Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Избор на покрив за гараж

Публикувано от radius 
Избор на покрив за гараж
23-02-2011 - 10:02:42
Здравейте,
Пуснах питане и в "Направи сам", но знам че и тук има доста компетентни хора.
Питането ми е за покрив на гараж 6,2 на 7.2 м. Гаража ще има и стаичка за майсторене( за „направи сам” ) . Чудя се кой вариант за покрив да избера. Слънце ще го грее по цал ден. Ето важните за мен неща:
1. Няма да е за живеене, но все пак ми се иска лятото като напече, вътре да не става 50 градуса. Т.е. търся и някаква топлоизолация, но важността и ефективността и може да не е като в жилищна сграда.
2. Тъй като гаража ще е долепен до къща с керемиден покрив, е хубаво да има някакво сходство с изгледа на къщата.
3. Цената не е без значение.
С архитекта се чудя дали да има изобщо бетонна плоча над гаража или да е с някаква лека конструкция покрива му. Ето какви варианти прехвърлям:
1. Гараж с бетонна плоча отгоре, която е на нивото втората плоча на къщата, т.е. да се излее една обща плоча къща + гараж. В този случай може да имам:
1.1. Класическа покривна конструкция ( 2 или 3 скатна) за гаража. Външния вид на къща + гараж ще е завършен. Откъм топлоизолация не знам как се представя този вариант ( ако не сложа изолация на плочата).
1.2. Изливам плоча и я изолирам със 7см Фибран, замазка и правя хидризолация. Този вариант ми се струва некрасив, но покрива на гаража може да е тераса (тъй като има възможност за изход откъм къщата). Дали ще постигна някакъв комфорт само със 7 см Фибран.
2. Не правя бетонна плоча отгоре на гаража, а някаква стоманена конструкция ( или стоманено-дървена), като покривам с керемиди или термопанели (напр. 50мм). Ако не сложа ТИ под керемидите дали ще е много топло лятото вътре?

Варианти с ондулин ми се струват неудачни заради изгледа.


Има ли други варианти според вас и кое е оптимално, имайки предвид разходите и получения резултат?
Знам, че ще има различни мнения и това търся, тъй като ще ми помогнат да се ориентирам. Благодаря.
Re: Избор на покрив за гараж
23-02-2011 - 11:38:59
Колега, 6,20 м. ширина на гаража няма да е лесна работа за "някаква конструкция метална" особено ,ако нямаш поне две колони по линията на 7 метровата дължина посредата на гаража. Трябва да е нещо тип ферма,което ще глътне поне 3 пъти повече желязо от обикновения метален гредоред.Гредите ги продават на дължина 6 м.Най-оптимално ми се струва покрива на гаража да е продължение на плочата,достатъчно армиран за да няма колони в пространството на гаража.Правя уговорка,че не те съветвам ,само вкарвам елемент на разсъждениеsmiling smiley
Re: Избор на покрив за гараж
23-02-2011 - 14:58:47
Ето схема, ще има стаичка, така че не е проблем да има подпори приблизително в средата.
[picasaweb.google.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-23 15:00 от radius.
Re: Избор на покрив за гараж
23-02-2011 - 15:33:04
На снимката виждам съвсем различни размери и не изглежда чак толкова трудно за изпълнение.
Re: Избор на покрив за гараж
23-02-2011 - 15:47:09
Ами около 6,40 на 7,40 е. Това, което може би е подвеждащо е, че тази стаичка стига почти до средата и има възможност за някакви подпори по средата. На мен най-ми харесва да излея бетон заедно с втората плоча на къщата и да направя керемиден покрив. Но ако има някаква по-евтина алтернатива, предлагаща подобна ТИ, съм отворен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход