимат на предвид когато се оразмерява камина със отворено огнище са доста повече и строго индивидуални.а това за S чупките си е направо смешно не искам да те обиждам но не давай акъли за нещо което не разбираш.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-22 09:58 от MASTERCAM.
Re: Възможно ли е открит тип камина да е с крив комин
22-02-2010 - 10:23:42
Забравил съм означенията на щатските нормативи за комините...но ми се въртят едни 30 градусови преходници в главата като максимално допустими.
Re: Възможно ли е открит тип камина да е с крив комин
22-02-2010 - 11:41:23
avatar
kallojj Покажи снимка на камината и отвора на комина и ще ти кажа как да стане включването.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход