Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Надник в строителството

Публикувано от ani2930 
Надник в строителството
10-12-2010 - 16:18:31
Здравейте!
Интересува ме колко горе-долу е надникът за ден за строителен работник - сухо строителство? Трябва ми читава бригада за София.
Поздрави!
Ани
Re: Надник в строителството
10-12-2010 - 17:26:38
Quote
ani2930
Здравейте!
Интересува ме колко горе-долу е надникът за ден за строителен работник - сухо строителство? Трябва ми читава бригада за София.
Поздрави!
Ани
Заплащането на надник е оправдавно само ,ако има кой да им стои над главите на надничарите,защото така се дават най-много пари за най-малко свършена работа в строителството! По -добрия вариант е на парче ,тоест за свършена работа на метър ,килограм или както искаш да изглежда свършената работа. И в двата случая цената е договорна и започва обикновено с думите:-"Аз за таз работа зимам толкоз!" или
"Надника ми е толкоз".
Сега ,за да придобиеш известна представа мога да ти кажа моя подход! Аз ги наемам на надник от 15 до 25 лв. на човек на ден,чисти,отделно транспорт и храна са за моя сметка,обаче аз съм и инвеститор и Уста-майстор,така че им определям конкретните задачи и начина на изпълнение ежедневно и следя нещата изкъсо.Не е препоръчително за хора без респектираща физикаsmiling smileyПожелавам успех!
Re: Надник в строителството
10-12-2010 - 17:51:32
Ебати кризата, 15-25 лв и някаква кренвирши... А преди докарваха по 100 и им се виждаха малко.
Re: Надник в строителството
10-12-2010 - 18:23:03
Quote
Boby
Ебати кризата, 15-25 лв и някаква кренвирши... А преди докарваха по 100 и им се виждаха малко.
Трябваше да отбележа,че 25 лв. взима само този,който знае от коя страна се държи лопатата ,другите са на 15:]
Re: Надник в строителството
10-12-2010 - 18:47:38
Благодаря, Фло! Това в София ли се случва? Далеч съм от тази тематика, но наистина ми изглежда малко. Браво, щом работи при теб! А успяваш ли лесно да си намериш хора?
Питането ми се породи от това, че ми искат 40лв надник, което пък ми се вижда доста за времена на криза *huh*
Иначе съм напълно съгласна с теб, че плащането на надник, а не на свършена работа е доста рисковано.
Re: Надник в строителството
10-12-2010 - 20:00:04
Е да, сигурно най-добрия вариант е комбинация от надник и свършена работа... Защото иначе може да има инвеститори, които да държат работника по цял ден, без да им залага достатъчно задачи (т.е. пропуснати ползи от това, което биха заработили на други обекти)... Та най-добре е еди-колко си на квадратен метър свършена работа, но не по-малко от еди-колко си дневно.
Re: Надник в строителството
10-12-2010 - 20:59:21
Quote
ani2930
Благодаря, Фло! Това в София ли се случва? Далеч съм от тази тематика, но наистина ми изглежда малко. Браво, щом работи при теб! А успяваш ли лесно да си намериш хора?
Питането ми се породи от това, че ми искат 40лв надник, което пък ми се вижда доста за времена на криза *huh*
Иначе съм напълно съгласна с теб, че плащането на надник, а не на свършена работа е доста рисковано.
Не във Варна! Да ти кажа ,може да се окаже,че и 40 лв.са малко,зависи тия хора къде спят,къде се хранят ,как пътуват до обекта,какви са санитарно-хигиенните условия за работа,все фактори на цената!Моите са доволни,защото преди да почна обекта им строя баня, тоалет,съблекалня,стол-кухня,работилница,както се казва сушина.
За каква работа ги наемаш?
bah
Re: Надник в строителството
10-12-2010 - 21:12:39
avatar
Спазарения надник е едно, свършената работа (качество и срок) е друго. Дори и да се даде някой лев отгоре при договарянето, финала е важен. Според мен, контролът е най-важния елемент. Не са редки случаите, когато хващаш лопатата и бой по гърба, шутове, ...... и навън. Хем парите си даваш, хем те правят на бунак. Хора с незавършен трети клас, възпитание , като за детска градина, крадливи, мързеливи, .....но самочувствие на мозъчни хирурзи.
Тъй, че, умната.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-10 21:14 от bah.
Re: Надник в строителството
10-12-2010 - 22:11:41
Ани, какво са 40лв надник за подобен специализиран труд. И какво значи "във времена на криза" Криза за тебе, за майсторите или просто защото е криза smiling smiley Ето така всъщност се раждат кризите winking smiley
Искат ти САМО 40лв, защото толкова и присърце ще поемат задачата. Хората явно са наясно, че ако ти обявят 80лв - няма да приемеш, за това "те цакат" само с 40лв, но тогава както ти казах не се знае и колко работа ще свършат.. така или иначе "ще си ги докарат" до 80 smiling smiley Идеята е да си бъдете взаимо-полезни - ако единя започне да се изтерикатява - работата е ясна.
Примера на Фло с договарянето за мен е най-удачният вариант... И пари напред се дават единствено за матриали - доказан стимул за по-качествена работа winking smiley
Re: Надник в строителството
11-12-2010 - 09:03:56
avatar
И 25 лв да се спазариш, и 50 все тая. Ако не си им над главата пак нищо няма да свършат. Зарежи квалификацията и желанието. Никой от тях няма квалификация и желание да работи. Ако им кажеш, че ще им плащаш по 50 лв на ден без да работят, само че трябва да идват всеки ден до обекта да си ги взимат ще те питат не може ли да дойдат веднъж в седмицата и да вземат парите за цялата седмица. И да дойде един и да ги вземе за останалите.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход