Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Fibran FL на под

Публикувано от Vasil Marinov 
Fibran FL на под
19-02-2011 - 09:36:09
Fibran FL (с висока якост) 20см + шперплат (водоустойчив) 21мм, положен в/у бетонна плоча при нормално натоварване (жилищна сграда)- има ли някой наблюдение в/у подобен под. Дали е достатъчно здрав и как се държи с времето (дали не се деформира), интересувам се не от спецификация а от практическо наблюдение?
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 10:15:25
Не мога да разбера...при това разнообразие ,дето има на пазара от системи специално за подове....защо всички се хвърляте на най-първобитното възможно решение.
Намери ми един голям производител на системи за подове,който да има система със стиропор и армирана замазка отгоре...
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 10:26:27
Quote
Vasil Marinov
Fibran FL (с висока якост) 20см + шперплат (водоустойчив) 21мм, положен в/у бетонна плоча

И на мен ми е любопитно кой е слагал 20 санта фибран на пода да си каже впечатленията! Не са ли 2 см. колега?
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 10:37:28
А на мен ми е любопитно смислена тема някой ще пусне ли или да помислим за нещо което си струва а не "щукна ми тука е тая щуротия да ми кажете как е"
Единия пита "смятам да спретна под със материали за над 50 лв./м2" , другия му отговаря "що не си вземеш готов фирмен той е на цена 65 - 70лв./м2" пак само за материали. АБЕ КВО ВИ СТАВА БРЕ ???
Vasil Marinov кажи поне каква е целта на упражнението че така изглежда смешно.
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 12:02:14
1. към stivemaster целта на упрашнението е - изолация!!! в Австрия видях подобно изпълнение 30 см. Fibran FL отгоре дървена скара 3х6 см. през 60 см. запълнена с 3см. пак Fibran FL и шперплат, беше за пасивна къща.

2 към salvador не виждам нищо първобитно в тази "система", а и въпроса ми не беше с каква трева да покрия пода на пещератаwinking smiley
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 12:06:17
Искам пак да уточня въпроса - дали Фибрана ще издържи на нормално натоварване и колко време?
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 12:32:04
А разликата в конструкцията там не си ли я забелязал как ще компенсираш разстоянието и т.н. Все едно да си харесаш от американски хот роуд някой двигател Бик блок 7.2 л. и да си го поръчаш за Пунтото 1.1 че не тегли.
Изолацията се прави по друг начин бе колега особено такава дебела която си измислил , при това се прави при строителството щото после ..... просто не знам какво обсъждаме.
Ето един от най добрите варианти.Стиропорните елементи имам предвид и се наричат хурди или изолация-предплоча , на всичкото отгоре има и вградени профили за навиване директно на гипскартон като покритие.
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 15:14:18
Да издържи какво - замазка отгоре ще има ли?
Аз имах по проект 4 см стиропор с висока плътност (поне 25кг/м3) и отгоре замазка 6-7 см. Стори ми се малко рисковано и взех фибран Dow Roofmate, по спецификация го дават за под, носи замазка, за 50 г. слягал с 2%. Отгоре има замазка 6-10 см. вече 2 години не съм имал никакви проблеми.
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 17:24:05
Стиропорът има един основен проблем-колкото повече му качвате плътноста,толкова по-скъп става и толкова повече му се влошават изолационните свойства (повече полистирол,по-малко въздух).Съответно-ще ви трябва по-голяма дебелина,за да постигнете същия ефект.
Не,че е лош материал...просто по някаква причина в нашето строителство е станал универсален.А производителят не го е мислил така...
Re: Fibran FL на под
19-02-2011 - 18:28:51
Васил,
Нещата отиват натам, че тук няма да получиш смислен отговор.
Според мен (а аз съм никой) трябва да стане, но бих се консултирал с конструктор - има там разни системи за повдигнати подове, ако трябва да се взаимстват елементи за укрепване и нивелиране.

Колеги,
Имаме въпрос, допълнително уточнен и потвърден - какво пишем?
Салвадор, макар питането да е за Фибран, ще трябва да уточни последното си твърдение, какво толкова го притеснява при 20см!?.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход